Bir umuttur Bursaspor

Moralsiz, formsuz bir takım ama yine de “Bursaspor Umuttur” felsefesinden yola çıkarak tribünleri dolduran büyük Bursaspor taraftarı;

Maç bu ortamda başladı. Günler öncesinden bazı kesim tarafından estirilen olumsuz hava benim renkdaşımı yine zerre kadar etkilememişti. Çünkü bu maçı oyuncular alamasa bile taraftarlar kendilerinin alabileceğinin farkındaydı, bu semt takımını tarihimizde defalarca yenmiştik ve bir kez daha çok rahat yenebilirdik.

Erken yenen jeneriklik gol oyuncularımızı kısa bir süre oyun disiplininden uzaklaştırmış olsa bile, bu sezon ilk defa isyan etti Bursaspor ve durum böyle olunca da karşılığını aldı.

Anlatmak istediğimiz tam da buydu. Bizim takımımız dik oynar hücum yapar hele ki kendi sahasında oynuyorsa rahmetli Mehmet Özman abimizin deyimiyle “3 de atar 5 de atar”.

Kaybetmeyen Bursaspor bu şekilde sağlanır, Bursaspor yenilebilir ama asla kaybedemez hücum oynar, taraftarını memnun eder, isyan eder, kabullenmez. Böyle oynayınca da maçta yenilebilir ama asla kaybetmez, yenilse de kazanır.

Galiba Mösyö’de bu maçta bunu biraz olsun anladı çünkü oyuncularımızın hepsi çok istedi, çok arzuladı bunun içindir ki normal şartlar altında maç öncesinde kabul edilebilir bir skor olan 2-2 maç sonrasında hiçbirimizi memnun etmedi.

Bazı isimlere ayrı parantez açmak lazım. Bu maçta öncelikle Kaptan Harun Tekin resmen kalede devleşti. İnanılmaz üç kurtarış, takımı ayakta tutan soğukkanlı tavır, taraftarla devamlı diyalog içinde kalıp taraftarında maçta kalmasını sağlayan kalecimiz bir kez daha bu ülkenin en iyi kalecisi açık ara benim mesajı verdi. Mr. Lucescu karşılaşmayı izlediyse gerekeni artık yapacaktır diye düşünüyorum.

Yusuf Erdoğan için ise kariyerinin maçını oynadı diyebiliriz. Şampiyonluk senesi İnönü Stadı’nda Ozan İpek‘in göstermiş olduğu performansı anımsattı bize dün gece. Harikaydı, sağda oynadı, solda oynadı, korner attı, asist yaptı. Yusuf’un en büyük artısı taraftarın beklentilerinin tam anlamıyla farkında olması aslında, bu Yusuf’u büyütüyor, böyle devam ettiği sürece taraftarımız ile olan bağı gün geçtikçe artar ve kulüp tarihimizin simgelerinden birisi olabilir diye düşünüyorum.

Ve maçın en büyük yıldızına gelelim; tüm Türkiye’yi bir kez daha kendine hayran bırakan şanlı taraftarımız, birkaç kendini bilmezin münferit yaratmış olduğu sıkıntılar haricinde şahaneydi. Görsel olarak son günlerin anlam ve önemine binaen yapılan Bölünmez bir bütün olarak tasvir edilen büyük Türkiye’mizin Haritası ve şehrini onore eden mükemmel bir koreografiyle bu işlerin ustası biziz dedi. Yerinde ve bir bütün olarak yapılan kısa ama net tezahüratlar, top rakipteyken ortalığı çınlatan ıslık ve nostaljik “haydi söyle” tezahüratları ise maç sırasında gerekli görevi gördü.

Nitekim bu maçtan çıkarılan bir puan aslında lig boyunca alınabilecek tüm puanlara etki edebilecek tarzda bir puan oldu. Bu maç ile birlikte eksiklerinde takımımıza katılmasıyla birlikte yukarı bir ivme kazanılabilir. Akhisar ve Malatya maçlarından çıkarılabilecek 6 puan bizi çok değiştirir, kim bilir belki de bu iki maçtan sonra diğer bir semt takımının deplasmanına çok farklı hedefler ile gidilebilir.

Hep demedik mi BİR UMUTTUR BURSASPOR…

18 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. cok güzel acıklamalar olmuş ….abartmadan…
  lide nasıl kalır diye hesapları yaparken….
  Dünkü mac bizlere tam tersini göstermiş oldu..
  iki ..üc mac arka arka kazansak herşey değişebilir…

  umudumuz olsun!!!

  40
 2. Bir umuttur BURSASPOR. Yaşama umudu. Aşk tır BURSASPOR. Sevgidir Sevmektir doyasıya sevmek. Bir başka Sevmektir yensede yenilsede. Bir umuttur BURSASPOR. Doğan çoçuğuna bu sevgiyi aşılama sevdirmek daha ana karnında. Sonsuza kadar .Ölene Kadar BURSASPOR um la beraber. Sonsuza kadar Umuttur. Sen çoook yaşa BURSASPOR um.

  22
 3. Yavuz um Sağol renkdaşım. Bende senin yanaklarından öperim kardeşim. ALLAHIM senin gibi taraftar arkadaşlarmı başımızdan eksik etmesin. İnan Taraftarıyla bir başka güzel oluyor . BURSASPOR um. Sana hayat yolunda başarılar dilerim dilerim yolun daima açık olsun Allah ım sağlığında iş hayatınıda daim etsin kardeşim yavuz ALLAHIM emanet ol.

  1. @ATOM KARINCA yorumuna yanıt olarak

   Çok sağ ol benim güzel kalpli renktaşım,hic aramızdan eksik olma, senin gibi taraftar ihtiyacımız .Yolunda hep iyi insanlara rastlamanı dilerim ,en önemlisi sağlıklı ve huzur dolu nice yıllara, herşey gönlünce olsun,senide Allah korusun.
   Rabbime emanet ol … saygılarla Y16..

 4. Arkadaslar hep dedık 3 5 2 yı devamlı 5 3 2 oynamak zorunda kalıyoruz bızım sıstemımız 4 3 3 ve turevlerıdır

 5. Kamlemine sağlık kardeşim hislere tam anlamıyla tercüman olmuşsun, gurur durur duyuyoruz senin gibi kalemi kuvvetli ve takımını seven bir yazarla ??

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu