Bir el at artık Başkanım!

Olay Medya Spor Yazarı Erkan Sağlık'ın bugünkü köşe yazısından alıntıdır.

Bursaspor’da kongre öncesinde mali çıkmaz tavan yapmış durumda…

Futbolcu alacaklarının yanı sıra yine personel maaşı da birikmiş…

En son ocak maaşını alan kulüp personeli büyük sıkıntı içerisinde…

Şubat-Mart-Nisan ile birlikte 3 maaş içeride olan bu arkadaşlarımız herhalde kimsenin umurunda değil…

Profesyonel arkadaşlar yani gezelim görelim ekibi prime odaklanırken asgari ücretle çalışanları pas geçmeleri gayet normal…

Sürekli kendini düşünen insanlardan kimseye yarar gelmez.

Allah aşkına şu çalışanların hakkını ödeyin.

Gerçekten büyük sıkıntı çekiyorlar.

Koca 3 aydan bahsediyoruz.

Kirası gelen, evine yiyecek alacak bu insanların ahını almayın.

Bunları belki gören olur diye yazıyoruz.

22 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @comantandErgic yorumuna yanıt olarak

   @comantandergic e kesinlikle katılıyorum.İscinin emekçinin hakkını alnının teri kurumadan verme.Ondan sonra git kan emici sercana,johna,baduya,aguya,mertere vs ye milyonlar yatır.Futbolcu parasını bir ay alamasa önceki aydan cebine indirdiği meblağlar gelecek birkaç ayını kurtarır ama emekçinin aldığı rakam olsun olsun 2 -2.5 ki belki o kadar bile yokken sen bu insanlara emeğinin karşılığını vermezsen adamlarda sana ahdederler böyle.Corbaciya çorba,basın mensuplarının musluğu olan yerli kene sercana milyonlar,menajerlere milyonlar.Ondan sonra para yok! Ne hikmetse para milyonları cebe indirenlere var da emekçiye yok.

   10
   2
  2. @comantandErgic yorumuna yanıt olarak

   Sakallı Hasan’lar, Suat’lar, Erhan’lar primleri indirip renkli hayatı sürdürüyorlar. Personel ölsün be ya. Noolcak. E ondan sonra takın maç kazanamıyo. Bu kadar ah alan, intizar alan Ali Ay ve ekibinie Allah da yardım etmiyor. Ali Dedee, öyle divan kurulunun ortasında namaz kılmakla müslümanlık olmuyor.

   38
   5
 1. Bi de hala aday olma planları yapıyor zatı muhterem. Daha aylık kazancı elindeki topçuların maç başı ücretlerinin çeyreği bile olmayan insanların alın terinin karşılığını bile ödeyemiyorken üstelik!

  36
  5
 2. İşin komik tarafı hiçbir kir getirecek projesi olmayan, iki yıldır sportif alanda dip yaptıran bir şahısın aday olacaklar arasında geçmesi !!!! Doldurduğu çöplere dünya paralar ödemesi… eğer bu şahıs yine başkan seçilirse, delegelerin Bursaspor’luluk ile alakası olmadığını kanıtlar ve rant merkezi olduğu belli olur…

  24
  3
  1. @Krita yorumuna yanıt olarak

   Recep Altepe ve Ali Ay döneminde,kurumlar ve özel sektör üzerinden,delege yapılan,Istanbul takım taraftarları kişiler var.bunlar kongrede Ali Ay,a verecekler.blok oylar.

   6
   3
 3. Ali ay hala nasıl bu klübü yönetmeyi düşünüyor? Tamamen alacaklarından dolayı tekrar aday olacal baska bir acıklaması yok bunun basarsızı olursam bırakırım demişti daha önce başarısızlığı apacık ortadayken aday olmaya calısması hala büyük tezat. Futbolcu ve personel parası ödenmiyorsa bir klüpte vursunlar klidi o zaman bende yönetirim krediyle bu klübü.verdiği paralarıda sakın geri almaya calısmasın bu hataların hepsi ona ait.

  6
  2
 4. Yeni kredi çekildi borçlar ödendi dendi yine borc muhappeti basladi bu çekilen paralar nereye gidiyo kimse hesap sormucakmi bu yonetimlerden bursasporun kanayan yarasi çalınan paralar işte bursasporumuz bu yüzden bir başarı yakaliyamiyor

  3
  2
 5. Futbolcunun da parası önemli personelinde öyle bir dünya yok hiçbir futbolcu babasının hayrına oynamaz adamların alacaakları dağ olmus hem futbolcu hem personel bunun tek sorumlusu ali aydır hiç bir futbolcu prası ödenmediği sürece verimli olmaz

  2
  2
 6. Futbolcununsa,perspnelinde herkesin kendine göre alacağı önemli futbolcuya personel maaş almıyor sende alacagını alma diyemezsin herşeyin bir bedeli var.bu durumu idare edecek olab kişi klüp başakanıdır ne yazık ki gelmiş geçmiş en kötü yönetim ali ay yönetimidir.hem futbolcusunu,hem personelini yönetemiyorsun alacaklarını zamanında ödeyemiyorsun,kaynak bulamıyorsun kredilere dayanmışsım ve hala başkan adayıyım diyorsan yzıklar olsun sana !

  2
  2
 7. Her iki tarafta alacagını ister kardeşim futbocluların bence oynamama sorunu tamamen parasa alacakları yığılmıs,personel zor durumda bu ali ay bu insanlara nasıl selam veriyor ben anlamadım ben olsam utanırdım kimsenin yüzüne bakamazdım.

  2
  2
 8. İyi güzelde topcuların parası da önemli öyle saçmalıkmı olur? Personel zor durumda,futbolcununda durumu zordur herkesin kazancına göre gideri var olmadı bedava oynayın deyin böyle saçma bir yazımı olur?

  1
  5
  1. @Mususi 16 yorumuna yanıt olarak

   Yazının neresi saçma, aylık maaşı; 2.000- 2.500 TL olan personelle,
   aylık kazancı 100- 150 BİN DOLAR olan futbolcuyu niye bir tutmalıyız,
   biri evine ekmek götürme derdinde olan emekçi,
   diğeri ise sözleşme vaktimi doldurayım, az biraz yatayım,
   gezeyim, şehre kulübe hiç bi şey katmıyayım diyen,
   yokluk nedir bilmeyen, şımarık zengin

   2
   2
 9. Çalışanların hakkı ödenmesi hem dinen hemde kanun en mecburidir.ALIONTERİ KURUMADAN HAKKINI VERİNİZ diye buyuran peygamber efendimizin sözü bir mana ifade etmiyormu.
  FUTBOLCU da elbette sözleşmesinin gereği olarak hakkını almalı ve alıyorlarda.Amma aylık geliri dışında geliri olmayanların hakkına daha da dikkat etmek şarttır.

  Sn.ALİ BAŞKANIMIZ işyerinizde aylığını alamıyan çalışanınızdan hakkıyla VERİM ALABİLİRMİSİNİZ.
  Başkan olarak önce yönetiminizdeki asil ve yedek üyelerden bir havuz yapın ve bu çalışanların ücretini ödeyiniz.

 10. Sayin baskan beş vakit namaz kiliyormuşsun kilsan ne yazar yazilanlar dogruysa calisan maasini alamamissa defol git kombine aldigima pisman oldum yalancinin tekisin ligte senin kadar yalan soyleyen baskan yok

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı