Belluschi’den Transfer Yardımı!..

Kaybedilen ZTK finali sonrası takımdan ayrılmayı düşünen Belluschi Ertuğrul hoca ile konuştuktan sonra ikna oldu. Teknik direktör Sağlam ile bir görüşme yapan tecrübeli oyuncu transfer listesinde olduğu bildirilen iki Arjantin’li oyuncu ile bire bir görüşme yapacak.

 

Sağlam’ın kendisinden transfer konusunda da yardım istemesi nedeniyle sorumluluğun daha da artması Arjantin’li oyuncuyu mutlu etmiş durumda.

 

YABANCI TRANSFERİ ÇIKMAZA GİRDİ

Bursaspor takımında bulunan yabancı oyuncular ile ilgili bir belirsizlik hakim.

 

Bursaspor A Futbol Takımının kadrosunda bulunan yabancı oyuncular için ne gibi bir aksiyon alınacağı belirsizliğini koruyor. 2014-2015 sezonunda kadronun yabancı oyuncuları Sebastian Frey, Renato Civelli, Bakaye Traore, Felipe Josue, Fernando Belluschi, Samuel Holmen, Cedric Bakambu ve Fernandao olurken, 8 oyuncudan 3 isim kiralık statüsünde oynamaktaydı.

 

KİRALIKLAR

Samuel Holmen, Felipe Josue ve Fernandao'nun sözleşmeleri sonuçlanınca takımdan ayrıldılar.

 

Holmen Fenerbahçe'ye dönerken gelecek sezon Bursaspor kadrosunda bulunmayacağı kesinleşti. Josue ise Porto kulübüne geri döndü, ancak Bursaspor yönetiminin kiralık ve bonservis konusunda Portekiz ekibi ile temas halinde olduğu ifade ediliyor.

 

2014-2015 sezonunun gol kralı olan oyuncusu Fernandao’nun adı ise Fenerbahçe ile anılıyor.

 

SÖZLEŞMESİ BİTEN

Taiwo’nun sezon içerisinde sözleşmesi fesh edilmişti.

 

Sezon sonuna doğru sakatlığı nedeniyle takıma katkısı olamayan Civelli ise sözleşmesinin sona ermesi sonucu takımdan ayrıldı. Civelli’nin eski takımı Nice ile anlaştığı iddia ediliyor.

 

BELİRSİZ OLANLAR

Sebastian Frey Bursaspor yönetiminin şuan aldığı maaş nedeniyle en çok ayrılmasını beklediği futbolcu durumunda. 35 yaşındaki Fransız kalecinin sözleşme bitiş tarihi ise 30 Haziran 2016

 

Bakaye Traore kariyeri ile Bursaspor performansı tamamen zıt olan oyunculardan birisi konumunda. Geldiği günden beri bekleneni veremeyip vasat altı bir performans gösteren Mali’li oyuncu için gelecek bir teklifte kulübün kolaylık sağlayacağı biliniyor. 30 yaşındaki Traore’nin sözleşme bitiş tarihi 30 Haziran 2017

 

SÖZLEŞMESİ UZATILAN

Fernanda Belluschi ile sözleşmesinde bulunan opsiyon hakkını kullanan Bursaspor geldiği günden beri formasının hakkını veren Arjantin’li krampon ile yola devam edecek.

 

SÖZLEŞMESİ SÜREN

Cedric Bakambu 2014-2015 sozınunda takıma dahil olan Bakambu ilk sezonki performansı ile beklentilerin bir tık üzerinde olmuştu. Takıma çabuk alışan golcü oyuncu gelecek sezon için de Bursaspor’un en büyük silahlarından birisi olmaya devam edecek. İtalyan takımı Lazio’nun da gündeminde olan oyuncu için Bursaspor bütün tekliflerin yolun kapatmış durumda.

 

Kaynak:Bursa.Com

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu