Bir Genç Kızın Çeyizine Benzer!..

Hayal kırıklığı. Evet, şu an ki durumun tam karşılığı bu. Hayal kırıklığı! Kupayı alamamak değil ama nedeni. Beklediğimiz Bursaspor yoktu sahada, sadece bu. Haftalardır izlediğimiz, izlerken zevk aldığımız takım bu değildi. Hani diyoruz ya hep ‘yenilsen de yensen de’ diye hala öyle ‘yenilsen de yensen de’ bu taraftar seninle Bursaspor.

 

Günlerce bu maçı bekledik. Binlerce totemle yollara düştük, ekranların başına geçtik. Daha maçın başında yenen gol hiç kimsenin canını sıkmadı. Avans vermeyi çok iyi bilirdik çünkü. Ama beklenen olmadı. O kadar inançlıydık ki, emindik bu maçın çevrileceğinden. Hatta ayakkabılarımızın bağcığını bile gevşettik maçı izlerken arkadaşlarla. Pinto gol atacak, sonra ayakkabısını çıkartacaktı. Bizde onu taklit edecektik. Ama olmadı.

 

Çok klişe bir laf vardır ‘Kupalara tapsaydık..’ diye başlar devamı da gelir. Bu tamda Bursaspor’lular için söylenmiş bir laf. Öyle ki, galibiyetini bile kutlayamayan bir rakip taraftar karşısında doksan dakika susmayan, farklı yenilen takımına desteği bir an olsun bile bırakmayan bir taraftar. Gerçek taraftar! Stadın bir diğer yarısını kendisine hayran hayran baktıran, alkışlatan bir taraftar.

 

Onlar Ankara’daydı. Ama Bursa’da da durum farklı değildi. Maçtan, skordan haberi olmayanlar Bursaspor’un kupayı aldığını düşünürdü. Hangi şehirde, hangi takımın taraftarı yapar bunu orası muamma.

 

Ve Ertuğrul Sağlam! Bu şehrin yansıması Ertuğrul Sağlam, bu şehrin aynası. Maç öncesi ve sonrasında verdiği röportajlarda kendisinin, Bursaspor’un ve taraftarın büyüklüğünü gösterdi. Hatta büyüklük diye tanımlanan sıfatın ne olduğunu öğretti herkese.

 

Evet, belki kupayı alamadık. Evet, iyi oynamadık. Ama bir kez daha kenetlendik, bir kez daha ne kadar büyük olduğumuzu gösterdik, taraftarlık dersi verdik tüm Türkiye’ye. Varsın kimse demesin bize 5. büyük diye. Biz, zaten çok büyüğüyüz kendimize göre. Bir genç kızın çeyizi gibi temiz, pak bir geçmiş ve gelecek var önümüzde. Güzel günler göreceğiz elbet, güneşli günler. Ve hep bağıracağız ‘inadına’ diye.

 

Gül BAYRAM

Kaynak: Hürriyet Bursa

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu