BBD’den açıklama..

DEĞERLİ BURSASPORLULAR

Bursasporluluk bir yaşam biçimidir. Dolayısıyla futbol aktörlerinin para, futbol ekonomisinin de endüstri sıfatları ile değerlendirildiği günümüzde Bursasporlu olmak bir ayrıcalıktır Bu gerçeğe dikkat çekmemizin nedeni; kulübümüzün pilot takımı olan Yeşil Bursa takımının satışı ile ilgili Bursa kamuoyunda dolaşan fısıltı gazetesi haberleridir. Fısıltı gazetesi diyoruz , çünkü; kulübümüz böylesi tüm Bursaspor paydaşlarını ilgilendiren bir konuda hiçbir açıklama yapmamış, bir tarih, bir haber, hatta satışın olup olmayacağı ile ilgili mevcut yönetimi seçen genel kurul üyelerine bir bilgi dahi vermemiştir

Biz Bağımsız Bursasporlular Derneği olarak Bursasporluluk duruşumuzdan aldığımız güce dayanarak aynı zamanda Yeşil Bursa takımımızın taraftarları olarak da kulübümüzün yöneticilerine soruyoruz:

1. Yeşil Bursa pilot takımı sportif başarı yanında Bursaspora futbolcu yetiştirme ya da tecrübesiz futbolcuların lig şartların da yetişmesi için kurulmuştur. Yeşil Bursa ile ilgili ne kadar bir maddi zarar vardır ki bu kadar önemli görevi olan bir takım satılmak istenmektedir?

2. Yeşil Bursa Spor Kulübü zarar ettiği düşünülerek satılıyor ise kulübümüzün aynı konumda olan ve zarar ettiği tüm kamuoyunca malum olan diğer oluşumları da benzer tehlike ile karşı karşıya mıdır? Bu minvalde düşündüğümüzde camiamız için olmazsa olmaz olan televizyonumuz ya da store gibi diğer kurumlarımız için de endişe duymamız gerekir mi?

3. Türkiye Futbol Federasyonu ve milli takımlar koordinatörü sayın Fatih Terim’in geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamaya göre seneye 3.liglerin kapatılıp kriterlere uyan takımların (ki Yeşil Bursa uymaktadır) 2.lige yükseltileceği bir ortamda biz doğrudan 2. Lige çıkacak bir takımı değerinin çok altında elimizden çıkarmış olmuyor muyuz?

4. Yeşil Bursa pilot takımımızın zararı ne kadardır ? Kamuoyunda 1 Milyon TL olarak ifade edilen bu zararın 3. Lig İddia gelirlerinin 1 milyon TL ve reklam +kombine gelirlerini de kattıktan sonra nasıl olduğu da şeffaf bir şekilde Bursaspor kamuoyu ile paylaşılmalıdır

Biz şehrimizin ve Bursasporluluk kültürünün gereği olarak pilot takımımız Yeşil Bursa ile ilgili açıklanmamış çok önemli soruları kulübümüzün yöneticilerine soruyor ve cevapların takipçisi olacağımızı tüm Bursaspor kamuoyu ile paylaşıyoruz.

BAĞIMSIZ BURSASPORLULAR DERNEĞİ

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu