Ben oyuncu getireyim siz satın!

Bir dönem Fenerbahçe'de forma giyen ve şu anda menajerlik yapan David De Souza, Ali Ay'la yaptığı görüşmede Brezilya'dan genç futbolcuları satış garantisiyle Bursaspor'a getirmeyi teklif etti. Ali Ay, Samet Aybaba ile görüştükten sonra kararını verecek.

Bursaspor Kulübü önceki gün sürpriz bir ziyaretçiyi ağırladı. Bir dönem Fenerbahçe’de forma giyen, sonrasında ülkesi Brezilya’da teknik adamlığa soyunan ve halen menajerlik yapan David De Souza sürpriz bir şekilde tesislere geldi. Yeşil Beyazlı takımın Brezilyalı oyuncusu Allano Lima’yla görüşen David de Souza Cruzeiro’dan öğrencisi olan kanat oyuncusuyla hasret giderdi. David de Souza’nın Lima ile bir araya geldikten sonra Başkan Ali Ay ile de baş başa bir görüşme gerçekleştirdiği öğrenildi. Allano Lima’nın form durumu hakkında bilgi sahibi olan De Souza’nın görüşmede Başkan Ali Ay’a beklenmedik bir teklifte bulunduğu ifade edildi.

AYBABA İLE KONUŞACAK

De Souza’nın görüşmede Başkan Ali Ay’a Bursaspor’la işbirliği yapmak istediğini söylediği ve “Bursaspor Türkiye’nin önemli bir kulübü. forma giymemiş olabilirim ama takımı yakından takip ediyorum. Size Brezilya’dan satma garantili 21-22 yaşını geçmeyecek genç oyuncuları getireyim, siz de bu oyuncuları oynatın. Oyuncular Bursaspor’da kendileri gösterdikten sonra satıştan gelir elde edin. Böylece hem kulüp bir gelir elde etsin hem de oyuncular takıma katkı sağlasın” teklifinde bulunduğu öğrenildi. Başkan Ali Ay’ın bu beklenmedik telifi teknik direktör Samet Aybaba ile değerlendirdikten sonra De Souza’ya yanıt vereceği bildirildi

13 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Bizim gençleri verelim oynatamadigimiz.Onlari satsın satma garantisi varsa.Bizde fabrika var niye ithal edelim.Tabiki daha iyisi varsa edelim ama gelenleri goruyoz.

  31
  1
 2. Ne demek satış garantisi? Ya çöpleri getirirse, almak durumunda mı kalacağız? Sonra neden Bursaspor’ bu teklif, İstanbul takımlarına değil? David De Souza babamızın oğlu mu?

  Baktılar ki bizim başkan çöpleri toplamakta maharetli, ona teklif ediyorlar.

  26
  13
 3. Baktılar yönetim çırpıniyo akbaba gibi üşüşüyolar takimin üstüne.Tamam kardes getir yillik 100 bin euroya denesinler.Diger türlü böyle futbolcu fabrikasi alt yapisi olan bi klubün boyle maceralara ihtiyaci yok.Nijeryalilarla denedik bu isleri sonuc 5 adamda fiyasko çıktı.Brezilyaliyi alip beslicegene alt yapidan cocuklara prof imza attir.Kendi evlatlarimizi besle Baskan.Cozum vakifkoyde Rio da degil.

  10
  1
 4. Şu haberin içeriğini okudum ve proje doğru uygulanır,her iki tarafında kazanması için samimi bir işbirliği olursa bundan her iki tarafta kazanır.

  Çok basit bir örnek vereceğim.Ülkemiz takımlarından birine spor okulunda yetiştirdiği genci tavsiye edip başarısı için kefil olan futbol emekçisi bir kardeşim hatırı sayılır yetiştirme parası almıştı.

  BURSASPORUMUZUN KAZANMASI ŞARTI VE BORÇ SARMALINA SOKULMAYACAK HER PROJE CİDDİYET VE ÖZENLE DEĞERLENDİRİLEBİLİR.

  İster altyapıdan isterse yurtdışından istikbali olan gençleri alıp,yetiştirerek satmak en karlı yollardandır.

 5. Akilli olunursa,çikarlar iyi tespit edililip dogru tertiple niye olmasin.Bence iyi bir teklif.Bursasporumuzun çikarlari dogrultusunda anlasma zemini yapilir ve uygulanir ise super olur.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu