Bir kişi yüzünden adımız çıkıyor!..

Bursaspor’un sahasında Gaziantepspor’la oynadığı maçtaki bir görüntü hafızalarda epey bir yer edinmişti. Teksas tribünlerinin bulunduğu yerde bıçaklı bir taraftarın çıkardığı olay sağduyulu birkaç yeşil beyaz sevdalısının araya girmesiyle önlenmişti. Olay Spor olarak o günkü maçta bıçaklı taraftarın elinden bıçağı almaya çalışarak hayatlarını tehlikeye atan tribün liderlerinden Sedat Kurtuluş ve Selim Kurtulan’la konuştuk.

  ’NİYETİ BOZMUŞTU’   Yaşananlardan dolayı oldukça üzgün olduklarını söyleyen Sedat Kurtuluş şunları söyledi: “Biz de ne olduğunu anlayamadık. Arkadaş birden küfürler etmeye başladı. Sağa sola bıçağı sallamaya başladı. Yaklaşık 10 dakika mücadele ettik kendisiyle. Niyeti bozmuş bir kişiydi. Maça girmesinin sebebi belli ki zarar vermekti. Emniyet güçlerinin de araya girmesiyle olay kapandı.”   ’TEK OLAY YAŞANDI MI?’   “Biz böyle kişileri aramızda istemiyoruz. Yaşanan olayı bütün Bursaspor taraftarı mal edenler var. 4 yıldır Bursaspor tribünlerinde tek bir olay yaşanmamıştır. İstanbul basını havadan yorum yapıyor. Bizi holigan olarak gösteriyor. Bilip bilmeden kimse yorum yapmasın. Araştırıp, konuşsunlar. Bu olay yine taraftarın araya girmesiyle büyümemiştir. Biz temiz bir taraftar topluluğuyuz. Bu sezonda şampiyon olduğumuz dönem gibi fair play’e adayız.”   ’ARAMIZDA BARINAMAZLAR’   Teksas tribün liderlerinden Selim Kurtulan ise olayın farklı yansıtılmasından duyduğu şaşkınlıktan bahsetti. Bursaspor taraftarının herkese örnek olduğunu belirten Kurtulan “Biz bu tarz arkadaşları aramızda barındırmıyoruz. Son dönemde bizim tribünde olay mı yaşandı?. Bu olayda bizim araya girmemiz sayesinde halledildi. Biz tribün liderleri olarak insanları korumak zorunda değiliz. Sadece üzerimize düşeni yaptık” dedi.   ’O BIÇAK NASIL GİRDİ?’   Emniyet güçlerinin de olaya anında müdahale ettiğini ifade eden Kurtulan şöyle devam etti: “Bıçaklı arkadaş bir de bizden şikayetçi oldu. Gittik ifade verdik. Bir Bursasporlu olmayan yüzünden adımız çıkıyor. Bunlar tribünleri karıştırmaya geliyorlar. Suçlusu biz olduk. Biz stada girerken ayakkabılarımızı bile çıkartıyoruz. Ama o bıçak oraya nasıl giriyor?. Asıl konuşulması gereken konulardan bir tanesi bu.”   İNSANLAR GÖZÜNÜ AÇTI   Selim Kurtulan, röpörtajımız esnasında son maçlarda tribünlerin dolmamasını da değerlendirdi. ’İnsanlar artık gözünü açtı’ diyen Kurtulan “Bakın Antep karşısında açık kale arkası doldu. Millet ucuza geliyor. Tabii ki tek sıkıntı bu değil. Transfer ve kombine konusunda millet kandırıldı. Gözlerini açtı insanlar. Yönetim ve hocanın ağzından çıkanları bekliyordu herkes. Şuan kandırılmış hissediyor insanlar kendilerini” dedi.     Kaynak:Olay

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu