Biraz sakin beyler!

Bursaspor, Spor Toto Süper Lig'de bu sezon parmakla gösterilecek işler yapıyor. Ligde kendisinden üstte olan takımlara göre daha iyi futbol oynayan ve bu özelliğiyle övgü alan yeşil beyazlıların en önemli eksisi ise çok fazla kart görmesi oldu. Timsah, 20 hafta sonunda 4 kırmızı, 60 kez ise sarı kart gördü. Bu rakamlar yeşil beyazlıları oyuncuları Spor Toto Süper Lig'in en çok kart gören ekiplerinden biri konumuna getirdi. 

    BİR GARİP TABLO     Timsah'da şuana kadar kırmızı kart gören oyuncular Volkan Şen, Şener Özbayraklı, Filipe Josue ve Şamil Çinaz oldu. 8 kez kırmızı gören Beşiktaş ve 5'er kez kızaran Gençlerbirliği ve Çaykur Rizespor'dan sonra Mersin, Fenerbahçe ve Sivasspor'la birlikte Bursaspor bu konuda üst sıralarda yer alıyor. 60 kez sarı kart gören Timsah, bu özelliğiyle de Trabzonspor'un ardından ikinci konumda bulunuyor.       İŞTE EN HIRÇINLAR     Karadeniz temszilcisi 20 hafta sonunda 73 kez sarı kart görürken, onu 60 sarı kartla Bursaspor ve Gençlerbirliği izliyor. Yeşil beyazlı takımın en hırçın futbolcuları ise Volkan Şen ve Jose Fernandao oldu. Her iki oyuncu da 8 kez sarı görürken, Volkan Galatasaray karşısında ise kırmızı kart'la oyundan atılmıştı. Sertliğiyle, rakipleriyle girdiği diyaloglarla gündemden düşmeyen Renato Civelli ise 20 haftayı sadece 4 sarı kartla geçiştirdi. Kadro darlığı nedeniyle sıkıtı yaşayan Bursaspor'da oyuncuların bu konuya biraz daha dikkat etmesi gerekiyor.      TİMSAH'IN KART RAPORU     OYUNCU         SK        KK   Volkan Şen     8         1 F.Josue        4         1 Şener          3         1 Şamil Çinaz    –         1 J.Fernandao    8         – Ozan Tufan     6         – Serdar Aziz    6         – Bekir Yılmaz   6         – F.Belluschi    5         – C.Bakambu      4         – R.Civelli      4         – S.Holmen       1         – Emre Taşdemir  1         – Ozan İpek      1       Olay

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu