Beşiktaş Jimnastik Kulübü: Alimpijevic’i uyardık!

Beşiktaş Jimnastik Kulübü resmi sosyal medya hesaplarından Dusan Alimpijevic’in Bursaspor İnfo Yatırım benchine karşı yaptığı hareket nedeniyle uyarıldığını duyurdu.

Açıklama şöyle;

Kulübümüzden Zorunlu Açıklama

Beşiktaş Emlakjet takımımızın Başantrenörü Dusan Alimpijevic, Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi’nin 18. Haftasında oynanan Beşiktaş Emlakjet-Bursaspor İnfo Yatırım maçında Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından kişilik haklarına saldırı nedeniyle 1 maç men ve 165 bin TL para cezasına çarptırılmıştır.

Sahada mücadele veren iki takımdan bağımsız olarak, geçmişe dayalı kişisel sebeplerden dolayı rakip takım sporcusu ile takımımızın Başantrenörü arasında yaşananlardan üzüntü duymakla birlikte, kendisi uyarılmış ve tekrarının olmayacağına dair söz alınmıştır. Öte yandan meselenin tahrik boyutu gözardı edilerek yapılmakta olan tek taraflı karalama ve linç kabul edilemez bir hal almıştır.

Takımımızın ligde ve Avrupa’da önemli hedeflere yürüdüğü bir dönemde maksatlı olduğu aşikar yazılar yazılmakta, tek taraflı nefret dolu yorumlar yapılarak karalama kampanyası sürdürülmektedir. Her geçen gün dozu artırılarak yapılan bu kampanyaya karşı toleransımız kalmamıştır!

Dusan Alimpijevic’e Basketbol Federasyonu tarafından verilen ceza kendisine ve kulübümüze ulaşmıştır. Kural kitapçığındaki ceza uygulanmış, Başantrenörümüz ve kulübümüz verilen cezayı kabul etmiştir.

Meselenin geldiği noktanın eleştiri sınırlarını zorlayıp aşmasına asla izin vermeyeceğiz.

Dusan Alimpijevic, takımımızın hedefleri doğrultusunda çalışmalarına devam edecektir. Saha dışı oyunlarını kurgulayan her kim olursa karşısında Beşiktaş JK’yı bulacaktır.

Saygılarımızla.
Beşiktaş JK

4 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Hastirin ordan uyarmışlarmış dua edin TBF yanlı kararlarla size ödül gibi ceza verdi. Utan Hidayet Türkoğlu utan. Bu olay Dusanın Bursa info yatırımın başında olsaydı bu ödül gibi cezayı verebilirmiydiniz acaba. Futboldan soğuttunuz şimdide basketboldan soğuttunuz sporseverleri. Yazıklar olsun sporu İstanbuldan yönetenlere.

  28
  7
  1. @Selim yorumuna yanıt olarak

   işte orda serdar bilgili diye bir başkan vardı. adam hiç sallamadı. daha o gece Pascal nouma yı göndermişti.

   7
   2

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu