Benzinlik arazisi de elden gitti!

Hem sportif hem de ekonomik olarak çıkmazda olan Bursaspor Kulübü'ne ait çok sayıda dükkan ve akaryakıt istasyonu icradan satılığa çıkarıldı.

Bursaspor'a ait akaryakıt istasyonu ve dükkanlar icradan satılığa çıkarıldı!

Bursaspor Kulübü, 2023 yılının Ocak ayında söz konusu taşınmazlar için yazılı teklif toplama kararı almıştı.

Yeşil Beyazlı kulübün Soğanlı Mahallesindeki akaryakıt istasyonu ve 10 adet bağımsız bölümden oluşan işyerleri icradan satışa çıktı.

Bursa 4. İcra Dairesi Müdürlüğü tarafından yapılan duyuruda benzinlik hakkında şu ifadeler yer aldı:

“Osmangazi İlçesi sınırları dahilinde bulunan Soğanlı Mahallesi, Avrupa Konseyi Bulvarı, Botanik Petrol Ofisi, no: 279 adresindeki Akaryakıt İstasyonu olarak belirtilen alanın içerisinde kullanılmakta olan 2 katlı market-yönetim binası ile akaryakıt dispenserlerinin (akaryakıt pompalarının) bulunduğu çelik kanopi, bina ile dispenserler arasında çatı uzantısı olarak yapılmış olan çelik kanopi ve istasyon çıkışında yer alan araç yıkama ünitesindeki çelik kanopi yapılarından ibarettir. 6.666,92 m2 yüzölçümü, 188/480 arsa paylı taşınmaz 3338 ada 3 nolu parselinde kayıtlıdır.

Yalova yoluna 700m, Bursa Hayvanat Bahçesine ve Botanik parka 1.000m, kent meydanına 5 km, Heykel’e 7 km, mesafededir. Mahallinde elektrik, su, doğalgaz, telefon ve kanalizasyon gibi her türlü alt yapı hizmetleri mevcuttur. Tüm kamu hizmetlerinden faydalanmaktadır. Geometrik ve topoğrafik yapısı her türlü inşaat yapımına uygundur. Taşınmaz 2 katlı bina betonarme karkas olarak inşa edilmiştir. Binanın dışı sıvalı ve boyalıdır. Kapı ve camekanları alüminyum profilden imal edilmiştir. 180m2 büyüklüğündeki yapının toplam alanı (2katx18m2)=360m2 olarak ölçülmüştür. Akaryakıt İstasyonu olarak belirtilen alanın içerisinde kullanılmakta olan 2 katlı market-yönetim binası ile akaryakıt dispenserlerinin (akaryakıt pompalarının) bulunduğu çelik kanopi, bina ile dispenserler arasında çatı uzantısı olarak yapılmış olan çelik kanopi ve istasyon çıkışında yer alan araç yıkama ünitesindeki çelik kanopi yapılarından ibarettir.”

TARİH VERDİLER

Müdürlük tarafından yapılan açıklamada, açık artırma ihalesinin 26 Mart 2024 saat 10:05’te başlayacağı ve 2 Nisan gününe kadar süreceği belirtildi. Benzinlik için ise 72 milyon 53 bin 50 TL bedel biçildi.

İcradan satışa konulan dükkanlara ve ayrıntılara ulaşmak için tıklayın.

23 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. OTOPARK GİDERKEN SESİN ÇIKMAZSA BENZİNLİK DE GİDER, ARSALARINA DA ÇÖKERLER..SONUÇ: DAVA MAVA KALMAZ, YAPANIN YANINA KAR KALIR…HADİ BAĞIRIN BAKALIM…YÖNETİM İSTİFA…

  76
  15
  1. @16 BURSASPORLU yorumuna yanıt olarak

   Burda şöyle önemli bir fark var.Bu benzinlik mülkiyeti kulübün olduğundan borca karşılık icradan satılacak. Otopark ise mülkiyet olarak değil gelir getirmesi için işletmesi kulübe verilmiş idi.

   20
   3
   1. @Merdo yorumuna yanıt olarak

    AĞACIN DALLARINDAN BİRİNİ KESMEK…OTOPARK ELİMİZDEN ALINIRKEN AKTAŞ SÖZ VERMİŞTİ. 2 TANE MOLOZ DÖKME ALANI VERECEKTİ….ÖNÜMÜZDEKİ 100 YIL İÇİNDE TUTAR SÖZÜNÜ İNŞALLAH…

    35
    9
  2. @16 BURSASPORLU yorumuna yanıt olarak

   Beyhude artık. Bizim çorbacılar sağolsun, klüp soyulup, soğana çevrildi ama halen daha soyanların arkasından gidiyorlar. RG gitti, dava bitti ama asıl Bursaspor bitti.

   25
   2
 2. Var bunda bir numara neden Recep Günay zamanında icra eliyle satışa çıkmadı bu gayrimenküller. Yiyin bakalım Bursasporun mallarını paranıza para katın.

  29
  20
   1. @Rahmi yorumuna yanıt olarak

    Emini sevmem ama bu bilgi yanlış. O iş Recep Völükbaşı zamanında oldu maalesef kiracıya 10 sene içinde ucuza alma hakkı da sözleşmede tanındı

    17
    1
  1. @Cebelli 1963 yorumuna yanıt olarak

   devlet kulüplere bu kadar destek olursa.
   yani balık tutmayı öğretmek yerine balığı hazır ızgara, tava ve fırın şeklinde yedirirse,
   taraftar ve medya illa da para, pul, skor sonuç, transfer diye yırtınır, yönetim ve teknik adamlar üzerinde baskı oluşturursa.
   ayaklar yorgana göre uzatılmazsa.
   gençlere sabır, sevgi gösterilmez, onlara güvenilmezse.
   büyük ve kalıcı başarılar yerine küçük, küçük ve geçici başarılar tercih edilirse.
   plan, proje, program, yapılanma, ve kurumsallaşma çalışmaları rafa kalkar,
   zaman ağustos böceği misali lak-lak ile geçirilirse.
   ve bunların üzerine daha bir çok saçmalık eklenirse.
   otoparkın olsa, çöplüğün olsa, arazin olsa ne yazar?!.
   ben eğitim şart deyip tıraşı keseyim.
   haa, eğitim derken de diploma için yapılanını değil, o bizim Aşık Yunus’un
   ”ilim, ilim bilmektir. ilim kendin bilmektir. kişi kendini bilmiyorsa bu nasıl ilimdir!”
   olanını kastediyorum…

   24
   1
 3. Şimdi satılırsa eğer bu gayrimenküller parası Ali Ayamı gidecek veya külübe beş para vermeyipte verdi gösteren eski kurnaz yöneticileremi verilecek. Keşke Recep Günay Mayısa kadar devam etseydi. Belki o dosyalardan birşeyler çıkardı. Nasılsa takımda 4 lige düştü sayılır gerek yoktu kongreye. Mayısta büyük kongre yapılırdı. Sinan Bür yönetimi geldi değişen bir şey göremedik Ümit hoca geldi yine değişen birşey yok. Bu yazdıklarım yalnız maç skorları içindir.

  21
  8
   1. @Replika yorumuna yanıt olarak

    Raşit barışçı davaları devam ettiricem dediği için kongre günü salonda küfrün bini bi para çorbacı zavallılar avaz avaz bağırıyorlar konuşulan Ali ay bir milyon Dan fazla para dağıtmış yani bişey batmış ki Ali ay dayak yediği çocuklara para dağıtıyor herşey ortada o zaman Sinan büre oy atanlarda da sorun var

  1. @Nilüferli yorumuna yanıt olarak

   Recep Günay gitti de ne oldu..Gelen yönetimde para yok..para olmayınca icraat yok..Oyuncuları biraz coşturuyor isek bu iş hallolur mantığı sadece AMATÖR, kümede olur..Kendi sahanda dahi rakibini yenemiyor isen, bu iş burada BİTER.

   5
   1
  1. @Eser yorumuna yanıt olarak

   Eser külübe para gireceğini sanmıyorum alaçaklılar Akbaba gibi kulübün yakınında bekliyor bizde paramızı kapalım diye. Artık bu gayrimenküller satılırsa alaçaklı kişilerin avukatları icra memurlarda külübün kapısından ayrılmazlar.

   12
   1
  2. @Eser yorumuna yanıt olarak

   Sanirim haberi atladin,icradan satilik diyor yani birisi icraya vermis ve satilincada parasini tahsil edecek,yani bursasporun kasasina girecek bir para yok,daha da önemlisi acaba neden yönetimde boyle bir karar cikti kıllanmamak elde değil.

   18
   1
 4. Normal şartlarda kulüp yönetiminin “şu alacaklıya olan şu kadar tutarda borca binaen icra satışı var, satıştan elde edilen icra geliri şu kişi/kuruma gidecekmiş” demesi gerek ki ipin ucunda kim var, kim karşımızda bilelim.
  Bu haber yayınlanalı 5saatten fazla olmuş, konu hakkında kulüpten bir ses yok… Yaş ilerledikçe uykuya ihtiyaç azalır derler, Sinan Başkan neden uyuyor acaba?

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu