Bir Bursa bir de Eskişehir

Süper Lig'in formda ekiplerinden Bursaspor ve alt sıralardan kurtulma hesapları yapan Eskişehirspor genç futbolculara verdiği forma şansıyla tüm takımlara büyük fark attı.

  Son 5 sezonda Bursaspor ve Eskişehirspor'da 21 yaş ve altı futbolcular toplamda 44 bin 254 dakika forma giydi. A Milli Takım'a en çok oyuncu gönderen takımlardan biri olan Bursaspor'da 21 yaş altı oyunculardan Ozan Tufan ve Enes Ünal göstermiş olduğu performansla milli takıma kadar yükselmeyi başardı.   Eskişehirspor ise Bursaspor ile birlikte son 5 yılda genç oyunculara şans veren bir diğer ekip. 25.2 yaş ortalamasıyla Süper Lig'in en genç yaş ortalamasına sahip ekibi olan Es-Es, son 5 sezonda Alper Potuk, Tarık Çamdal gibi isimleri yüksek bonservis bedelleriyle İstanbul takımlarına satmayı başarmıştı.   Eskişehirspor'dan sonra ligin en genç 2. takımı olan Bursaspor, Es-Es ile birlikte 21 yaş ve altı futbolcuların satışından kazandığı paraysa son 5 senede 25 milyon Euro'ya ulaştı.   İstanbul takımlar ve Trabzonspor'un genç oyunculara verdikleri süre ise Bursa ve Eskişehir'in toplamını anca geçiyor. İstanbul takımları ve Trabzonspor  son 5 senede 21 yaş altı oyunculara toplam 57 bin 805 dakika süre verdi.   Futbol Arena

Bir yorum yazın

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu