Bilinçli taraftar olabilmek !

Bahsettiğim topluluk takım değil taraftarımız. İsteyen üzerine alınır.

 

Bu yazacaklarımın benzerini Trabzon Süper Kupa maçı dönüşünde de yazmıştım. Ama dün gece gördüm ki kimse kaale almamış ,  olsun ben sıkılmadan yazmaya devam ederim.

 

Taraftar nedir ?

 

Taraftar takımını 90 dakika boyunca destekleyen, maç sırasında hakemi ve rakip takım oyuncuları baskı altına alabilen zor durumda takımını ateşleyen seyirci grubudur.

 

Soruyorum size 90 dakika  takımımızı destekleyebildikmi ?

 

Cevabıda ben verim taraftarımızın yerine;

HAYIR

 

Peki neden ?  Biz bu alemin en büyüğü değilmiydik.

 

Evet öyleydik ne oldu bize yenik duruma düştük diye mi sustuk?

 

Belki bu soruya evet diyenler olabilir duyar gibiyim iyi güzelde  hani taraftardık ya biz görevimiz takımı zor durumda ateşlemekti ya noldu peki ?

 

Taraftar , Fenerbahçe maçında 3-0 mağlup olmasına rağmen susmayandır . Susunca seyirci olursun. Taraftar zor durumda devreye girer. Kötü gün dostudur, cefakardır. İyi günde gördük herkes yanımızdaydı bağırıyordu Şampiyonuz diye fenerlisi gslisi bjklisi kısacası ikinci takımı Bursaspor olanlar.

 

Asıl susma nedenimiz bilinçli taraftar olamadığımız içindi. Hadi be sende diyenler kesin vardır katılanlar da tabi. Kimse kusura bakmasın bilinçli taraftar değiliz.

 

Neydi görevimiz hatırlayalım 90 dakika susmamalıydık ama bizim bilinçsiz taraftarımız kimin gazına geldiyse bütün enerjisini maça kadar bitirdi, ve buna amigo bile engel olmadı göz göre göre maç başlayana kadar bütün enerjimizi tükettik. Doğal olarak maçın hemen başında golü yediğimizde moralsizlik ve güçsüzlüğümüze yenik düştük.

 

Maça 2 saat kala kime tezahürat yapıosun be adam hangi akla mantığa hizmetle?  kim duyuyor seni hakem mi ? rakip takımmı ? televizyon yayınımı var kime ne ispat ediyosun?

 

Sen taraftar olarak bilinçsizliğine yenilirsen kusura bakma takımında Valencia’ ya yenilir.

 

Halil DERVİŞOĞLU

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu