Bir varmış, bir yokmuş!

Evvel zaman içinde, kalbur saman içinde, iyi niyetli bir adam varmış.

Kötü durumda olan Bursaspor’un gönlü büyük taraftarı, “Kötü niyetliler bizi bu hale getirdi” görüşünde birleşip, “Bize iyi niyetli adam gerek” deyip onu başa seçmiş.

Bu iyi niyetli ağabeyimiz gelmiş, hata üstüne hata yapmış. “Hata yapıyorsun” diyenleri dinlemeyip, kendi bildiğini okumuş.

İş bu ya, başarısız olmuş.

Ama iyi niyetli diye, “Hata yapar ama Bursaspor’a yanlış yapmaz” demişler. “Hatadır, düzelir

Bursa şehri, hiçbir Allah‘ın kuluna tanımadığı krediyi ona tanımış. Çevresindekilerin bir kısmını değiştirip yoluna devam etmiş.

Nereden bulacağız böyle para veren adamı?” demişler.

O da vermiş de vermiş. Vermiş de, verdiği hep yaptığı hatalara gitmiş.

O ise bunu görmeden, sanki verdiği para ile kulüpten hisse almış gibi havalara girmiş.

Çağın en tehlikeli hastalığı kibre yakalanıvermiş. Kadere bakın ki, yine başarısız olmuş. Bak Allah‘ın işine…

Bu defa da “Çıraklık dönemi bitti, ustalık dönemi başlayacak” demiş.

Ne bir projesi, ne bir somut vaadi varmış ama kendine yine destek bulmuş.

Hata üstüne hata yapıp, her daim destek bulunca, hırsı iyice artmaya başlamış.

Artık hatalarını hata, eleştirileri eleştiri, eleştirenleri de Bursasporlu saymamaya başlamış. Bakmış yapamıyor, düşmüş parasının derdine. “Alabildiğimi alayım da gideyim diyor” diye dedikodular çıkmaya başlamış. “Yok ya o iyi niyetli” demişler ama bir de ne görürsün! Kulübün arazileri, borcuna mahsuben ona satılmış.

“Kanuna uygun” demişler ama vicdanlara uymamış.

O ise yine hırslanmış. İyice “Bir ben bilirim” diyenlere benzemiş.

Ona laf söylemekten bıkan ahali artık ses çıkarmaz olmuş. “Ben ne desem olmuyor, ne yapsam olmuyor” derlermiş.

Eee peki sonra ne olmuş?

Sonuç yine değişmemiş.

Yine başarısız olmuş.

Takımı uçurumun eşiğine getirmiş.

Ama hırsı ve inadı yine dünya değerlerinin önüne geçmiş.

Bu hikâye size tanıdık geldi mi?

Kum, çakıl, arazi..

Bu da bizim terazi.

23 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Bizim beyaz saçlı adam değilmi bu …bizim candan Bursasporumuzu üç senedir alt üst eden, bizlere çile çektiren adam değilmi…

  Yazıklar olsu ….akıllanmaz bu insan !!
  Sonumuz kötü, gitmeden hiçbir şey düzelmez!!

  68
  2
  1. @YaVuzBu yorumuna yanıt olarak

   Çok güzel bir yazı olmuş tebrikler.Fakat ak saçlıyı bize güzellemeler yapıp şişiren spor müdürleri hakkındaki gerçekleride açıklamalısınız.Hoca getiren, algı yapan, arma üzerinden nemalanan kurnazların gerçek yüzünü ortaya çıkarmadığımız müddetçe kendimiz çalar kendimiz oynarız.Bu sonuçlarada ağlamamalıyız.Sonuçta bu hayatta hak ettiğimizi yaşarız.

   8
   1
 2. Bursaspor küme düştüde eğer hala bir ümit varsa bu adamın şu başkan varya işte onun maça gelmemesi lazım arkadaşlar Bak uğursuzluk bu adamda maçlara gelmesin ciddi söylüyorum kazanmaya başlarız herif totem de yapmıyor herifin suratını görmeye tahammülüm yok abi gelme maçlara arkadaş senden Bursaspor a hiçbir şey olmaz bırak parada verme al neyi alacaksan çek git ya bıktık be

  35
  1
 3. Küçük Türkiye olmaya başladı Bursaspor. Bir adam var ben ne dersen o doğru diyor baştaki ses çıkaranlar da hain Bursasporlu değil diyor. Hadi bakalım kim daha Bursasporlu? Asgari ücretliye storedan alışveriş yapıp bilet alıp tek istediği Bursasporun başarı olan mı? Yoksa b3n bilirim diyip oara verip verip sonra fazlasıyla alan mı? Vicdanınız rahatsa, rahatlıkla uyuyun gece.

  28
  4
 4. Seçildiğin ilk yıldan beri hep uyardık. .Ama dinlemedin her şeyi ben bilirim dedin. Burası kasaba değil koskoca BURSA takımda zamanında şampiyon bir BURSASPOR. … Herkes ama herkes fikrini söyledi taraftar söyledi yazar lar söyledi yorumcular söyledi. Ders alındı mı ???? Hayır. ..Taraftarlar bağırıyor yanıyoruz diye …. Oysa sizler yangına hep benzinle gittiniz. .. Sonuç ….. KÖKLÜ ÇINAR AĞACINI BİTİRDİNİZ. .. SİZLERDE BİRİLERİ GİBİ TAKIMI UÇURACAĞIZ DİYORDUNUZ. .EVET BAŞ AŞAĞI YA DOĞRU UÇUYORUZ. … YAZIK OLDU BİZLERİN ÇOK SEVDİĞİ BURSASPOR uma. … KEFEN İN CEBİ YOK O ARSA LAR ORAYA SIĞMAZ. …..

  21
  2
 5. ASLINDA KENDİ MATEMATİĞİMË GÖRE
  SON 5 MAÇIN EN ZOR OLAN AKHİSAR MAÇI YDİ
  VE BEN HERKESİN AKSİNE DÜNE PUAN YAZMIŞTIM
  ERZURUM BERABERLİĞİ VE GÖZTEPE GALİBİYETİNİ
  BİZİ LİMANA ULASTİRACAGİNİ DÜŞÜNMÜŞTÜM
  PUAN ALINDI
  ANCAK
  SAHADA ÇIPLAK GÖZLE
  GÖRDÜĞÜM FUTBOLCULARİN
  BU HALLERİYLE BU İŞİN ALTINDAN
  KALKABİLECEKLERİ İNTİBA İNİ VERMEMELERİ
  BENİ ENÇOK ÜZEN OLAY OLDU
  İNŞALLAH
  SADECE 2 MİL.EURO YÜZÜNDEN
  3 YIL SÜRECEK
  TArihi
  yoLCULUĞUNA BURSASPOR
  BASLAMAMISTIR

  15
  1
 6. Çekirge 1 sıçrar, 2 sıçrar, 3.de sıç(r)ar demiş eskiler..
  Bakalım Ali dede timsah mı çekirge mi göreceğiz..

  14
  1
 7. ALİ efendi sen paranı kurtaracaksın da . Bursa’ya attığın kazığı ve itibarımızı biz nasıl kurtaracağız.bunun muhakkak bir bedeli olmalı

  13
  1
 8. GÖZ GÖREGÖRE
  BU TAKIM TRANSFER DİYE BAGİRİRKEN
  AKLI BASSINDA ADAMLAR
  BURALARDAN ADETA YALVARİRKEN
  NEDEN
  NİÇİN
  NEYE GÜVENEREK BU TAKIMA 2 TRANSFER YAPMADIN
  TARİH SENİ AFFETMEYECEK BAŞKAN
  2 MİL
  EURO İCİBURSASPORUN GELECEĞİNİ CALSİN
  BU TAKIMI TARİHE GÖMMEK İSTEYEN
  İÇERİDEKİ HAİNLER
  BE APART TA BEKLEYEN İSTANBULLULARA NASIL YEM ETTİN
  BURSA İSMİNİ TEMSİL EDEN BURSASPOR KALMIŞTI
  ONUDA YOKKETTİN
  ŞİMDİ SORUYORUM
  10 MİL.EURO HARCAMA MİSİN
  BU TAKIM LİGDE KALSIN DİYE
  EMEĞİ GEÇEN HERKESİ ALLAHA HAVALE EDIYORUM

  12
  1
 9. Demirelin bir lafı vardı, şapkamı koysam seçilir diye. Bursadpor’un da durumu bundan ibaret. Bir başkan takım arazilerini akacakları karşılığı üstüne alıyor, hukuka uygundur, ama büyük bir soru işareti koydurur insanın tepesine. Bu işlemler yapıldıktan, olaylar ayyuka çıktıktan sonra bir talihsiz açıklama yapar, belediye başkanının ve valinin haberi var diye. Söz konusu Bursaspor olduğunda bu makamlarda olan kişiler kimdir, hangi vasfa sahiptir? Bu takımın gerçek sahibi bu şehirdir, gönül verendir, çocuğunun rızkını milyon dolarlık ruh yoksunlarının peşinden koşmak için harcayanlarındır. Bırakın politik siyasi emelleri, bırakın bursasporun yakasını. Ama biz kraldan çok kralcı oldukça daha çok şapka seçilir Bursasporumuzda.

  12
  3
 10. Bilmem kaç yüz milyon riske girip, cebinden bilmem kaç milyon avro koyup bu kadar başarısız olmayı nasıl becerebildi ben onu merak ediyorum ya…Çok büyük bir yetenek gerçekten…Vakıfköydeki u13 den kursak yönetim kurulunu vallahi bunlardan daha iyi yönetirlerdi…İşin ilginci bu adam koskoca bir şirket sahibi ve onun yöneticisi…Aklım almıyor cidden…Tek açıklama kalıyor geriye malesef o iyi niyet demek ki iyi niyet değilmiş…Başka mantıklı açıklama getiremiyorum..

  7
  1
 11. ALİ AY VE MENFAATLERİ UĞRUNA BURSASPORU BU DURUMA DÜŞÜRENLER.KINA YAKIN.DÜŞÜRÜRKEN ARAZİLERİ DE İHMAL ETMEDİN YA BURSA SENİ UNUTMAZ.

  7
  1
 12. ben Sn AA nın dürüst olduğuna zerre kadar inanmıyorum Jires Kembop ya 1.250 mılyon euro veren adam tabiki o para verilmedi kağıt üstünde öyle gözüküyor ve daha bir çok transferler bu şekilde sonra bu hal ayrıca Bursaspor asla Mersin İdmanyurdu ,YeniMalatya olmayacak sayın o sayınlar kendini bilir birde 3 kuruş avantamız olsun diye başkan seçenler sizde tarih önünde hesap vereceksiniz onlarda kendierini biliyor 4 maç sonra futbolcularada bir çift sözüm olucak bilsinler ki bu şehrin ahını alan ifla olmaz yedi ceddin çıkar bunu unutmayın

 13. Ben halen başkanımıza güveniyorum.. Bu sene ligte kalacağız. Akhisar maçı bir iş kazası. Bu takım düşmeyecek. Seneye başkanımızın projeleri ile Avrupa ve şampiyonluğa oynayacağız.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu