“Ben Bursaspor’un hocasıyım!”

Konya’da Galatasaray’ın eski başkan yardımcısı Abdurrahim Albayrak ile yemek yemelerinin taraftarlar tarafından tepkiyle karşılandığının hatırlatılması üzerine deneyimli teknik adam, “Ne yapacağız, keseceğiz mi bütün ilişkilerimizi? Ödül törenine gittik, uçakta karşılaştık kendisiyle. Orada sadece Abdurrahim ağabey yoktu, Ali Gültekin de vardı. Eski dostlarla birlikte olmak güzel. Kimse altında bir şey aramasın. Ben Bursaspor’un teknik direktörüyüm ve buradayım onu da söyleyeyim” şeklinde konuştu. 

Hamza Hamzaoğlu, Akhisar Belediyespor karşılaşmasında alınan mağlubiyete ilişkin yaptığı değerlendirmede, “Hepimiz üzüldük ama galibiyeti de çok hak edecek oyun oynamadık. Oyun olarak rakibe üstünlük kuramadık. Bundan dolayı üzgünüz. Taraftarlarımız çok güzel bir şekilde tribünleri doldurdu. Takıma bir güç vermeye çalıştı. Biz o reaksiyonu çeviremedik. Bu kaybettiğimiz ilk maç değil, son da olmayacak. Kafamızı kaldırıp maçlara hazırlanmaya çalışacağız. Kayseri maçında kaybettiğimiz puanları telafi etmek istiyoruz” diye konuştu.

 

“EMRE’NİN SAKATLIĞINA ÜZÜLDÜK”

Sakatlığı bulunan Emre Taşdemir ve Deniz Yılmaz’ın son durumları hakkında da bilgi veren Hamzaoğlu, “Emre’nin sakatlığına üzüldük. Kötü bir sakatlık ama daha da kötü olabilirdi. Bağ sakatlığı ile onu atlatması güzel. Deniz iki hafta sonra hazır olacak. Onun dışında bir sıkıntı gözükmüyor” dedi.

 

“BEŞİKTAŞ MAÇINDA ATILMASAYDIM BİRAZ DAHA FARKLI OLABİLİRDİ”

“Akhisar Belediyespor maçı başta benim hatam” diyen Hamzaoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Beşiktaş maçında atılmasaydım biraz daha farklı olabilirdi, oyuncularımızın daha gayretli olabilirdi. Kendime pay alıyorum. Ne kadar kızarsak kızalım kendimizi tutmamız gerekecek. Herkes sizden galibiyet bekliyor. Bunu başaramamış olmak insanı tedirgin ediyor. Maçta biraz geriyor. Ne olursa olsun, bunu son dakikalarda dahi yaşamış olsak da bütün oyuncularımın maçın sonuna kadar mücadele etmesi gerekiyor. Birçok neden sayabiliriz” şeklinde konuştu.

 

“BEKİR ELİNDEN GELENİ YAPTI”

Akhisar Belediyespor karşılaşmasında taraftarların Bekir Yılmaz’a tepkilerini de değerlendiren Hamza Hamzaoğlu, “Hosogai’nin yokluğunda Jem’i düşündük. O da hastalandı. Bizde Bekir’e şans verdik. Elinden geleni yaptı. Sadece hata yapan Bekir değildi. Bence biraz taraftarlarımız Bekir’e fazla yüklendi. ‘Hocam ben burada kötü oynarım’ deyip takımı düşünmeden hareket edebilirdi. Hataları herkes yapıyor hoşgörü ile yaklaşmakta fayda var. Oyuncularımız bize bir günlük değil, her zaman lazımlar” dedi.

 

“DANY BUNDAN SONRA KADROMUZDA OLMAYACAK”Tecrübeli defans oyuncusu Dany’nin kadro dışı kaldığının hatırlatılması üzerine deneyimli çalıştırıcı, “Yönetimimizin aldığı bir karar. Gerekçesini biliyorum ama buradan söylemeyeyim. Dany bundan sonra kadromuzda olmayacak” dedi.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu