Beceremeyeceksen ‘Bursaspor’un önünü aç’!

Olay Medya Spor Yazarı Ertan Erkuvvet, bugünkü köşesinde Bursaspor’da son yaşananları değerlendirdi.

2 Temmuz’daki olağanüstü genel kurulda ‘Bursaspor’un önünü açmak için’ hem de stadı terk etmişken gıyabında göreve seçilen Recep Günay geldiği günden bu yana ortaya çeşitli projeler sundu.

Onların ne kadar yapılabilir olduğu ayrı bir konu.

Ancak benim en çok canımı sıkan Recep Başkan’ın Ali Ay’ın ‘Yapılacak ilk kongrede aday çıkmaması durumunda ben başkanlığa adayım’ açıklamasından sonra takındığı tavır.

Mazbata töreninde yaptığı açıklamada “Neden aday olduğumuzu söyledik. Bursaspor’la hiçbir alakası olmayan kişilere bırakmayız. Ciddi ve Bursaspor’a sahip çıkacak kim varsa sırtımızda taşırız. Ali Ay Başkan için beni aradılar. Biz böyle bir şeyde üzerimize ne düşüyorsa yaparız. Daha önce evinin önüne kadar gidip hakaret edenler, önce onun kapısına giderek Bursaspor camiası adına özür dileyecekler. Her türlü hakareti edip baskı yapacaksınız, sonra neden aday olmuyorsun diyeceksiniz. Önce bunu değiştirmemiz lazım” diyen Günay’a belli ki koltuk pek tatlı gelmiş.

Kendi sosyal medya hesabı gibi kullandığı ve tercümeye ihtiyaç duyan açıklamalarla kafaları karıştırdığı Bursaspor’un resmi internet sitesinden bu kez de Ali Ay’a savaş açtı.

Camiadan yükselen ‘sözünde dur, kongre kararı al’ baskılarına aldırış etmeden Bursaspor’un içinde bulunduğu transfer yasağı ve lisans alamama durumunun tamamen Ali Ay döneminden kaynaklandığını iddia eden Recep Başkan, yetmemiş ‘Bursaspor hiçbir ligde olamayacak’ söylentilerine bomba(!) gibi cevaplar vermiş.

Ne demiş Sayın Günay, aynen NTV yayınından alıntılıyorum:

“Bizim lisans alamamızın sebebi transfer yasağından kaynaklanan bir durum. Şu anda biz A takımda ya da altyapıda futbolcularımıza yeni lisanslandırma yapamıyoruz. Lige katılmama gibi durum yok. Mevcut olan lisanslı futbolcularla lige katılabiliyoruz ama yeni bir lisans çıkaramıyoruz. Bu sene için lige katılamama gibi bir durumumuz yok ama önümüzdeki sezon bütün futbolcularımızın sözleşmeleri bittiğinde TFF’ye bildirebileceğimiz bir lisanslı futbolcumuz olmayacağı için lige katılamayacağız.”

İyi de Recep Başkan hani senin kurtuluş projelerin.

Daha şimdiden gelecek sezon için enseyi karartmışsın.

Yoksa sen de mi inanmıyorsun o projelere?

Sayın Başkan bu işi çevirecek gücünüz yoksa niye hâlâ o koltukta oturuyorsunuz.

Derdiniz kulübü kurtarmak mı, yoksa kapıya kilit vurmak mı?

Siz en iyisi kulübü daha da rezil etmeden kongre kararı alın da bir umudumuz olsun.

Bir çift söz de Sayın Ali Ay’a…

Madem ki gönlün vardı niye bu kadar ayak sürüdün, niye koca camiayı bu durumlara düşürdün.

Ama bil ki bu son şansın eğer ki bir daha ‘yokum’ dersen o zaman değil camia için, Bursa için bir değerin kalmaz…

19 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Nedir bu ali ay aşkı, yedi düven biliyor gördü duydu, hani bağış hani temlik kaldırma hani arsa arazi geri verme? 100m verip 300milyon borçlandıran adamı,küme düşüren adamı, arsa arazileri üstüne alan adamı, inatla hırsla seçmek ve seçtirmek için çabalayanlar gerçek bursasporlu olamaz, recep günay aday olurken neredeydi,şimdi niye tutuştu? Fanatik bursaspolu tarık çapçı ve ve bu arkadaş gazateci mi kiralık katil mi?

  96
  59
  1. @Leventhocaaa yorumuna yanıt olarak

   Recep Günaydın becerme ihtimali milyarda sıfır ! Neyin kafası bu ! 300 kişilik kongreyle oturmuş koltuğa kalkmıyor ! Nasıl bir akıl tutulması bu !

   4
   4
   1. @greenboys yorumuna yanıt olarak

    Ali ay aşkı türedi sen adamın evini basmaya git her türlü lafı söyle sonra Ali ay gelsin boş veriin boş muhabbetleri

    1. @Arnavut82 yorumuna yanıt olarak

     Bu taraftar İbrahim yazıcı’yı bile yuvaladı Ertuğrul sağlamı yuvaladı alın Şimdi yıllanacak hiçbir şey kalmadı Recep Başkan da Mademki başaramıyorsun niye geldin kardeşim bırak kayyuma kalsın o zaman Hayat sürüyorsun Bu saatten sonra kim gelirse gelsin az bir şey de olsa yararlı olur birazcık parası varsa niye inat ediyorsun ki sen nasıl bursasporlusun Recep başkan

     2
     2
   2. @greenboys yorumuna yanıt olarak

    Birbucuk yıl boyunca takımı yöneten belediyeciler ne yaptı? Takım uçtu mu? Ben size çok kısa hatırlatayım. Takımı 2
    Lige düşürdüler. Başka takımın galip gelmesi ile 3.lige düşmekten kurtulduk. Birikmiş borçlardan ödeme var mı? Hayır! Rutin işler yaptılar, futbolcu kardeşlerimizi 7.500 ve 10.000 tl karşılığında oynamakla kendilerini başarılı sayıp kaçıp gittiler.Yani görüldüğü üzere takım uçup gitmiss

    7
    2
  2. @Leventhocaaa yorumuna yanıt olarak

   Çok haklısın!!! 10 tane başkan adayımız var!!! Bunların içinde Levent kızıl ve Hayri yazıcı dahi var.Ama biz ısrarla Ali ay başkan olsun istiyoruz!!! Sana ve diğer adaylara olan garezimizinden dolayı.

   50
   22
   1. @pingel yorumuna yanıt olarak

    şimdi recep günaya istifa diyene kadar kongre öncesi ali aya yalvarsaydınız gel adaylığını koy diye ali ay o zaman neredeydi veya şimdi recep günaydan neden rahatsız oldunuz emekli dayılar gibisiniz 15 bini beğenmediler 2bin tl iyileştirme için sokaklara çıkalarmış demezlermi adama arkadaş seçim günleri kongre günleri nerelerdeydiniz diye bir recep seçtiniz tç nin başında kaldı kongrede aday çıkarmadınız bir recepte bursa sporun başında kaldı bu ülkede seçimlere ve kongrelere saygı duyacaksınız sonradan ağlamak yok herkesin önüne iyi kullanması için bir fırsat çıkıyor o fırsatı iyi kullansaydınız kongrede recep günaya red oyu vermiş biriyim ama başka aday olmayınca benimde red oyum yok olup gitti recebe olur diyenlerin çoğu ali ayın tarafıydı bir tanesi çıksın da ali aycııların ben recep günaya oy vermedim desin

    15
    3
   2. @pingel yorumuna yanıt olarak

    Recep günah belki hiçbirşey yapamayacak ama bırakın herkesin ne mal olduğunu ortaya döksün! Tabi çorbacıların ali dedesi emin abisi zarar görür ona birşey diyemem…

    37
    14
    1. @Gkhn yorumuna yanıt olarak

     kongrede ali ayın taraftarları recep günayı başa getirdiler evet oyu veren onlar şimdide git diyen onlar

     7
     2
   1. @Birbursasporlu yorumuna yanıt olarak

    Sen hayırdır peygamber misin niyet okuyorsun vahiy mi geliyor Bursaspor kapansın isteyen Bursaspor düşmanı ilan etti herkesi. Ulan bu borcu kim yaptı ulan velet herkes istediği kişiyi savunur buna bir itirazım yokta aldığın 1 formayla adam mı saniyon kendini

    20
    9
 2. recep bursada ki internet medyacılığını bitirecem dedikten sonra hep yaygara yaptılar helal olsun recep diren kardeşim.

  49
  14
 3. olay medya burda veya bursada bir ciddiyetiniz kaldımı ki buraya yorum yazıp gönderiyorsunuz gazeteciliği bitirmiş maaşı kadar kalem oynatanları ben ne gazeteciden sayarım nede ciddiye alırım

  16
  5
 4. Sedat Özden, adamın kayyıma kalacak yalanıyla başladı, aday çıkarsa istifa edeceğim sözünü yemeyle devam etti. Üstelik Ali Ay’ı karalamak için Bursaspor’u tüm Türkiye’ye rezil etti. Çocuklara kamp yeri bulmaktan bile aciz kaldı ve onları yüzyılın sıcaklarında güneşin alnında hazırlık yapmaya mahkum etti. Suratı mıratı, anlaşılmayan cümleleri ve dahi hiçbir şeyiyle güven vermeyen bu adamla nasıl beraber hareket edebildin?!!!’

  11
  11
 5. Recep insan gibi verdiğin sözü tut kogreye git Ali aya devret belki adam pisliğini kendi temizler bu koltuk sana çok büyük gelir recepppppppppp

  9
  11
 6. Ali Ay gerçekten aday olacaksa,şuanda Ali Ay’ı istemeyip Recep Günay´ı destekleyenler Bursasporlu olamaz.Ali Ay çok kötü yönetti tamam ama kötü niyetinden değil beceriksizliği yüzünden başarısız oldu bir şans daha verilmesini hak ediyor çünkü başka adam yok,yok kardeşim bunu kafanıza sokun.Ben şahsen son dakika birşey uydurup aday olmayacağını düşünüyorum o ayrı inşallah yanılırım.
  Bir de site yönetimi yorum yapanlar arasında Bursasporlu olmadığı herhalinden belli kafa bulmak için yorum yapan bir sürü trol var şunları ayıklayın bu kadar kritik bir dönemde.

  1
  3
 7. Bilecik kütüklü Sakaryalı olarak Bursada da akrabalarım var.
  Bursa gibi şehrin takımı neden bu halde olur anlamak zor.
  Sayın Cavit Çağlar gibi zengini varken
  Renosu varken
  Fiat varken
  Harputlu holding
  Sümer holding varken
  Ve şampiyon olmuş Bursaspor varken neden Bursaspor bu halde?
  Sakaryaspor taraftarı olarak Bursaspor’a zenginleri sahip çıkmadığı için üzülüyorum.
  Bursaspor gibi takımın alt yapısı vardı
  Bu alt yapıyı bile yok ettiler.
  Alt yapıdan gelen yerliler kulübü 1 ligde tutar alt lige düşürmezdi.
  Ama bir bezdirmislik var gibi

Bir yorum yazın

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu