Belediyeden Bursaspor’a red!

Bursaspor'a Büyükşehir Belediyesi'nden üzücü bir haber geldi.

Timsah Arena‘nın en büyük sorunlarından birisi olan ve kale arkalarında bulunan tel kafeslerin kaldırılması için Bursaspor Kulübü‘nün yaptığı girişimler Büyükşehir Belediyesi‘nden geri döndü.

Devre arasında Timsah Arena‘nın kale arkalarında bulunan tel kafeslerin kaldırılıp yerine plexiglass yapılması için Başkan Ali Ay geçtiğimiz haftalarda talimat vermişti. Hazırlanan proje Büyükşehir Belediyesi‘ne sunulurken belediye yetkililerinden yapılan geri dönüş ise hayal kırıklığı yarattı.

Bursaspor Kulübü tarafından hazırlanan projeye maddi olanakların yetersizliği nedeniyle onay verilmediği öğrenildi.

97 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @trolcan yorumuna yanıt olarak

   Allah aşkına büyük şehir beşediyenin yaptığı mudanya sahiline bakın 1 kış geçti tüm sahil kabardı yazık günah yemin ediyorum yazık bursa halkı buna laik değil.

   38
   11
  2. @trolcan yorumuna yanıt olarak

   Bunlar baştan düşünülecek ayrıntılar , projeler ehline değilde yandaşlara verilirse olacağı bu.. Stadımız bir çok yônü ile kötü..

   48
   16
  3. @trolcan yorumuna yanıt olarak

   1- oh olsun. bence doğru karar.
   2- kulübü yönetecek düzeyde olamayan kişiler yönetime talip olmasın.
   3- futbolumuzun bu hallere düşmesinin en birinci nedeni, camiaları karşısına almamak adına devletin ve belediyelerin kulüplere gereğinden fazla sponsor olması ve sahip çıkmalarındandır.
   4- ne bu abi ya! spor toto, ptt ligi. ziraat kupası..! ne vergi, ne yönetimlere hesap sorma?!.
   5- yönetici yetersiz, taraftar ve medya skor odaklı ve sabırsız. böyle olunca antrenör ve transfer tercihleri hep yanlış oluyor. buna birde camia baskısı eklenince, antrenör-futbolcu performans ve değerleri düşerken doğal olarak borçlarda sürekli artıyor.
   6- yapılması gereken, devlet artık futbola sponsor olmaktan vaz geçmeli, transferlere vergi gelmeli, borçlardan, borcu yapanlar (yönetim) sorumlu olmalı, yani kulübün parasını kendi parasıymış gibi hassas şekilde harcamalı.
   7- futbolumuz küçülecekse varsın küçülsün. ligimizin kalitesi düşecekse varsın düşsün. aksi takdirde futbolumuzun gelişmesi zaten mümkün değil…

   53
   9
  4. @trolcan yorumuna yanıt olarak

   Sandıkta görüşürüz alinurbey 23 milyonluk eşantiyona bütçeniz vardı ama bozbey gelirse gelir inşallah ilk yapacağı stadın ismini ATATÜRK timsah arena yapmak olsun belki eski ruhumuzda geri gelir

   92
   50
   1. @BATURAY yorumuna yanıt olarak

    Kardeş ne atatürkü miting yapmıyoruz futbol oynuyoruz sokacam yapacağınız siyasete alinurun suçu ne stad yapılırken baştan o telleri kormayacaklardı şuanda kaldırılsın hiçbirşey konmasın nasıl olsa kameralar var stadta ve elinde kamerayla görüntü alan görevliler var yanlış yapanı sahaya gireni tespit edip 5-6 yıl men ediceksin en doğrusu bu

    21
    39
    1. @433 yorumuna yanıt olarak

     Sen Atatürk ismini siyasi olarak görüyorsan zaten devamında ne yazdığın önemli değil Atatürk siyaset üstü bir karakterdir.

     31
     9
     1. @Bs16 yorumuna yanıt olarak

      Kardeşim stadın ismi ataturk olsun çokta yakışır ama ilk yorumunda Bozbey ile Atatürkü bağdaştırman siyaset olmuş. Bir Arnavut olarak recep altepeye verdiğim oy için tüm bursa halkından özür dilerim. Üstüne alinur geldi oda hiçbişey yapmadı. Fakat bursa belediyesinin 2039 a kadar borcu mevcut türkiye deki en borçlu belediyeyiz.yaniiyidir kötüdür bilmem ama Bozbey de bişey yapamaz bir başkasıda. Yapılması gereken kulubün kendi imkanlarıyla bişey yapması oda şu an mevcut değil. Siyaset spora karışmalı ama bu şekilde değil. Destek herkese eşit oranda olmalı. Türkiye’de Bizans destek anadolıya köstek var. Ama bu düzen 50 yıldır var değişmiyor değişmezse siyasetin başındakilerle partilerle alakası yok. Ve artık lütfen kahramanımız Atatürkü ismini a partisiyle b partisiyle özleştirmeyelim. O hepimizin kahramanı hepimizin geçmişidir.

      5
      2
     2. @Bs16 yorumuna yanıt olarak

      Geri zekalı siyaset yapmayın derken siyaset yapıyor kulübe siyaseti biz sokmadık malum parti ve yandaşları her yerde olduğu gibi kulüpleri de mahvettiler

      18
      7
   1. @trolcan yorumuna yanıt olarak

    Eksileyenler gitsin belediyenin voleybol takımını tutsun şu yaşanan iktidar partisi değil başka parti yapsaydı topa tutarlar ülke gündemine taşırlardı akp eninde sonunda bitecek ama bursaspor sonsuza kadar yaşayacak!

    41
    23
    1. @BATURAY yorumuna yanıt olarak

     Alinur Aktaş belediyenin voleybol takımınıda Yanlış hatırlamıyorsam aydın belediyesine sattı tutulacak birşey bırakmadı ?

     16
     8
 1. Millete seçimleri kazanmak için bissürü hediye dağıtır elle tutulur bişey yapmaz şehrinin takımına gelince para yok sizde çakalsınız

  198
  55
   1. @Hoppala yorumuna yanıt olarak

    Serdar Aziz ve Ozan Kabaklı GS defansı kevgire dönüyor her maç izliyoruz. Bence faydalı olmaz sık sık sakatlanıyor ayrıca.

    37
    6
  1. @Bursaspor yorumuna yanıt olarak

   Bursa ya hiçbir şey yapmasına gerek yok. Nasıl olsa oy veriyor millet. Ondan dolayı hiçbir şey yapmaya gerek duymuyorlar. Kaç kere kazık attılar oyları arttı. Ne gerek iş yapmaya. Recep gidince ona verenlerin hepsi bursa yı mahvetti deyip duruyor. Taraftarlar biraz akıllı hareket etse Bursaspor a bin tane iş yaparlar. Şurdan pay biçin stada herkese devlet bize belediye yaptı onu da bitirmedi. Biraz tepki ola anında bitirirler stadı ama nasıl olsa bursa cepte icraata gerek yok

   65
   33
  2. @Bursaspor yorumuna yanıt olarak

   Belediye yardım eder kulübe siyaset sokuyor denir.
   Yardımcı olmaz, kulübü yalnız bırakıyor olur.
   Bu tür işleri bitirse adı seçim ekonomisi Oluveriyor.
   Valla her halükarda bursalı olmak zor zanaat

   78
   73
   1. @TimSaH yorumuna yanıt olarak

    la konuşma bunun siyasetim kalmış anasını ağlattılar bursanın hala siyaset diyosun , siyasetten çıktı bu iş kardeş , güzelim bursanın içine sıçtılar hizmet desen yok , az istanbulu örnek alsınlar sözde büyük şehir olacaz peeeeh , tokileri kim dikti şehrin göbegine , yalova yolunu rezil ettiler hala duruyor öyle , neymşi ipek böceğiymiş 😀 , 15 20 ile giden şeyi oraya koyuyorlar , o kadar km lerce yolu deşiyorsun metroyu getir bari ipek böcegi ne 2 bucuk saatte gidilir artık kent meydanından yalova yoluna , vel hasıl bu iş siyasetten çıktı , türkiyenın en pahalı ulasımı bursada , bu iş siyaset deil kardeş vallahi deil billahi deil , ben artık güzel bi bursa istiyorum , ben chp li deilim ama bozbey çalışıyor yiğidi öldür hakkını yeme , osmangazi belediyesi neden deişiyor ? her seçim farklı aday çıkıyor kumas tutturamıyor , ama bozbey 15 20 senedır nilüferde , demekki calısıyor uzatmanın anlamı yok

    104
    44
   1. @Yeşil yorumuna yanıt olarak

    İbrahim Yazıcı stadını bile eksileyecek kadar gözü dönmüş troller var demekki yuh artık sizin yapamadığınız ne varsa yapan adama BOZBEY denir korkmayın bu kadar sizde gülümseyeceksinizZ.

    25
    6
 2. Eşantiyona 23 milyon tl var bu şehrin insanlarına INSANLIK yapmaya gelince mi yok? maraton tribününde oturanlar ile kale arkadasında oturanlar arasındaki fark nedir? nerede eşitlik?

  88
  35
 3. Bu adamlar İstanbul takımı sempatizanı şehirlerinin takımına en ufak faydası dokunmaz. Kaç para lan bı plexi glass kendi aramızda 3-5 lira toplayalımda kaldıralım su telleri

  78
  27
 4. Bir yandan merhum Ibrahim Yazıcının adını nilüfere stad ismiyle taçlandıran Mustafa bozbey diğer yanda ise Bursaspora menfaati doğrultusunda ziyaret edip oy peşinde koşan alinur aktaş belediyeciliği var. Bursanın ve Bursasporun geleceği sadece Mustafa Bozbey ile aydınlanır.

  73
  31
  1. @Rnkc yorumuna yanıt olarak

   Chpliyim fakat bursasporun geleceğini hiç bir siyasi partiye bağlamam, sizde böyle düşünürseniz tepki gösterdiğiniz partiden farkınız kalmaz.

   4
   3
  1. @Harbici yorumuna yanıt olarak

   Ucevler demirci çalı tarafları nilüfer ilçesi değilmi hiçbir hizmet yok hergün o yollardayim sabah akşam her taraf delik deşik yollar çukur dolu nilüfer sadece fsm ataevler ozLuce ertuğrul dan ibaret değil nilüfer in % 60 ı hizmet gormuyor büyükşehir için aday olsunda gör bak nasıl kaybediyor hainlere beraber olanlar her zaman kaybeder tabiiki R.T.É. REİS

   29
   34
   1. @ERTUĞRULGAZİ 16 yorumuna yanıt olarak

    İnegöl gibi bi yerde mi yaşamak istersin yoksa Nilüfer gibi bi yerde mi Kimin nereye ne hizmet verdiğini yaşayanlar biliyor bırakın bu yerel seçimde siyaseti hizmet edecek adama oy verinn !!!

    8
    4
 5. Yeni Sakarya stadına bakın arkadaşlar ne tel var ne plexi glass taraftarlar nerdeyse saha çizgisine basarak maç izliyo . Hele hele İlk üç sıranın boş bırakılması uygulamasını sadece bize uyguluyorlar. Taraftarımız hiç sesini cıkarmıyo

  60
  3
 6. Kendin yap bunu da Ali dede herşeyi de Belediyeden beklemeyin arkadaş,
  En basit bi olayı dahi kendin çözemeyeceksen, ne işgal edersin o koltuğu madem

  57
  64
  1. @ŞİPTAR yorumuna yanıt olarak

   Siptar kardeşim süper bir yorum yazmışsın yönetim ne iş yapar alinur Aktaş yapsa seçim yatırımı derler yapmasa sandıkta görüşürüz derler gorusucez bajalim sandıktan tabiki yine reis çıkacak R.T.É.

   32
   33
    1. @eray yorumuna yanıt olarak

     Keşke olsa da Bursa’yı çöplerden arındırsa biraz. Şehrin her tarafı çöp oldu artık. İnsanı da çöp çevresi de çöp.

     14
 7. Büyükşehir belediye başkanı Bursasporlu olmazsa olacağı bu Bursasporlu başkan gelsinde bütün problemleri çözer yeterki açıklasın adaylığını…

  41
  27
    1. @ERTUĞRULGAZİ 16 yorumuna yanıt olarak

     Kardeş siz biz yok BURSA var ister o ister bu bize faydası yok ama BURSA bizim memleketimiz yarın çocuklarımıza bırakacağımız miras siz BURSA ya yapılanlardan memnunsanız hiç bir sıkıntı yok.

 8. Adamlar kaç yıl geçti stadı hala bitiremedi bunlara bi teklif sunmak bile boş, tamam deseler bile yapmazlar zaten dürüst görünmüşler sadece:))

  32
  25
 9. Koskaca Bursa da, Neden Bursalı bir belediye başkanı gösterilmez.Alinur Aktaş iyi bir insan olabilir ancak,eğri oturup doğru konuşacaksak Bursa’nin her semtini soluklamis her şeyini iyi bilen gerçek bir Bursasporlu başkan gösterilmesi gerekmezmiydi ?

  28
  19
 10. Bursaspor’un Tek gelir kalemi olan Otoparkı satmasından belli oldu zaten kimin kalben Bursaspor lu olduğu Bursalı olduğu !!! Ne oldu 2 adet Harfiyat döküm sahaları hep yalan!!!!

  26
  3
 11. Bu stadımız 50-100 yıllık değil,yeni stad.Bunun ilk yapıldığı anda yapılması doğru olandır.
  Amma 200 milyona yapılacak stadı 700 milyona eksik yapan MAHARET VE BECERİ SAHİPLERİNİ KUTLUYORUM.
  Natamam stada açılış yapıp hava atan vardı .

  Sahi o napıyor.

  MASALLARI ANLATMAYA DEVAM EDİYOR.MASALCILIK EPEY REVAÇTA.

  BURSASPORumuza ne belediye ne de devletin idarecisi cebinden vermiyor.

  Kulüplerimizi doğru sistemden çıkartan ve tutbolun başına beceriksizi baş yapan irade tüm sorumluluğu üstlenmeldiiiir.
  Bursaspor ne siyasetçinin,ne reklamını yapmak isteyen ucuz tacirin oyuncağı değildiiir.

  BURSA ŞEHRİNİN MARKASIDIR.

  18
  9
 12. KATLI OTOPARK SATILDI
  VE BURSASPOR UN BENCE
  BU ŞEHİR İÇİN KUTSAL BURSASPOR İSMİ
  İNDİRİLDİ
  SATAN
  ALİNUR AKTAŞ
  ALAN
  SEÇİMİ ÇOK AZ FARKLA KAYBEDEN H.AKDEMİR
  BUNDAN BİHABER OLAN
  BURSASPOR TARAFTARI
  BİZDEN ARTIK HİÇBİRŞEY OLMAZ
  ÇÜNKÜ YOLU İYİCE KISALAN İSTANBULUN KENAR MAHALLELİĞİNİ KABULLENMİŞ

  18
  4
 13. Ben başkan olsam derhal ikinci devre timsah arena da oynamam arkadaş net.Bu nedir ya hangi devirde yaşıyoruz diğer statlarda kale arkaları tel örgüyü bırak file bile yok.Ney miş uefa kriterlerine göre statmış stadın her yeri tel örgüyle dışı desen demirlerle çevreli ve stadın eksikleri çokken taş devrindeki gibi maçlara gitmeye devam.Bırakın şu belediye ile iş yapmayı Bursaspora siyaset girdiğinden beri bakın bir başarısız.Ama Rahmetli İBRAHİM YAZICI görmüş ve hissetmiş demişti ki Oynayacağımız yeni stat FİGÜRAN olacaksa orada oynamamızın ve var olmamızın bir anla mıyok demişti dün gibi hatırlıyorum.Bursaspor kimsenin oyuncağı değildir.PROTESTO etmeli camia nerde öyle başkan…Bursaspor AKP nin ve Belediyenin oyuncağı değildir.Yeter artık evimizi yıktınız zaten siyaset oyunlarıyla…TEL ÖRGÜYE HAYIR KAMPANYASI DÜZENLENMELİ…BURSASPOR BURSASPORLULARINDIR …

  15
  5
 14. Ya bu stadın kullanım hakkı Bursaspor’da değil mi ne diye her şey belediyeye soruluyor?
  Kulüpte telleri kaldırıp yenisini yaptıracak kadar para yoksa defol git artık Ali Ay

  11
  15
  1. @İsmail yorumuna yanıt olarak

   Stadın kullanım hakkı Bursaspor’da olsa ismi Bursa Büyükşehir Stadı olmazdı bir defa. Buraya gelip bağırmadan önce biraz araştırma yapın lütfen. Çok zor değil.

   16
   7
   1. @Z_09 yorumuna yanıt olarak

    Arkadaşım çok biliyorsunuz. 2015 yılında bölükbaşı zamanında belediye ile stadın kullanım hakkının Bursaspor’a devredildiği sözleşme imzalandı. Bir kaç reklam alanı dışında sözleşme gereği her şey Bursaspor’un 60 yıllığına.
    Vodafone Arena Bjk’nın mı? Tr’dr kulübün sahip olduğu stad mı var? Hepsi gençlik spor müdürlüğünün. Bu haberde konu olan kulüp bunu belediyeye yaptırtıp bedeli ona ödetmek istiyor. Masaya yumruğunu vurmaya stad hakkında bile belediyeden icazet almasan çivi çakmayan yönetim yakışır size.

    6
    8
    1. @İsmail yorumuna yanıt olarak

     Sözleşmenin imzalanması yetmiyor, kendi evimizde kiracı gibiyiz hala çünkü stad belediyenin. Hal böyle olduktan sonra stadın kullanım hakkı kağıt üzerinde kulübe devredilse bile gerçekte belediyeye aittir. Bu yüzden de kulübün yukarıda bahsedildiği gibi belediyeye sormadan tek bir çivi çakma hakkı olmuyor. Ayrıca kiralama süresi 60 yıl değil 10 yıl, yorum yazarken yeterli derecede araştırma yapmadığınız gibi okuduğunuz şeyleri burada yanlış yazıp insanlara yanlış bilgi veriyorsunuz. Orada 60 olan şey stadın lira cinsinden aylık kira bedeli (60 bin TL / ay). Ayrıca bildiğim kadarıyla Fenerbahçe’nin kullanmakta olduğu Şükrü Saraçoğlu stadyumu kulübün kendisine ait, yani burada da yanlışınız ortaya çıkmış oluyor. Bir diğer konu, Bursaspor’dan “Bu haberde konu olan kulüp” şeklinde bahsetmeniz son derece saygısızca bir harekettir. Bir Bursaspor taraftarı olarak bunun şahsınız tarafında tekrarlanmamasını temenni ediyorum. Velhasılı kimin neyi ne kadar bildiği belli oluyor. Araştırmadan yorum yaparsanız başkalarını değil anca kendinizi kandırırsınız. İyi akşamlar.

     5
     2
     1. @Z_09 yorumuna yanıt olarak

      Sözleşmenin imzalanması neye göre kime göre yetmiyor? Bir ispatınız mı var? Varsa buyur. Sözleşmeye göre Timsah Arena’nın üst kullanım hakkı sözleşme kaç yıllığına yapıldıysa o kadar süreyle Bursaspor’undur. Aksini kimse iddia edemez! Tıpkı Atatürk Stadı gibi hiç bir farkı yoktur. Tek fark bizdeki basiretsiz başkanların belediye ile ters düşmemek yahut belediyeye yaptırmak için masaya yumruğunu vuramamalarıdır. Rahmetli Yazıcı zamanında Belediye Başkanının kulübün önünde nasıl esas duruşa geçtiği tüm Bursa biliyor işte mesele bu. Ayrıca fb’nin eski stadını parça parça yıkıp yenisini yine Gençlik ve Spor Müdürlüğü arsası üzerine yaptı ve kendileri de kiracılar. Tüm futbol kulüpleri gibi istisnalar kaideyi bozmaz. Başkasının arsası üzerine diktiğin ev senin olmaz. Kulüp dememi çok başka yerlere çekecek ruh halindesin anlaşılan. Şark kurnazlığına gerek yok!!

      1
      1
 15. TÜRKÜN AKILI 18 GÜNMÜŞ BU OLAY,DA UNUTULUR
  AKPARTİLİ YÖNETİCİLER BİLE STADA 700 TRİLYON HARCADI DİYE HAYIFLANIYORLAR
  STADA GELİRKEN GİDERKEN İNSANIN İÇİ ACIYOR
  ACABA DEMİŞTİM AMA BİLHASSA KAFAYA ÇİVİ ÇAKILMAMASI LED EKRANIN YERLEŞTİRİLMEMESİ
  ALİNUR BAŞKANA EKSİ YAZACAKTIR
  YAZIKOLUYOR ŞEHRİME VE BURSASPOR,A
  YARIN BOZBEY SEÇİMİ KAZANSA
  BU SEFER ANKARA KÖSTEK OLACAK
  OLAN
  TÜRKİYEYE BAKAN BURSAMIZA OLACAKTIR

  10
  8
  1. @HASAN yorumuna yanıt olarak

   Bozbey taşi altin yapar ustad..sen merak etme.. adamdaki hirs,bilgi,tecrübe ankaranin inadıni da yener.. nilufere baksana .izmirde yasiyorum.niluferle gurur duyuyorum..herkes niluferi biliyor burda..yildirim gursu kestel osmangazi koca bir çöp oldu .yazık.. bu arada suriyeliler gonderilmeden bu şehir biraz zor düzelir.ama bozbey bunu başaracak insallah

   27
   24
    1. @ERTUĞRULGAZİ 16 yorumuna yanıt olarak

     Mamasız kalcan diyemi bu sinir korkma bu kadar Allah rızkını aldımı canınıda alırmış tırsma yani bahsettiğiniz insanlar kirli ağızlarınıza ve kalplerinize ağır gelir..

     11
     15
  1. @AvRuPa TeXaS yorumuna yanıt olarak

   Kusura bakma yanlışlıkla ekşi verdim haklısın siyaset yapmayın diyenler sözde tribün liderleri senelerdir siyaset yapıyor tek çaremiz bozbey gelirse gelir inşallah önce stadı sonra tribünleri düzelticez p zaman bende uzak kaldığım tribünde olacağım

   11
   8
 16. Belediye klüp le resmen dalga geçiyor. Ama kimse sesini çıkarmıyor çok garip arkadaşlar çok garip kafanızı kuma gömmeyin sessiz kala kala bu hale geldik. Mevzu takımın şampiyonluğa küme düşmeye oynaması değil. Biz bu olaylara nasıl alistirildik önce onu düşünmek gerek

  7
  4
 17. belediye en güzelin yapmış, hizmet yapsakta yapmasakta oyunuzu alıyoruz deyip hizmeti durdurdular niye masraf yapsınlar ki. onlar akıllı, akılsız olanlar bu durumda bile onlara oy verenlerde.

 18. 1-Stada acilen ACEMLER İSTASYONUNDAN BAĞLANTI YAPILMALIDIIIIIIR.
  2-Staddaki işyerleri,otoparkın verimli çalıştırılması ve işyerlerinden yüksek gelir için bu bağlantı olmazsa olmazdır.
  3-Stadın çevresindeki tüm BARİYERLER KALDIRILMALIDIIIR.
  4-Stada kaçak giriş nasıl olur anlayamıyor ve bunun PASSOLİG ile nasıl çözümlenemediğpini biri akıla,mantığa uygun izah etsin lütfen.
  5-TARAFTARIMIZA bu konuda sorumlulk düşen kısım ise şudur.LÜTFEN SAHAYA YABANCI MADDE ATANLARI ENGELEYELİM,CEZA ALMAMIZA NEDEN OLAN BASAMAKLARDA BOŞ OLMASI GEREKEN YERLERDE KİMSE BULUNMASIN.KÖTÜ YANİ CEZAYA NEDEN OLAN TEZAHÜRATLAR YAPILMASIN.
  İnşaallah BURSASPORUMUZ için tüm taraftarın severek hep birlikte söyleyeceği şarkı,besteler olmalıdır.

 19. O parti bu parti yok artık bir tane Bursa bir tane Bursaspor var çalışmayana da oy yok tek isteğim kardeslerim abilerim bize yararı olacak insana oy verelim hep beraber herkes yedi biz izledik ucu hep bize dokundu kac yıl oldu be insan utanır yazık bu kadarcık seye butce ayırmayan belediyeye ben de oyumu ayırmıyorum kimse kusura bakmasın

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu