Ben Bursasporluyum

Bursaspor döneminizde Ozan Tufan'a çok güvenmiştiniz ve şu anda transferin en popüler isimlerinden biri.

Bursaspor'da Christoph Daum'un yardımcılığını yaparken kesinlikle A takıma almamız gerektiğini söylemiştim. O dönem Ozan, A2 takımında oynuyordu. Daum da Ozan'ı A takıma aldı ancak pek şans bulamadı. Ardından ben görevi devraldıktan sonra '8 maçta da seni oynatacağım' demiştim. Ozan'ı o 8 maçta da oynattım.

– Ozan için yurt dışı mı daha cazip olur, yoksa yurt içi mi daha uygun olur?

Bana kalırsa Ozan Tufan, rahatlıkla Avrupa Ligleri'nde forma giyebilir. Almanya'da, İngiltere'de, İtalya'da hiç fark etmez. Ozan'da bu yetenek var. Kesinlikle Salih Uçan'ın Roma'daki durumunu yaşamaz.

Siz şampiyonluk yaşamış bir Anadolu takımında çalıştınız. Bursaspor'da durum nasıldı?

Bursaspor kesinlikle şampiyonluk potansiyeli taşıyan bir kulüp. Ben Almanya'da doğup büyüdüm. Orada yaşarken herkes Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş'ı tutardı ancak ben o zamandan beri Bursaspor taraftarıydım. Bursaspor'da çalışma imkanı da buldum

Galatasaray ile İstanbul'da oynanan kupa maçındaki sevinciniz unutulmazdı.

Ben onu kimseye bir saygısızlık olarak yapmadım. Sahaya çıktığımızda, stadın bir köşesinde Bursasporluları gördüğümüzde, onlar için oynamamız gerektiğini konuşmuştuk. Bir de 2-0'dan geri gelince sevincimiz öyle oldu. Kesinlikle saygısızlık yapmak istemedim.

Milliyet

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu