Bir Alex, bir Hagi gibi Batalla’da tarihe kazındı

Olay Medya Spor Yazarı Beytullah Süat'ın bugünkü köşe yazısıdır.

Bursaspor, Trabzonspor’a kaybetti, Pablo Martin Batalla’nın vedası herşeyin önüne geçti

Bir şarkısın sen Ömür Boyu Sürecek: 1-3

Tarihi maçta etkisiz bir görüntü sergileyen yeşil-beyazlılar, N’Doye, Yusuf ve Olcay’ı durduramadı. Maçın bitiş düdüğünün ardından tüm stadyum Arjantinli yıldızı bu şarkıyla uğurladı.

Mesut Şen’i, Sedat Özden’i, Ersel Altıparmak’ı büyüklerimizden yüzlerce kez dinledim, hep merak ettim. Az buçuk futbolculuğunu hatırlıyorum ama Nejat Biyediç’i de merak ederim. Şanslıyız ki Batalla’yı tam olarak biliyoruz.

Kaç yılda bir geliyor böyle isimler görüyoruz işte. Belluschi’yle de, İvan Ergiç’le de oynadı, Jem Paul Karacan’la da. Pinto’ya da onlarca asist yaptı, Deniz Yılmaz’a da.

İbrahim Yazıcı’yla da çalıştı, kulübü batağa sürükleyenlerle de. Şampiyonlukta da vardı, geçtiğimiz sezon Trabzon’da da. Mutluluğu da yaşadı, acıyı da.

En çok forma giyen, gol atan, asist yapan da oldu, en çok koşan da. Onu bir düğünde de gördük, bir hasta ziyaretinde de.

BİR ALEX GİBİ BİR HAGİ GİBİ

Gün geldi Türk bayrağıyla poz verdi, gün geldi kendi vatanına bağlılığını ifade etti. O sadece Bursaspor’un tarihine değil bir Alex gibi, bir Hagi gibi Türk futbol tarihine kazındı. Bir tane futbolsever veya yıllarca sahada mücadele ettiği rakipleri onun için hiç kötü konuşmadı.

Herkes saygı gösterdi, herkes hayranlıkla izledi. İşte böyle futbolcuydu, böyle sporcuydu böyle profesyoneldi Batalla. Yolun açık olsun küçük dev adam. Dünkü veda sana her yönüyle yakıştı.

HATA YAPA YAPA OLACAK!

Maça gelecek olursak.

Mustafa Hoca yanlış kadroyla sahaya çıktı. Aziz’in sağ bek, eksik Onur ve Emre’nin birlikte sol da oynamasını fırsat bilen Olcay Şahan ve Yusuf Yazıcı elini kolunu sallaya sallaya işi bitirdi.

Hocanın ilk yarıda buna önlem almasını beklerdim, yapmadı.

Fakat bunlar olacak.

Benim Mustafa Er’e güvenim tam. Sonuçta bu hataları yapa yapa ilerleyecek.

Kimse doğuştan teknik direktör olmuyor.

Biz ona sabrı gösterirsek gerisi gelecektir diye düşünüyorum.

8 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Mustafa er bu takımın geleceğidir. Gençlere alt yapıya önem verdiği sürece bırakın hata yapsın. 2. Şampiyonluk vakifkoy den cikacak

  27
  5
   1. @curva yorumuna yanıt olarak

    Futbolcu dediğin, yeri geldiğinde taraftarın sesine kulak tıkamayı bilecek. Mücadele edecek, pes etmeyecek; çünkü başarıya giden yol, dikenlerle, bataklıklarla, taşlarla dolu, dolambaçlı bir yoldur. İşte o yolu tamamlayan futbolcu, büyük futbolcudur.

    Hazır yeri gelmişken şunu da söyleyeyim. Taraftar, takımın itici gücüdür. Öğretmen, öğrencisini nasıl yeri geldiğinde sever, yeri geldiğinde döver ise; taraftar da yeri geldiğinde oyuncuya destek olur, yeri geldiğinde oyuncuya tepki gösterir.

    Son olarak ilk cümlemle kısmen de olsa çelişen bir cümle yazacağım. Taraftarın desteği de tepkisi de oyuncuya kamçı olmalıdır. Bakınız, köstek demiyorum, köstek olanların bu tribünlerde yeri yok zaten.

    2
    1
 2. HER MAÇIN 10. Veya 16.DAKİKASINDA LALALA PABLO MARTİN BATALLA DİYE BAĞIRIP ONU HATIRLIYALIM.LÜTFEN DESTEK OLUN BU FİKİRE

  16
  3
 3. Bence Pablo gibisi bu ülkeye gelmedi belki daha iyisi geldi ama Pablo bir şehrin bir ülkenin kaderini değiştirdi. Alex Hagi çok büyük oyunculardı. Ama onlar mevcut takımları başarıya ulaştırdılar. Alex olmasa fener, Hagi olmasa gs başkasıyla yine şampiyon olabilirdi. Ama Pablo kökten kaderimizi değiştirdi. Gerçi Hagi’nin de UEFA kupasında çok payı var da çok da şey etmeyelim ..

  3
  1

Bir yorum yazın

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu