Bilet fiyatları yine olmamış!

Bursa.com Spor Koordinatörü Tarık Çapçı'nın köşe yazısıdır.

Bursaspor Yönetimi kombine ve bilet fiyatlarındaki yanlışına ısrarla devam ediyor.

Evet “Dostlar alışverişte görsün” diye yapılan göstermelik indirim de bunun göstergesi…

Bu konuda ben burada susuyor ve sözü Bursaspor’a ailece maddi manevi katkı veren çok iyi bir Bursaspor taraftarına, Şerif Tekingöz’e bırakıyorum.

İşte Sevgili Tekingöz‘ün konuyu gayet net anlatan ve bana ulaştırdığı görüş ve tespitleri…

Bir tane doğru düzgün işimiz yok maalesef.

Basit olması gereken bir işlemi işkenceye çeviriyorlar. Ondan sonra taraftarlar neden kampanyalara, biletlere, lisanslı ürünlere yeterince katılım sağlamıyor diye şikayet ediyorlar. Taraftarlar katılmak istiyor ama katılamıyor. Katılım ve satış işlemlerini kolaylaştıracaksınız ki herkes kolaylıkla satın alsın, katılsın.

Ortada muhatap yok, bilgi verecek, yardımcı olacak, ilgilenecek kimse yok .Şampiyon olduk, daha maalesef kulüp olamadık. Kulübün başına geçenler değişiyor ama makus talihi değişmiyor. Kombine biletin storede satılan herhangi bir ürün gibi satıldığı nerede görülmüş? Ne blok, ne koltuk seçebiliyoruz, böyle bir şey olabilir mi? Forma, tişört alırken beden seçebiliyorsun, kombine alırken böyle bir imkan neden yok? Ne fiyat politikaları doğru, ne de satış, pazarlama politikaları doğru.

Zaten kalmış 12 maç. İnsanlar kombine alsa hepsine gidecek diye bir garanti söz konusu değil. Hepimiz hayatın içerisindeyiz. Doğum, düğün, cenaze, bayram, hastalık, iş, güç vs. var. Artı insanlar başkalarının yüzünden ceza alıp maçlara gidemiyor. Sana her zamankinden daha çok taraftar lazım. Yüzde 50 kapasiteyle maçlarını oynamana ve biletlerini bugün açıkladığın fiyatlardan daha ucuza satmana rağmen sadece 5-6 bin kemik taraftar geldi. Taraftarında bazı kusuru, kabahati olabilir ona da tamam. Ama hayat şartları ortada, korona korkusu da var. Bilete zam da yaparsın eyvallah da, yüzde 50 zam yapılır mı?

Herkesi kombine almaya sevk ediyorsun, mecbur tutuyorsun adeta bilet fiyatını yüksek tutarak, ama bu da herkesin durumuna uymaz. Kalabalık aileler ne yapacak?

Adam istese de alamaz, geride adam mı bırakacak sen gelme diye? Adam her maça istese de gelemeyebilir, işi vardır, maaşlı elemandır, müsait olunca gelebilir, fahiş fiyatla bilet satıp cezalandırmak niye?

Bilet fiyatlarını makul tut, sürümden kazan, daha çok taraftar gelsin, gümbür gümbür oyna. Ne kaybedersin? Bursaspor’un sezon başında paraya ve taraftara ihtiyacı yok muydu? Herkes çatır çatır kombine sattı, yasak yoktu, sen neden satmadın?

Sonra kombine çağrısı yapıyorsan taraftarların şikayet, istek, önerilerine kulak asacaksın. Onlar da sorunların çözüldüğünü görünce rahat rahat ,seve seve gelecekler. Sen ne yapıyorsun?

Paranı ver, bileti al, bir şey isteme, bekleme, sonra ne halin varsa gör ! Tuvaletler pislik içindeymiş, büfeler fahiş fiyata ürün satıyormuş, koltuklar pismiş, merdivenler karanlıkmış, stadın içi, dışı mahrumiyet bölgesi gibiymiş, emniyet torun sahibi insanları donuna kadar arıyor, potansiyel serseri, suçlu, deplasman takımı taraftarı muamelesi yapıyormuş bize ne !

Sen gel nasıl gelirsen gel, ne yaparsan yap dersen kusura bakma ama 5-6 bin kemik taraftardan başka insanı zor bulursun. Şikayet etmeye de hakkın yok. Kocaelispor maçında gördük, adamlar komple şehir olarak maça özel hazırlanmış. Bursaspor şampiyon olduğunda biz de şehrin bütün unsurları olarak(medya, takım, taraftar, teknik kadro, başkan, yönetim vs. vs.) her maça özel olarak hazırlanıyorduk, öyle şampiyon olduk.

O bakımdan sadece takımın maçlara hazırlanması hedefe ulaşmak için yetmez. Engellemelere takılır. Şampiyon olduğumuz zamanda ki gibi aynısını yapmadan biz bu dipsiz kuyudan çıkamayız, hedefe ulaşamayız, ait olduğumuz yere dönemeyiz boşuna kimse kimseyi kandırmasın.

Bu ülkede maçlar maalesef sahada kazanılmıyor, bunu defalarca acı tecrübelerle tecrübe ettik. O bakımdan başkan, yönetim kombine konusunda ki kararına bir daha göz atmalı, gerekenleri yapmalı. Yazının buraya kadar ki kısmını evvelsi gün yazdım ama paylaşmadım. Sebebi ise Hayrettin Gülgüler’in biz taraftarlarımızı mağdur etmeyiz, fiyatlarda indirime gideceğiz demesiydi.

Ancak gördük ki bilet fiyatları yine olmamış.

Biz sadece kombine fiyatlarına mı itiraz ettik? Sadece batı alt tribünün kombine bilet fiyatında indirime gidilmiş. Bilet fiyatları aynı şekilde duruyor, değiştirmemişler.

İnsanlar tribünlerdeki yerini yine seçemiyor. Bu şekilde arzu edilen sayıda kombine satamazsınız kusura bakmayın.

Bir taraftan hem herkes gelsin deyip çağrı yapacaksın ama diğer taraftan gelmemeleri için de elinden geleni yapacaksın anlamak mümkün değil.

Biz kimseyi hiçbir zaman körü körüne eleştirmedik, eleştirmeyiz. Bursaspor’un maddi, manevi menfaatleri için öneri ve çözüm yollarını da her zaman, hep paylaştık, sunduk. Ama çoğu zaman maalesef bunlar kulübü yönetenler tarafından dikkate alınmadı. Onun için aynı sorunlar yıllardır devam ediyor, yanına yenileri de ekleniyor.

Umarız bu sefer sesimize kulak verilir ve gerekenler yapılır. Herkese selamlar, saygılar.

Evet Bursaspor Taraftarı Şerif Tekingöz’ün söylediklerini noktasına virgülüne dokunmadan sizlere ve Bursaspor Yönetim Kurulu’na bu şekilde aktarmış oldum.

Şahsen tek harfine bile itirazım yok. Aklı başında, mantıklı Bursaspor’u ve Bursaspor Taraftarını gerçekten düşünen herhangi birinin de itirazı olacağını sanmıyorum.

Bu yüzden Yönetim Kurulu da şayet Bursaspor’u ve Taraftarını gerçekten düşünüyorsa gerekeni yapmalıdır.

29 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Her tribün 5 lira mı olsun? Kombine çıkarın alalım alalım diye şov yaparlar sosyal medyada günde 20 lira sigaraya verirler ama vay bu biletler ne böyle beğenmiyosan gitme kardeşim maça falan bu kadar basit ayıptır ya

  116
  10
  1. @Halil1963 yorumuna yanıt olarak

   Ne taraftarımız varmış arkadaş herkes vip veya sosyeteye gidiyormuş. Kombine fiyatları tam komik rakam, sosyete beni ilgilendirmez oranın her zaman fiyatı yüksekti. Orası 5000 kişi alsa zaten para verip gelen 50 kişiyi geçmez ama kaç gündür 50000 kişilik gürültü var. Kombinede ki tek hata koltuk seçiminin yapılamaması. Stadla ilgili yok pismiş, büfe pahalıymış geçin bu işleri, sanki haftalık tatile geliyoruz. Kaç senedir stad böyle takımın dirilmeye çalıştığı bu dönemde bu arızaları bırakın da kombine alın kurtulalım bu ligden.

   24
  1. @Emir yorumuna yanıt olarak

   Paralı başkan mı, yoksa futbolu bilen başkan mı? Tabi ki futbol aklı.
   Öncelik süper Lig mi? yoksa kulüp olmak mı? Tabi ki kulüp olmak.

   15
   2
  2. @Emir yorumuna yanıt olarak

   Tarık capci ne kadar da çapsız bir yazı yazmışsın !? Bursaspor elden gidiyor hala bilet, kombine fiyatı tartışması yapıyorsunuz AYİP !
   Birtek bu adam sahip çıktı Bursaspor’ a ! Ayıp oluyor beyler ! Kendinize gelin…
   Millet bize kiciyla gülüyor ! Cimbom fenev taraftarı bu paraları değil kombine olarak, bir maçlık bilet ücreti olarak ödüyorlar…!

   42
   8
   1. @Eser yorumuna yanıt olarak

    keşke Bursa’da olabilseydim, maçlara gelebilseydim bilet fiyatları için ağzımı acmazdim oturun kalkın şükredin, kaç zamandır kapısından giremedigim o tribünlerin kıymetini bilin.yoksa hasretini çektiğinizde anlarsınız

    12
 2. Kulubü soyanlara bu kadar eleştiri görmedim ya Bursada o kadariş adamı var doğru dürüs göğüs reklamı veren yok git onları eleştir

  76
  2
 3. Şu adamın yazdıklarını yayınlamayın kafayı yemiş bunlar. Klübe para lazım adamlar elini taşın altına koydu gerekeni yaptı 20 50 TL fazla diye ne yaygara kopardınız ne kardeşim sanki 10 TL yaptıkları zaman maça geliyorsunuz stad bomboş.

  61
  5
 4. Sayın Çapçı bazen ne yapmaya çalıştığını anlamıyorum.
  Bursaspor için 200 lira verip kombine alacaksın. Ne kadar ağladınız be.
  Ben aldım kombinemi kardeşim. Hem de açıklandıktan sonra 24 saat içinde. Koltuk numarasıymış, şuymuş, buymuş hiiç bakmadım. KULÜP GİDİYOR KULÜÜÜÜP.
  Yuuuuh diyorum.

  51
  3
  1. @Bakır Cezve yorumuna yanıt olarak

   Adamlık para ile mi oluyor ?
   20 tl olmasın ama 50de olmasın bize taraftar lazım 25 30 lira ya 10 bin kisi gelecek 50 tlye 5 bin bile gelmez ne anlamı var sana bagıracak adam lazım gençler üniversite öğrencisi gelsin 25 tl versin gelsin sen şu ligden kurtul sonra yine pahalı olsun . 30 tl veremiyosan adam degilmissin aynen sen adamsın bütün bursa senden ögrensin adamlığı reklam ver 50 tlye ögretilir de bu kadarsınz işte birader bu kadar keskin bu kadar cahil.

   6
   18
 5. Tarık Çapçı da çok belirgin bir şekilde Emin Adanur düşmanlığı var. Yıllarca çalan faturaları ödeyemeyen aylarca maaş verilmeyen çalışanlar için bu kadar eleştiri yapılmadı. Gereğinden fazla eleştiri insanı yıldırır. Bunlar iyi niyetle yapılan eleştiri değil gibime geldi.

  46
  4
  1. @Murat yorumuna yanıt olarak

   Lütfen herkes takıma destek olsun başkan transfere yanlışlar olsa bile adam gibi verdiği sözleri tuttu ceyran doğal gaz personel maaşları hepsi ödemelerde sıkıntı yok fakat gerçekten taraftar maçlarda yok bilet pahallımış yok öyle yok böyle kocaeli nasıl takımlarını yanında ve maçı aldılar bizim taraftar takımını desteklediği zaman neler yapacağını hepimiz biliyoruz yani 2010 da ki gibi bu başkan iyi vede hep veren biri bizde taraftar olarak her şartta desteklersek inanırsak bu sene bu takımı kimse yenemez vede süperlige çıkarız taraftarlar biraz şöyle 20 binler gelirse bu taraftar bu takım çıkar süperlige

   12
 6. Bilet fiyatlarını beğenmeyen maça gelmesin birader! TRT spor ücretsiz veriyor otursun evinde izlesin. adamlar sezon başından beri milyonları harcadılar takımın kimseye gecikmiş borcu kalmadı maaşlar zamanında ödeniyor. Bunları nasıl yapıyorsunuz diyen yok, günde 20 lira sigaraya para veren adamlar 2 haftada bir vereceği 50-100 lirayı diplomatik sorun haline getirdiler. Batı alt’a gitmeyiverin o zaman pahalı geliyorsa.. Güney kale ve maraton bilet fiyatları gayet makul.. oradan alın kombinenizi. milyonları soyup giden adamlara tek laf edemeyen çorbacılar, YAZICI’ dan sonra gelen belki de en iyi başkanı en ufak bişeyde eleştiri yağmuruna tutuyor. AYIPTIR..!

  44
  3
 7. Ahbe… Emin Başkan Çok Hatalısın Sen Kombine alanlara Daire Bilet alanlara 5.000 ₺ vermelisin ki Çorbacılar ve onlara çanak tutan yazarlar sevinmeli

  28
  1
 8. Kardeşim ne laf yaptınız pahalıymış bilmrm neymiş siz hiç passo.com’a girip aynı ligde oynadığınız, “bizim dengimiz olmayan” takımların kombine fiyatlarına baktınız mı ? Samsun’un, Erzurum’un, Kocaeli’nin, Balıkesir’in hatta Bandırmaspor’un Keçiören’in Manisa FK’nın kombine fiyatlarını gördünüz mü ? Girip bakın da utanın.

  20
 9. tarık kardeş yazılarını beğenip okurdum ve seni desteklerdim ama bu yazdığın yazı seninde ne olduğunu ortaya cıkardı gercekten sende captan düşmüşsün veya düşürülmüşsün yazıkki cok yazık bundan beş ay önce kulübün elektrikleri kesikti doğal gaz kapalı emekcilerin maaşı verilmiyordu 6 ay maaş alamadılar şimdi takıldığınız şeye bak ben kendi şahsıma üstüme düşeni yaptım ve kombinemi aldım hemde maçlara gidememe rağmen sıra koltuk neresi demeden aldım amacım bursaspora katkı sağlamak düşük ücretli biriyim üstelik amacım bursaspor düze cıksın yer türibün fiyat unsurlarını hepsini bir kenara bıraktım gercek bursasporlular benim gibi yapar bu sene böyle olu versin ne var zorunuzamı gidiyor adam 40 milyon tl verdi sizin kadar konuşmadı yaaa el insaf yaaa yürüyün bi gidin bi bitmediniz dinine yanayım gemi yazıcıdan sonra su alıyor battı batacak biri gelmiş durumu düzeltecek ama gemiye binenler yer kavgasında emin başkan sana bir ağabey nasihatı yol yakınken kongreye git kimin ne hali varsa görsün alacağınıda al kardeşim bu bursaspordan bursa taraftarından bursa medyasındanda bir cacık olmaz cok iyi niyetlisin cok calıştın olmaz denileni başardın ama sen bu taraftara cok fazlasın bursaspor taraftarı bazı şeyleri gercekten hak etmiyor bırak beter olsunlar

  13
  2
 10. maç başı 100 tl olan batı altı ilk önce maç başına 600 tl yaptılar sonrada indirim yaptık ayağına 360 tl yaptılar emin bey ne yapmaya çalışıyorsunuz gerçekten anlayamıyorum yönetimden her hafta neden istifa geldğine şaşırmamak lazımmış demek ki …

  12
  64
   1. @bursalegend yorumuna yanıt olarak

    Tarık çapçı ne ucuz kaldı $ 10 TL Oldu Bende Emekliyim 5 bin TL aylık almıyorum ama BURSASPOR Bir tane başka yok Biletimi Maratondan Alttan alıyorum takıma destek olmak için Yeni Forma aldım Storeden cokmu Zenginim değilim Arma ağır basıyor sırf BURSASPORUMA DESTEK olsun diye herkes biliyor bizim Taraftarımız işçi kesimi şu anda Ekonomik anlamda herkes zor durumda ama Yönetim ne yapsın tek gelir burdan geliyor BURSA,nın İşadamları Ne Manevi Ne Maddi Anlamda DESTEK Vermiyorlar Rahmetli İbrahim Yazıcıdan sonra gelen Yönetimler BURSASPORUMUZU Yediler Bitirdiler birde Göz göre göre Kümeye düşürdüler bunlara Kimsenin sesi Çıkmadı Uçan Kuşa Borç Var Düşünün Bir Kulübün Elektiriği kesik Doğalgazı Kesik Arabası İcralık Personelin ve Futbolcuların Maaşları Ödenmiyor Transfer Tahtası Kapalı EMİN BAŞKANI Tebrik etmek lâzım Göreve geldi Söz Verdiğinin daha fazlasını tuttu bu kriz ortamında benim diyen kimse bu paraları vermezdi hatası olmadımı oldu bir kaç Transfer hatası oldu kimse dörtlük olamaz yinede takım kötü değil ben inanıyorum devre arası Burak Kapacak Kiralarsak iyi bir Santrafor alırsak bu takım Süper lige çıkar bizim bu Alt ligten biran önce çıkmamız lazım yoksa bu borç yükünle yok olup gideriz 2010 senesindeki gibi Birlik olalım Birlik olursak bizim önümüzde ne TFF ne MHK Durabilir hepsini Ezer geçeriz

    33
    1
 11. ”Sen gel nasıl gelirsen gel, ne yaparsan yap dersen kusura bakma ama 5-6 bin kemik taraftardan başka insanı zor bulursun. Şikayet etmeye de hakkın yok. Kocaelispor maçında gördük, adamlar komple şehir olarak maça özel hazırlanmış. Bursaspor şampiyon olduğunda biz de şehrin bütün unsurları olarak(medya, takım, taraftar, teknik kadro, başkan, yönetim vs. vs.) her maça özel olarak hazırlanıyorduk, öyle şampiyon olduk.” Tarık Çapçı bunu görürsün inşallah, senin piyasalardan yada Bursaspor işleyişinden ve orada olanlardan haberin yok herhalde, haberci olmana rağmen!!! sende kendine şunu sor, bir iki kişi bu yazdıklarında ki hikayeyi gerçekleştirebilir mi böyle birşey mümkün mü??? Şehirde bütünlük sağlamak adına sizede iş düşüyor, eleştiri güzel ok ama dozunu kaçırdınız, biraz da olumlu şeyler yazın ve şehri bütünleştirme adına projeler üretip basına ve okuyuculara sunun bir zahmet… Yoksa yazında da yer alan şampiyonluk senesini nasıl gerçekleştireceğiz değil mi!!!

  9
  2
  1. @Alisso16 yorumuna yanıt olarak

   şampiyonluk sadece onu istemekle olmuyor. onun şartlarını yerine getirmekle oluyor.
   bizim yaptığımız cin olmadan adam çarpmaya çalışmak.
   bunu bi türlü anlatamadık. ne taraftara, ne yönetime. ne de medyaya.

   1. @2. mustafa yorumuna yanıt olarak

    Evet kardeş sadece istemekle olmuyor. Şartlarını da yerine getirsinler hak veriyorum ama o şartları kim ne kadar biliyor??? Benim söylediğim o şartların bir iki kişiyle yerine getirilmeyeceği!!! Bu yönetim mi takımı bu hale getirdi, bu yönetim mi küme düşürdü? Geçmişte çalınan paralar, aklanan başkanlar!!! Kim/kimler hesap sordu!!! Buralarda yazmakla olmuyor bazı şeyler, icraat lazım!!! Seçim yapılıyor, biri başkan seçiliyor ertesi gün kim bunu başkan seçti bilmem ne, eee hani neredesiniz niye kulüp üyesi değilsiniz??? Lafa gelince öyle Bursasporluyum böyle Bursasporluyum!!! Çok konu var çoook ama dün yazdığım gibi sürekli olumsuz, keskin bir dille haberle olmaz, emin gider mustafa gelir. Biz yine bir birimize kalıcaz…

 12. Abi bu soğukta millet o rezil stada gidiyorsa arma aşkı içindir bu sene de para kazanmayıver yap kale arkalarını 10 lira maratonu 25-30 lira zaten bu taraftar evinde sana maç kazandırır oradan para kazanırsın bu sene tribünde büyük oranda azalma var Corona aşı takım vs vs çok etken var sen teşvik et seneye süper ligde zaten istediğin fiyata çıkar full çekeriz yeter ki taraftar takıma küsmesin

  6
  44
  1. @Angela Merkel yorumuna yanıt olarak

   Ne kadar kolay değil mi ? ”Bu sene de kazanmayıver” Abi siz nankörsünüz nankör. Ne kadar farkındasınız bilmiyorum ama takım borç batağında halen.. Gecikmiş borç olmasa bile sürü ile borç var ve bunlar bir şekilde ödenecek.. Bu adam verdiği her sözü yerine getirdi..Sende gerçek Bursaspor taraftarıysan ama güney kale ama kuzey kale ama maraton! kombineni alıp takımına destek olacaksın!

   10
 13. Kale arkaları 10 TL maraton 20 TL vip 50 TL bilet fiyatları alt tribün üst tribün diye ayırmaya gerek yok sonuçta herkes aynı yönden seyrediyor.kombinelere gelince kale arkaları 200 TL maraton 500 tTl vip 1000 TL varmı itirazı olan vesselam

  2
  17

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu