Bir çiçekle bahar gelmez

Bursa.com Spor yazarı Mustafa Özkeskin'in köşe yazısıdır.

Ev sahibi ekibin cezası nedeniyle boş tribünler önünde oynanan Batman’daki karşılaşmanın ilk yarısı ‘ninni makamında’ tipik bir uykuluk oyuna sahne oldu…

Ninniyi bir değil, sahadaki 22 kişi birden söyledi.

Bursaspor ‘yemeyelim’ Batman Petrol ise ‘atmayalım’ mantığında olunca taraftar yoksulu ıssız stattaki 45 dakikalık süreci sessiz film izler gibi seyrettik.

42’deki takım arkadaşının ters bir kafa vuruşu ile kendi kalesine yönlendirdiği topu Furkan Emre‘nin çizgi den çıkardığı yüzde yüzlük gol pozisyonu da olmasa akılda kalan bir sahne olmadığı için ne yazacaktık bilemiyorum…

Gözle görülür ve de hissedilir gerçek de kazanamamanın getirisiyle futbolcuları sarıp sarmalayan gerilimin/stresin İsmail Ertekin’i de etkilemiş olması… Soğukkanlılığı bildiğimiz yılların usta hocası henüz maçın başında gördüğü kırmızı kart ile erkenden tribüne çıkması bunun en belirgin özelliği.

Devre arası Ertekin öğrencilerine ‘beni kenarda göremeyeceksin yüreğiniz sesin dinleyip bu maç kazanın, çünkü sizde bu güç kudret var’ demiş olmalı ki; Yeşil-beyazlılar ilk devredeki ‘mışıl mışıl’ uyku modundan sıyrılıp, ‘ışıl ışıl’ bir oyun sergilediler. 49’da Ozan’ın üst direği sıyırıp dışarı giden kafası sanki golün habercisi gibiydi. Hemen ardından Enver Cenk’in kornerinde penaltı noktasında kümelenen gruptan geriye seken topu arka direkte sinsice bekleyen stoper Ertuğrul kafayla ağlara astı: 0-1…

Ne var ki; taraftarının zorunlu olarak öksüz bıraktığı ev sahibi ekip şok yaşarken, Yeşil-beyazlılar ikinci golü bulmak varken, sahaya battaniye yayıp ‘1-0’ ın üstüne yatmaya’ kalkınca Batman iştahlandı, ataklarını sıklaştırdı ve dengeyi de sağladı.

Bursaspor’un golüne benzer bir şablonda Ferdi’nin kornerine karambolde kafayı çakan Şahin tabelayı damgaladı: 1-1…

Ama dedik ya; ikinci yarıda inançlı hırslı bir Bursaspor vardı sahada. Yine Enver Cenk sağ çaprazdan serbest vuruşta ceza sahası ön çizgisine topu şamdelledi, Okan Toprak ile Ebu Sıddık’ın markajında onların anca şortuna gelen Genç Mustafa bacak kadar boyu ile kafa ile yaptığı aşırtma ile meşin yuvarlağı Batman ağlarına astı: 1-2…

Bu sezon çıktığı 9 deplasmandan 7’sinden evine eli boş dönen Bursaspor’un bu galibiyetinin dilerim arkası gelir. Çünkü; herkesin bildiği gibi ‘Bir çiçekle bahar gelmez’.

Kutluyorum emeği geçenleri…

15 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @MRT1675 yorumuna yanıt olarak

   Çorum’un hocası Tahsin Tam. Bakalım bu hafta kim kime koyucek. İsmail Ertekin mi Tahsin Tam’a koyıcek, yoksa Tam mı, yarım mı çeyrek mi derken, dalga İsmail Hoca’ya mı giricek? Göriciğiz. İki eski ortağın kıran kırana düellosundan bakam kim galip çıkıcek?

   1
   7
 1. Yeşil-beyazlılar ikinci golü bulmak varken, sahaya battaniye yayıp ‘1-0’ ın üstüne yatmaya’ kalkınca.
  Usta kalem Mustafa hocam beni iyi güldürdü, yazılarını hep okumak dileğiyle, sağlıklı mutlu günler dilerim.

  15
  4
  1. @Usta Kalem yorumuna yanıt olarak

   Böyle yazar oldukça sorunu mevcut 1.5 Milyar TL borca sokan eski yönetim yöneticileri araştırmayacak basın ile beraber neler yazacaklar işte ortada yani açık açık masada 6 tane çorbacı var ama çorba yok milletin moralini bozmaya devam edeceğiz çorbamız gelene kadar diyorlar!

   1
   3
   1. @a.s yorumuna yanıt olarak

    İdare et işte be yaa. Mustafa abi artık çişini bile tutamıyo. Maç saatin gene Tahtakale temiz cadde meyhanelerinde rakıyı fazla kaçırmış Mustafa Hoca. Kafayı ayak görmüş. İdare et. Sesini çıkarma. Büyüklere saygı.

    4
    4
  1. @Adil yorumuna yanıt olarak

   Geri geri..
   Bizdeki çiçeklerin hepsi solk amk. Özer Hurmacı.40 yaşında. Sulasan sulasan kafayı dikmez amk. Boynu hep bükük. Yapraklar dökük.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu