Belediyeler de Bursasporlu yöneticiler de bıktı!

Olay Medya Spor Yazarı Cevdet Altınel'in köşe yazısıdır.

Türk  futbolunda artık yavaş yavaş kırılma anına doğru gidiyoruz. Kulüplerin bu mevcut kur ve gider tabloları ile ayakta kalma şansları her geçen gün zorlaşıyor. Kurtuluş reçetesi belli; üretim,  yani altyapılar. İnsan her zaman ektiğini biçiyor… Milyonlarca euro dolar verip, bütçen buna uygun değilken, boynunu aşan transferler yaptıysan bunun bedelini ödeyeceksin. Altyapıdan oyuncu yetiştirip sattıysan bunun da sefasını süreceksin. Bu kadar basit… Olmayan parayı harcamayacaksın. Bakın diğer kulüpler gibi Bursaspor’da cebelleşiyor. Umut olarak yeni yapılan stat vardı o da büyük hayal kırıklığı yarattı.

Yeni stat; loca satışı, isim hakkı, reklam alanları ve bünyesinde yer alan dükkanlar ile kalıcı gelir

kapısı için bire bir projeydi. Gelin görün ki, bu projede havada kalmışa benziyor. Planlananların

pek çoğu hayata geçirilemedi. Bursa’nın simgelerinden olan bu eser, maalesef yanlış planlama mı dersiniz, yanlış proje mi dersiniz istenileni veremedi… Bakın daha bir milli maç bile alamadık. Stadın Timsah figürü, proje yarışmasında birincilik getiren en önemli etkenlerdendi. Ama yıllar geçmeye davam ediyor. Timsah’ın kafası hala bitirilemiyor.. Çevre düzenlemeleri ile stat içerisindeki eksikler için gereken miktar sayın Alinur Aktaş açıklamıştı; 100 milyon TL.  Artı önümüzde başka bir sıkıntı daha var… Şehir planlamacıları boş alanı değerlendirmek adına nasıl olupta stadın hemen yanına hastane yapılmasına onay verdi? O da tartışılması gereken başka bir husus. Ne demek isteğimi hastane hizmete girdiğinde maç günleri hep beraber göreceğiz…

Gelelim asıl meseleye.

Mart ayında yerel seçimler var. Gerek Büyükşehir gerekse İlçe Belediye Başkan adaylarının vaatleri arasında genelde Bursaspor’a her zaman yer açılır.  Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş “Bursa Şehir Tasavvuru” başlığı altında  Mart ayında yapılacak yerel seçimlerde seçildiği taktirde yapmayı planladığı projeler hakkında önceki gün gazetelere tam sayfa ilan verdi. Bursaspor ve spor kısmında Aktaş, “Şampiyon apoleti ile şehrin simgesi kabul edilen Bursaspor’umuzun yanı sıra gençlerimizi diğer spor branşlarında da başarı sağlamaları için katkı koyacağız. Gerek takım gerekse bireysel branşlarda dereceler elde edecek, şehrimizi ve ülkemizi başarıyla temsil edecek sporcu gençliğin inşaaası için birlikte çalışacağız” diyor.  Bence Belediyeler de Bursasporlu yöneticiler de bıktı… Pansuman yerine artık hastayı ayağa kaldıracak projeler lazım. Belediyeler artık Bursaspor’a balık vermesin, balık nasıl/nerede tutulur onu öğretsin... Kalıcı gelir diye diye ağızımızda tüy bitti. Bu tam olarak nasıl olur bilmiyorum… Büyükşehir ve İlçe Belediyeleri ortak çalışma mı yapar? Yoksa farklı formüller mi üretilir? Bursa’nın rantından Bursaspor’un payına ne düşmesi gerekiyor ise bu sürekli gelir getirici bir  projeye döndürülerek yeşil beyazlı kulübe teslim edilsin.  Belediyelerin asli görevleri çok başka biliyorum. Ama maalesef ülkede kötü yönetilen spor kulüplerinin kapısını çalacağı çok az yer var… Aslında bu iş Türkiye’nin önde gelen ve Bursa’da faaliyet gösteren şirketlerine düşüyor ama onlardan da her zaman olduğu gibi bir ses çıkmıyor.   Ama tekrar edelim balığın büyüğü ve lezzetlisi Vakıfköy’de…

28 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @Pingel yorumuna yanıt olarak

   Yaw siz onu boşverin de şu bizim başkanın küçülmüş haline bakın . Nasıl da süklüm püklüm oturuyo Alinur Beyin karşısında. Eyyvahh amk. Sanki Oval Ofis’te Trump’tan yardım istiyo. Ah ulan rahmetli Şampiyon başkan bee. Nerdesin bee. O olacaktı ki, bak nası oturuyodu orda. Bacak bacak üstüne atıp. Bursaspor başkanlık makamının şânı şerefi onun ölümünden sonra bitti.

   9
   3
  2. @Pingel yorumuna yanıt olarak

   İnata gerek yok timsah kafası orda herkes görüyor, stadın maliyeti gereksiz yere fazla ve henüz bitmedi,en borçlu belediye bursada, yalova yoluna yapılan metroyu herkes görüyor güzelim yolu mafettiler, burda partizanlık yapmaya hiç gerek yok aklı olan vicdanı olan bursaya yapılan kötülüğü görür zaten.

   35
   34
  3. @Pingel yorumuna yanıt olarak

   Bizimde din düşmanlarına inat,vatan haini terör destekçisi chpkk ya inat,kuledeki arkadaşların düşmanlıkları için oyumuz alinur aktaşa..

   54
   55
   1. @Aaa yorumuna yanıt olarak

    Partiniz de şehriniz de sizin olsun şurası genelde adam akıllı insanlaron bulundığu bir platformdu o da dübellerle dolmuş

   2. @Aaa yorumuna yanıt olarak

    Din adı altında çocuk ları istismar edenlere ülkeyi 2 3 yılda bir krize sokanlara ATATÜRK yok sayanlara hiçbirşey i biz yapmadık hepsinide muhalefet partileri yaptı mağduruz da mağduruz edebiyatı yapanlara inat oylar temiz dürüst yalan söylemeyen lere.

    22
    25
    1. @ATOM KARINCA yorumuna yanıt olarak

     Çağdaşlık adı altında ufacık çocukları soyup mal gibi teşhir ve istismar edenlere,Atatürkçülüğü din gibi görüp istismar edenlere,muhalefet olucam diye vatan hainleri ve eli kanlı teröristlerle kol kola olanlara inat oylar yine yeniden 16 senedir olduğu gibi hakedene..

     20
     15
 1. Bursaspor bu siyasiler yüzünden bitmedi mi?rahmetli başkan bunlari kapidan içeri sokmazdi..sonraki beceriksizler kişisel menfaatleri de göze alarak siyasilerin kapıkulu oldular.. ali ay da 3 yildir bu siyasi iktidar yüzünden koltukta oturtulmuyor mu? Tribunleri bile dizayn ettiler..Atatürk düşmanı tarikatcılar tribunleri ele gecirdi..bakalım bu yorumum yayinlanacak mi çok merak ediyorum

  69
  67
  1. @Mert yorumuna yanıt olarak

   Yayınlanmış çok ta doğru söylemişsin. Ama acı olan bu yoruma çoğunluğun eksi vermiş olması çok yazık. Siyaset Bursaspor mahvetti ve daha da kötü olacak Bursaspor da aynı Türkiye gibi

   26
   27
 2. Daha 2 ay önce Otoparkımızı aldı belediye elimizden aldı. Hey neden bahsediyorsunuz?

  Belediye kendi düştüğü borç batağı nedeniyle bırakın Bursaspor’a maddi destek sağlamayı Bursaspor’un elinden Özlüce Tesisleri’ni bile alır.

  25
  25
  1. @Gigs yorumuna yanıt olarak

   Basaksehir Dünya da soyu tükenmiş bir takım ! Böyle bir takım daha yok 34 taraftarı var ama bütün oyuncuları milli takım oyuncusu! Bu kadar az geliri olup da bu oyuncuları nasıl elinde tutuyor bir arastırma yapılsa acaba arkasından neler cıkar?

   13
   6
 3. Şehir planlamacıları boş alanı değerlendirmek adına nasıl olupta stadın hemen yanına hastane yapılmasına onay verdi? O da tartışılması gereken başka bir husus. Ne demek isteğimi hastane hizmete girdiğinde maç günleri hep beraber göreceğiz…

  Şehir plancılarını Akademik odaları ve Bilimsel kuruluşları takan mı var ?Altepe ve Belediye ,Hükümet bildiğini okudu.

  19
  20
 4. Receb’in cezasını Aliye kesmek gibi olacak ama . Kimse kusura bakmasın. Çok sinirliyim stadttan dolayı.
  Bomboş olacak oyum

  12
  14
 5. YEŞİL BURSAMIZIN maalesef 16 YILI HEBA EDİLMİŞTİİR.
  1-DOĞANBEY KENTSEL DÖNÜŞÜMÜ TARİHE,YEŞİL BURSA,ULUDAĞ HARİKULADELİĞİNE AKP’nin SAPLADIĞI HANÇER DEĞİL MIZRAKTIIR.DÜŞMAN BUNU BECERMEZDİ.AKP BECERDİ.
  2-Bol bol haamsi sözlerle stadı yaparken atılan o havalar amma bitmeyen ,eksiği,derdi olan stada SİYASET İÇİN AÇILIŞ YAPIP 3 YILDIR TARAFTARIN HASTALIKLARA,DERTLERE DÜÇAR OLDUĞU STAD OLDU.
  3-Maliyetini bizzat AKTAŞ EFENDİ AÇIKLAMIŞTI.650 000 000.TL nı geçen bir tesis yarım-yamalak .
  4-STADIN VERİMLİLİĞİ İÇİN ŞUNLAR KESİNLİKLE VE ACİLEN YAPILMASI GEREKENLERDİR.
  a)ACEMLER-BURSASPOR İSTASYONUNUN GÜNEY CEPHE DUVARI YIKILARAK YOLCU GİRİŞ-ÇIKIŞINA HAZIR HALE GETİRİLMELİ VE BU İLK YAPILMASI GEREKENDİR.
  b)İSTASYONUN GÜNEYİNDEN AÇILAN KAPI İLE STADA YAPILAN YOLA BAĞLANTISI ACİLEN YAPILMALIDIIR.
  c)Stadın altında NİLÜFER ÇAYINA BAKAN CEPHEDE ÇAY BAHÇELERİ,RESTAURANTLAR OLURSA 4 MEVSİM İŞ YAPAR.Hem BATIDAKİ İŞMERKEZLERİ HEMDE STADA GELENLERİN VE HASTAHANE AÇIŞINCA DA HASTA ZİYARETÇİLERİNİN TERCİH EDECEĞİ MEKANLAR OLUR
  d)STADIN ÇEVRESİNDEKİ TÜM BARİYERLER KALKMALIDIIR.STADIN ALTINDA OLAN OTOPARK ÇALIŞTIRILDIĞINDA CİDDİ GELİR KATKISI OLACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM.
  e)STADIN DOĞUSUNDAKİ BOŞ ALANI B.ŞEHİR REKREASYON ALANI OLARAK PLAN TADİLATINI YAPMALI VE BURASI CAZİBE MERKEZİ OLUR.Maçlara gelenlerin stada girmeden nefesleneceği.toplanacağı bir mekan olması hem kulube hem tafatra faydalı olur.
  f)LOCALARIN İŞYERİ POTANSİYELİDE BU ŞEKİLDE ARTAR.

  9
  12
 6. Valla sellocu falan değilim. Ama ben oyumu Temel Karamolaoğl’na vericem. Acayip tonton şeker adam. Ve fikirlerini dinliyorum. Acayip aydın bir kafayla konuşuyor. Şahane bir adam. Hem çok sempatik. Hem çok uzlaşmacı ve beyefendi. Hem de kendisinden beklenmeyecek şekilde çok aydın görüşlü

  4
  7
 7. Kılıçdaroğlu almanyada dhpc ve pkk bayrağı açanlarla görüştüğü için foto çektirdiği için oyum chp ye

  3
  49

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu