Bir puan fena değil!

Umar, Regatin, Ndiaye, Diabete gibi hücumda çok iyi organize olan bir ekip. Adam eksiltme özellikleri bir o kadar iyi, defansın arkasına çabuk sarkabilen bu dörtlüye zaman zaman da Musa Çağıran eşlik ederken, Harun’a bir hayli fazla iş düştü. Bana göre Bursaspor adına maçın adamı da başarılı file bekçisiydi. Yaptığı kurtarışlar tam usta işiydi.

Bir takım adına eğer kaleci ön plana çıkıyorsa işler pek iyi gitmemiştir diye düşünebilirsiniz. Tam da öyle oldu diyemeyiz. Bursaspor’da 5 aylık aranın ardından Deniz‘in takıma geri dönmesi, Serdar‘ın tekrar sağ bekteki yerini alması takıma güç kattığı/katacağı aşikar. Yeşil beyazlılar en büyük sıkıntıyı 2.bölgeden 3.bölgeye geçişlerde yaşadı. Final pasları zamanında ve doğru yere gitmeyince pozisyon bulmakta bir hayli zor oldu. Bursaspor‘un hücümda çoğaldığı anlarda basit hatalarla kaybedilen toplar, yeşil beyazlıların kalesine tehlike olarak geri döndü. Hamza Hoca’nın saman alevi gibi bir yanıp sönen Sercan‘ı ilk devrenin sonunda oyundan alarak Merter‘i sahaya sürmesi doğru bir hamleydi. Keza galibiyet için riske girerek ofansif yönleri kuvvetli Jorquera ve Bilal‘i de değerlendirmek istemesi 3 puanı ne kadar istediğinin de göstergesiydi.

Karşılaşma 0-0 bitse de heyecan ve keyif veren bir 90 dakika izledik. Sonuçta Hamza Hamzaoğlu’nun öğrencileri mücadeleci oyun kimliğini bu maçta da sürdürdü ve hiçte fena sayılmayacak 1 puanı almayı bildi. Eksik olan baskılı oyun ve pozisyonlardı. Daha önce de belirttiğim gibi taşlar yerine oturunca bu da yavaş yavaş olacaktır. Bunu da sakat oyuncuların takıma geri dönüşü ile bir nebze gördük. 

Cevdet Altınel / Olay

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu