Benzinlik işi belli oluyor

Bursaspor’un yakın çevre yolu Soğanlı bölgesinde bulunan 9 bin metrekarelik benzinlik arazisiyle ilgili sürpriz bir gelişme yaşandı. Yapılan ihalede 10 yıllık kiralama bedeli karşılığında 6 milyon dolar ile en yüksek bedeli vermeyi kabul eden Total firması çıkan spekülasyonlar nedeniyle kiralama işinden vazgeçme noktasına gelmişti. 

 

TAPU BUGÜN ALINIYOR

 

Total’in Türkiye genel merkezi konuyu Fransa’ya taşımış ve Bursaspor’un benzinlik arazisi hakkında son kararı Paris’te bulunan dünya merkezinin vereceğini açıklamıştı. Bu süreçte yasal prosedürlerin tümünü aşan Bursaspor Kulübü tapunun alınmasını hak etti. 9 bin metrekarelik arazinin benzinlik ruhsatıyla birlikte tapusu bugün itibariyle Bursaspor’un üzerine geçecek. 

 

YENİ GÖRÜŞME TALEP EDİLDİ

 

Yaşanan süreci Total’in genel merkezine bildiren Yeşil Beyazlı yönetim, Fransız firmasından yeni bir görüşme talep etti. Bursasporlu ve Fransız yetkililer önümüzdeki hafta benzinlik arazisinin kiralanması konusunda önemli bir zirve gerçekleştirecek. Yapılacak görüşme neticesinde Total eğer ‘Evet’ derse maddi sıkıntı içindeki Bursaspor rahat bir nefes alacak. 

 

KİRALAMA OLMAZSA SATILACAK

 

Bursaspor Total’den olumsuz yanıt alması durumunda benzinlik arazisini satışa çıkaracak. O bölgedeki benzinlik ruhsatına sahip arazilerin 10-12 milyon dolar arasında alıcı bulabileceği belirtiliyor. Bursaspor eğer 31 Ocak’a kadar kiralama veya satışı gerçekleştiremez ve bu nedenle UEFA’ya taahhüt ettiği borcu ödeyemezse Avrupa Kupaları’ndan bir yıllık men cezasına bir yıl daha eklenecek. 

 

Bursa Hakimiyet

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu