Belluschi ayrılıyor!

Bursaspor’da Pablo Martin Batalla’dan sonra bir başka Arjantinli yıldız daha takımdan ayrılmak üzere. Sezon sonu mukavelesi sona erecek Fernando Belluschi’nin menajeri Marco Kırdemir, deneyimli kramponun geleceği ile ilgili Bursa Hakimiyet’e özel açıklamalar yaptı. Kırdemir, Fernando Belluschi’nin Bursa’da unutamayacağı günler yaşamasına rağmen, sezon sonunda takımdan ayrılmak istediğini ilk kez dile getirdi.

  Marco Kırdemir, “Belluschi Bursa’da çok mutlu günler geçirdi. Kendisi de bunu açıkça söylüyor. Fakat gelecek planlamaları açısından ailesiyle bir karar verdi. Geçtiğimiz günlerde Başkan Recep Bölükbaşı ile bir görüşme gerçekleştirdi. Bursaspor onu bırakmak istemiyor. Fakat Belluschi ailesiyle birlikte Türkiye defterini kapatmakta kararlı. Mukavelesi bittiğinde Bursa’dan ayrılacak ve Avrupa’da bir kulüple anlaşma sağlayacak” dedi.  Fernando Belluschi’nin Bursaspor’da hiçbir sorun yaşamadığının altını çizen Marco Kırdemir, “Ayrılık kararı kesinlikle gelecek planlamasıyla alakalı. O nedenle oyuncumuz bu konunun altında başka bir sebep aranmasını asla istemiyor” diye konuştu. Antalya kampında Arjantinli futbolcuyla görüşeceğini ve bu konuları tekrar ele alacaklarını belirten Kırdemir, “Umarız bu karar hem Bursaspor hem de Belluschi için en doğru seçim olur” ifadesini kullandı. 

 

ÇOK TALİBİ VAR

 

Fernando Belluschi’nin birçok ülkeden talipleri olduğunu belirten Marco Kırdemir, “İspanya ve İtalya’dan kulüpler oyuncumuzu istiyor. Söyleyebileceğim kulüpler, Palermo, Parma, Getafe ve Malaga. Ayrıca Suudi Arabistan ve Katar’dan da teklif yapan kulüpler var” diye konuştu. 

 

SHOTA HAYRAN

 

Marco Kırdemir Kasımpaşa Teknik Direktörü Shota Arveladze’nin uzun süre Fernando Bellushi’nin alınması için yönetimine baskı yaptığını bildirdi. Kırdemir, “Shota tam bir Bellushi hayranı. Sürekli onun oyun planına uygun olduğunu söylüyor. Bu konuda çok girişim yapmak istedi fakat kulüpler arasındaki ikili ilişkilerin bozulmaması adına bu transfer gerçekleşmedi” dedi.

 

4 MİLYON EURO VERDİLER

 

İsmini açıklamadığı bir kulübün sezon başında Fernando Bellushi’yi transfer etmek için Bursaspor Kulübü’nün kapısını çaldığını iddia eden Marco Kırdemir, yönetimin kesinlikle bu teklifi geri çevirdiğini kaydetti. 

 

BELLUSHİ'NİN MENAJERİ BENİM

 

Kamuoyunda Belluschi’nin menajerinin kendisi olmadığı yönünde bir algı oluşturulmaya çalışıldığını şaşkınlıkla izlediğini söyleyen Marco Kırdemir, “Bellusci’nin transfer yetkileri benim elimde. Bunu ispatlarım. Bu açıklamaları da onunla gerçekleştirdiğim telefon görüşmesi neticesinde yapıyorum. Bursaspor Kulübü’ndeki bazı profesyoneller anlaşılmaz bir şekilde bize yanlı bakıyor.

Ben Bellushi’yi getirirken iyi oluyorum da şimdi mi kötüyüm?  Antalya kampına geldiğim zaman bazılarına Belluschi’nin menajerinin kim olduğunu net bir şekilde anlatacağım. Bugün(dün) Başkan Recep Bölükbaşı ile telefonla görüştüm Bellushi’nin menajeri olduğumdan haberi yokmuş çok verimli bir görüşme oldu. Kendisiyle Antalya’da görüşeceğiz” diye konuştu.

 

(Süha GÜRSOY)

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu