Benim için zor oldu

Dile kolay tam 6,5 yıl formasını giydiği Bursaspor'dan ayrılarak Sivasspor'un yolunu tuttu. Şampiyonlukta emeği geçen, kaptanlığa yükselen, örnek bir profesyonel olan İbrahim Öztürk, bugünlerde yeni formasına alışmaya çalışıyor. Bursaspor'dan 500 bin TL bonservis ücretiyle Yiğidolara giden İbrahim Öztürk'le OLAY Spor olarak Side'de bir araya geldik. Sergen Yalçın yönetimindeki Sivasspor'la kariyerinde yeni bir sayfa açan tecrübeli futbolcu, ayrılış sürecinde yaşananlardan dolayı içinin buruk olduğunu söyledi.

Çok zor oldu

Bursaspor'da geçirdiği 6,5 yılı hayatının en önemli süreci olarak değerlendiren İbrahim “Bursaspor benim ilk Süper Lig kulübüm. Altay'dan ilk geldiğim vakit merdivenleri teker teker çıktım, şampiyonluk yaşadım. Unutulmaz anlardı benim için. Kulübüm için her zaman en iyisini yapmaya çalıştım. Ancak profesyonellikte böyle şeyler var. Tabii ki bu değişim benim için çok zor oldu. Bundan sonra Sivasspor'un başarısını katkı sağlamaya çalışacağım. Aldığım paranın hakkını vermek için uğraşacağım” dedi. 

Taraftara teşekkür

Kırgınlıkları olduğunu açıklayan tecrübeli futbolcu sözlerini şöyle sürdürdü: “Keşke böyle olmasaydı. Bu şekilde olmasını hiç istemezdim. Tabii ki kırgınlıklarım var. Ancak yapacak bir şey yok. Çok da büyütemeye de gerek yok. Profesyonellikte böyle durumlarla karşılaşabiliyoruz. Bana olan ilgilerinden sevgilerinden dolayı taraftara çok teşekkür ediyorum. Kadro dışı kalmamdan sonraki süreçte de bana destek oldular. Bursa'nın gönlümüzdeki yeri her zaman ayrı. Çok başarılı bir süreç yaşadım. Bursa'dan kopmam hiçbir zaman mümkün değil.”

En iyi futbolu Bursaspor oynuyor

İbrahim, Süper Lig'in en iyi futbol oynayan takımında Bursaspor olduğunu söyledi. Yeşil beyazlı ekibin uyum sürecini çabuk aştığını ifade eden deneyimli futbolcu “Bursaspor iyi futbol oynayan bir takım. İlk başlarda hep söylemiştik; zamana ihtiyaç var diye. Uyum sürece geçti ve takım kendine geldi. Herkes Bursaspor'u izlerken zevk alıyor. Ben ligi de en iyi yerde bitireceklerine eminim” dedi.

Aydın konuşmak istemedi

İbrahim Öztürk'ü Sivasspor kampında ziyaret ettiğimiz esnada Yiğidolara kiralık olarak giden Aydın Karabulut'la da bir röportaj gerçekleştirmek istedik. Yanımıza gelerek hal hatır soran Aydın, konuşmak istemediğini belirterek “Her şey ortada. Konuşacak bir şey yok” diyerek röportaj talebimizi geri çevirdi.O

 

Olay

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu