“Bilerek, İsteyerek, Soyarak”

Socrates Dergi YouTube kanalı yorumcularından Mehmet Demirkol, Kaan Kural ile birlikte Oyna Devam programında 'Zirvedeki Anadolu Kulüplerinin Düşüşü' konusunda görüşlerini dile getirirken ''İstediğin kadar kötü yönet, Bursaspor-Eskişehirspor'u bu hale getiremezsin. Bilerek, isteyerek, soyarak yapılmış bir iştir'' dedi.

Türk Futbolunda geçmiş dönemlerde başta Orduspor olmak üzere Süper Lig‘de mücadele eden ve başarılı sonuçlar elde eden Anadolu Kulüplerinin düşüşüne Süper Lig şampiyonu Bursaspor, 2000’li yılların ardından Avrupa Ligleri’nde mücadele eden Eskişehirspor ve Denizlispor da eklenirken Mehmet Demirkol ve Kaan Kural gündemdeki konuları yorumladığı ‘Oyna Devam’ programında bu konu gündeme geldi. Socrates Dergi YouTube kanalında her çarşamba günü yayınlanan ‘Oyna Devam’ programında kötü durumda olan Anadolu Kulüpleri ile ilgili olarak Mehmet Demirkol’un yorumu dikkat çekti.

‘Zirvedeki Anadolu Kulüplerinin Düşüşü’ konu başlığı ile Anadolu takımların kötü yönetilmesi konusunda açıklamalarda bulunan Mehmet Demirkol ”Buraya maliyenin girmesi lazım. Ben Maliye Bakanı olsam bütün denetçileri yollarım. Ne olmuş burada, buradan kim zenginleşmiş, buraları kim bu hale getirmiş. Buraların anormal gelirleri varsa ne olmuş?. Bursaspor, Eskişehirspor, Denizlispor‘u bırakamazsın.” dedi.

Özellikle Bursaspor ve Eskişehirspor üzerinden örnek veren ve bu kulüplerin kötü yönetilmesinin bilerek, isteyerek ve soyarak yapılan bir iş olduğunu dile getiren Mehmet Demirkol ”İstediğin kadar kötü yönet, Bursaspor-Eskişehirspor‘u bu hale getiremezsin. Bilerek, isteyerek, soyarak yapılmış bir iştir. Kimsede hayır diyemez buna. Bursaspor’un şampiyon olduğunun ertesi gün söyledim ‘aman kasanıza dikkat edin’ diye.” açıklamasını yaptı.

Kaynak
Samet Karadağ

19 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. şampiyon olduktan birkaç ay sonra futbolumuzun derinliklerini en bilenlerden biri olduğunu tahmin ettiğim Rıdvan Dilmen de söylemişti. ”bu bursasporun göreceği en son başarıdır!”
  neden ve ne için böyle konuştu bunu en iyi kendisi biliyor ama hakikaten adamın o gün dediği bugün doğru çıktı.

  ispat gerektirdiği için kesin konuşamam ancak sesli düşündüğüm de kafamdan geçenler şunlar.
  1- şampiyonluk potansiyelimizi ortaya çıkardı. 4 milyonluk bir sanayi kenti. 45 bin kişilik stat. 35 bin kişi ile deplasman yapabilen taraftar (şimdiki adıyla başakşehir maçı)
  2- bu şampiyonlukla diğer anadolu takımları içinde bir örnek teşkil ettik.
  3- bu durum futbolun ve pastanın sahibi 3 büyütülmüşleri hem rahatsız etti hem de korkuttu. çünkü pastaya yeni bir ortak daha istemiyorlardı.
  4- bu anlamda bizi durdurmaları gerekiyordu. içimizde ki özellikle de medya uzantıları ile skorlar üzerinden ve suni gündemler yaratarak taraftarı kulübe karşı kışkırttılar. taraftar da bu oyuna çok kolay geldi maalesef.
  mesela, yazıcıya yapılan istifa çağrıları, kendisine verilen ültimatomlar, gitmesi için protesto amaçlı boşaltılan tribünler. süper lig ikinci, üçüncü, dördüncülüklerine burun kıvırmalar, beş yıl aralıksız avrupa kupalarına gitmelere dudak bükmeler bunlardan sadece birkaçıydı.
  sonuç olarak ülkemizde 100 yıldır üç büyütülmüşlere dayalı bir sistem var. bakmayın siz bunların aralarında ki kayıkçı kavgalarına.
  kazandıkları şampiyonluk sayıları bile siteme kazandırdıkları ile doğru orantılıdır.
  medyasından federasyonuna. futbolun bütün sektörleri bunların elinde.
  bursaspor, eskişehir, sakarya, kocaeli gibi potansiyeli yüksek futbol kentlerini bitirmek bunlar için çocuk oyuncağı…

  75
  5
  1. @hıdır ben yorumuna yanıt olarak

   Cok dogru. Super ligde de istenmiyor basarili ve guclu sehir takimlari. Kendi yoneticelerinin sirketlerine ait istanbul semt takimlari daha kullanisli bu lig icin. Hem yol gitmiyorlar,hem rezerv takim gibi kullaniyorlar.. kocaeli sakarya bursa vb takimlarinda yonetimleri sagolsun bu islere canak tuttu resmen.. kimi dusuyor kimi sayikliyor oldugu yerde..

   14
   2
  2. @hıdır ben yorumuna yanıt olarak

   Senin fikrinle üç büyütülmüşler suçlu yine senin fikrinle medya ve taraftar suçlu İbrahim yazıcı başkanı gitsin diye kim baskı yaptı İbrahim yazıcıyı kimler usulsüzlük yaptı diye içeriye attı eğer birazcık kafan çalışıyorsa anlardın bursasporu ibrahim yazıcıdan sonra FARUK ÇELİK RECEP ALTEPE NİHAT ÖZDEMİR HİKMET ŞAHİN VE BELEDİYE DESTEĞİYLE GELEN HIRSIZ BAŞKANLAR SAYESİNDE BU DURUMA GELDİK YANİ AKP ZİHNİYETİ Ama sen burda aklın sıra tuttuğun partiyi aklamak için trolluk yapıyorsun hedef saptırmaya çalışıyorsun yazık senin kafana hala bazı gerçekleri göremiyorsun hala yetim ve kul hakkına girenleri saklamaya ve savunmaya devam ediyorsun birazcık şerefiniz ve namusunuz varsa yanlış yaptık dersiniz ama nerde anlaşılan bunlar sizde yok

   16
   35
   1. @ATİLLA yorumuna yanıt olarak

    Eee da ne istiyorsun… Bide inkar ediyorsun.
    Siyaset her spor dalına kene gibi yapışmış.
    Düymeye basanlar.. paralı mafia parçası..

    Asıl gerçekleri senin gibiler göremiyor.

    Süper ligi… Türkiye üç büyütülmüşler üzerine kurulmuş. Spor programlarını izle belki donk eder. Nolursun taraftara çamur atmayın hakaret etmeyin herkes düşüncesini buralara yazabilir . Senin kafan çok iyi çalışıyor.. anladık 😂😂😂😂

    21
    6
   2. @ATİLLA yorumuna yanıt olarak

    45 Yıldır bursasporluyum eskiden apartisi-bpartisi-cpartisi yoktu sadece bursasporluyum vardı.Baska takıma sempatisi varsada bursasporluyum derse bizim için yeterliydi.Kimse kimseyi öteleştirmezdi.Sadece bursaspor sevgisi vardı.Şampiyon olduktan sonra aramıza nifak soktular bursasporluyu bursasporluya düşman ettiler.Buna paragöz başkanlarda balıklama atladı.Biz taraftarlarda çanak tuttuk.

    26
    2
  3. @hıdır ben yorumuna yanıt olarak

   Bu yazıya eksi verenler hala anlamamış.
   Ben yıllardır Spor programlarını izlemiyorum. TV kurum yayıncıları da üç büyütülmüşler tiyatro komedi liginde çok büyük rol oynuyorlar.!
   Örnek geçen Sivas – sŞikebahce maçı.
   Buz gibi penaltı, hala penaltı değil diyenler program yapıcı soytarılar ortaya çıkıyor.
   Bunlardan korkacaksın.. şeytan 😈

   28
   5
 2. HERKES KULÜBÜN SOYULDUĞUNU BİLİYOR…SOYANLARDAN HESAP SORMAK İSTEYENLERE DE HATÇE DİYOR…BU HATÇE BU KULÜBÜ KÜME DÜŞÜRECEK DAVALAR 5 YIL SÜRER YENİ YÖNETİM GELSİN DEDİLER..SADECE 2 GALİBİYET 2 BERABERLİK ALARAK KULÜBÜ PARAŞÜTSÜZ DÜŞÜRDÜLER…SADECE KULÜBÜ MÜ??? DAVALARI DA DÜŞÜRDÜLER..

  39
  12
  1. @16 BURSASPORLU yorumuna yanıt olarak

   herkes nemalanmak peşinde,
   önce taraftar profili, sonra genel kurul üye profili değişmeli
   sinan bür ekibine görev 3 yıl süre ile verilmelidir.

   2
   5
  2. @16 BURSASPORLU yorumuna yanıt olarak

   Recep Günay biraz eşeleyince panik yaptılar, ortalığı da ayağa kaldırdılar. Sanki adam bu kadar borca soktu kulübü. Enkazın ve soygunun büyüklüğünü kimse tahmin bile edemiyor ama nedense dokunan yanıyor ya da yakıyorlar.

   25
   5
 3. Rahmetli İbrahim Yazıcıdan sonraki Recep Bölükbaşı, Erkan Körüstan, Ali Ay , Mesut Mestan, Emin Adanur ,özellikle Recep Bölükbaşı ve Ali Ay süreci incelenmeli bu hırsızlar kulübü soydular batırdılar gelip de kimse geçmişi unutalım yok efendim sünger çekelim gibi sözler söylemesin.Davalar sonuçlanana kadar bu camia yı yönetenlerindir.

  28
  2
 4. En son Noter Yönetici Başkan yani öne birini koyup yöneten Emin baştan 3 Milyon Euro koyacam dedi 30-40 eski futbolcunun borçlarını öteledi yeni maddi zorluklar getiren anlaşmalarla sonra 30-40 transfer ekstra maddi sıkıntı getiren yaptı en bilinen Matavs milyon eurolar denmişti sonra 2-3 tane gelecek vaadeden futbolcuları Trabzonspor verip çeklerini alıp yok oldu şimdi anlatsın biri vekaletname ile başkan olmasına bu adamın hangi divan başkanı izin verdi hangi üyeler hangi kulüp kontrol yöneticileri ? Sonrasını zaten kimse durduramadı 4’cü kümeye 20 puanlarla 16 yaşında çocuklarla düştük heeee birde buraya düştük ama eski başkanlar yöneticiler borç gösterdiklerini silmediler neden acaba? Bunun nedeni muhasebe ve bankalar ve maliye ile alakalı kişisel durumu var sanırım sen bu kadar az vergi veriyorsun nasıl nereden buldun bu parayı sorusu olabilirmi bilmiyorum ne dersiniz?

  23
  1
 5. İyi güzel de bizim yerel basın da aynı şeyleri yazıyor hem de canı sıkıldıkca yazıyorlar yüz kere bin kere ama hep yazıyorlar hiç bir zaman isim cisim yok sadece laf kalabalığı…
  Bursaspor un Eskişehir in olmadığı lig nasıl olur da Süperlig olur zaten belli oldu ! Milli Takım bunun aynasıdır ve de görüyoruz da !

  17
  4
  1. @MahmuT yorumuna yanıt olarak

   O kadar hakılısın ki ama hala eksi veren çorbacı ve bu hırsızlıklardan sus payı alanlar var. Rabbim çoluğundan çocuğundan çıkarsın çünkü Bursaspor benim için ana baba kardeş evlat gibiydi ona zarar verdiler. Acımadılar bende bu bedduayı söylerken acımıyorum çoluğunuz çocuğunuzdan çıksın inşallah

   3
   1
  2. @MahmuT yorumuna yanıt olarak

   Hemen gerilmeyin kardeşim. İsim cisim ortaya çıksın diye uğraşan Recep başkana el çektirdiniz ya.

   10
   1
 6. Ne yazık ki bunu şampiyon başkanımız İbrahim yazıcıda söylemişti eğer ben kulübün başından gidersem geri dönülemez yollara gireriz demişti adam rahmetli oldu AKP nin çomarları anında kulübe dadandı FARUK ÇELİK HİKMET ŞAHİN ve RECEP ALTEPE Anında kulübün içine girerek bursasporu soymaya başladılar BURSASPORUN İsmini kullanarak rantçı kişilere peşkeş çektiler ibrahim yazıcıdan sonra kim geldiyse bursaspordan cebini doldurdu nasıl olsa baştaki çalıyor bir şey olmuyor bizde çalalım mantığı devreye giri verdi ama ne yazık ki bursa halkı bursaspor taraftarı o kadar sessiz kaldıki şaşırmamak elde değil MEMLEKETİN İÇİNİ BOŞALTILAR BELEDİYELERİN İÇİNİ BOŞALTTILAR BURSASPORUN İÇİNİ BOŞALTTILAR EMEKLİLERİ YERLE BİR ETTİLER İŞCİ DESEN ONA KEZA KAZANANLAR KİM BEŞTEPE SARAYI SURİYELİLER ENSAR VAKFI TÜGVAF CEMAATLER BEŞLİ ÇETE SARAYIN 1 AYLIK MASRAFI MART AYINDA 1 MİLYAR 426 MİLYON 228 BİN TL İMİŞ TROLLLERE VERİLEN PARA 11 MİLYAR 300 MİLYON SURİYEL,İLRE HARCANAN 43 MİLYAR CEMAATLER VE BENZERİ VAKIFLARA 7 MİLYARIN ÜSTÜ BEŞLİ ÇETEYE DESEN GEÇMEDİĞİMİZ GÖRMEDİĞİMİZ KÖPRÜ İÇİN KESİLEN PARALAR KÖPRÜNÜN MALİYETİ 2 MİLYAR 700 MİLYON ÖDEYECEMİZ PARA NEREDEYSE 25 SENEDE 270 MİLYAR GARANTİ PARA İŞTE MEMLEKETİN İÇİNİ BÖYLE BOŞALTTILAR

  15
  13
 7. Mehmet demirkol burda yıllar önce yazdığımı söylemiş bursaspor soyuluyor diye.maalesef hem bursaspor ve diğer anadolu kulüplerinin ortak sorunu bu ve soygunlar yapanların yanına kar kalıyor,siz şikayetçi olmadığınız sürece devlet ne yapsın suç duyurusu yok alan memnun satan memnun kulübü soyanları yargı önüne çıkarmadığınız ve cezalandırmadığınız sürece bunların daha çok iştahı kabaracakve bunu alışkanlık haline getirip dahada cesaretlenecekler ve kendilerine soymak için başka kulüpler arayacaklar.aslında bu soygunculardan şikayetçi olunup yargı önüne çıkarılsaydılar çaldıkları paraları koşa koşa kendi ellerinle teslim edeceklerdi ve borçlarda ödenecekti ama herkes olmuş üçkağıtçı al birini vur öbürüne insanlar bundan rahatsızlık duymuyor gayet normal artık..

 8. Her şey İbrahim Yazıcı başkanlığında Bursaspor’un yükselişe geçtiği yıllarda bir gün rahmetli ile kent dinamitinin Papermoon’da atışması ile başladı. Rahmetlinin vefatı sonrası kardeşini başkan yaptırmamak için zamanın bbb’si kıllı barak ve kent dinamiti el birliği yaptılar ve geriye gidiş başladı. Daha sonra bırak bir kulübü yönetmeyi bakkal dükkanı bile teslim edilemeyecek kişiyi yine saç boyamayla yetinmeyip saç da ektiren kent dinamiti ve onun bir numaralı yalakası limonatacı tekrar seçtirerek kulübün ölüm fermanını imzaladılar. Sonra gelenler de birbirinden çapsızdı zaten.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu