Batalla’nın hakkını ödeyemem

Afyon'da OLAY Spor'a konuşan tecrübeli futbolcu “Altyapıdan çıkan isim A Takıma hazır gelmeli. Suç hocalardan daha çok kendimizde. Bir kere kendine bakacaksın. Aklını kullanacaksın. A Takıma çıktık demekle herşey bitmiyor” diye konuştu.

Geçen sezon ligin son haftalarına doğru yakaladığı çıkışla dikkat çeken isimlerden biri haline gelmişti Furkan Soyalp… Bu sezon ondan beklentiler oldukça fazla. Teknik Direktör Samet Aybaba’nın el üstünde tuttuğu tecrübeli futbolcu, Afyon kampında OLAY SPOR‘a özel açıklamalar yaptı.

Artık tecrübeli bir isim haline geldiğini ve olaylara farklı bakmaya başladığını belirten Furkan “16 yaşında A Takıma çıktım.  Hem de U17’den direkt olarak geldim. İlk kampta Batalla’nın yerine oyuna girdim. O güç ve kondisyonla A Takımı kaldıramamıştım. Şimdi düşündüğüm vakit hatalarım varmış. Altyapıdan gelen bir isim hazır gelmeli. Ben bunu sıkıntısını fazlasıyla yaşadım” dedi.

SUÇ KENDİMİZDE

Vakıfköy’den gelecek isimlere öğütler de veren Furkan Soyalp “Fizikselden daha çok mental olarak hazır gelinmeli. Taktik disiplin mental dayanıklılık çok önemli. Tabii ki futbol ve hoca şansı da tutmalı.

Bazen hocalar cesur kararlar alamıyorlar. Hoca da inandığı oyuncuyu oynatır. Ben hocadan daha çok suçu kendimizde buluyorum. Kendimize bakacağız. Aklımızı kullanacağız. A Takıma çıktım demekle olmuyor. Kendine bakmıyorsan, hazır değilsen zaten tutunamıyorsun“ diye konuştu.

REKABETE HAZIRIM

Forma rekabetine hazır olduğunu da ifade eden Furkan Soyalp şöyle konuştu: “Kim gelirse gelsin fark etmez. Ben bu rekabetin içinde olacağım. Son haftalara doğru yakaladığım çıkışı sürdürmek istiyorum.

Geçen sezon son haftalara doğru önümde Agu, Badu, John, Faty gibi isimler vardı. Hepsi de hazırdı. Çalıştım ve oynadım. Yine aynısı olacak. Rekabet her zaman iyidir. Ben bu savaşın içerisinde varım. Arkadaşlarım kendilerini rahat hissetmeyecekler. Rekabet her zaman iyidir. Biliyorum ki, çalışana forma verecek hakkını teslim edecek bir hocamız var.”

Hocayla frekans tuttu

Daha tecrübeli bir oyuncu haline geldiğini belirten Furkan, “Geçen sezon son 6 haftada forma bulmam artık benim de sorumluluk almam gerektiğini gösteriyor. Artık daha bilinçliyim. Samet Aybaba’nın iletişimi çok iyi. Camiayı tanıyor. O yüzden frekans çabuk tuttu. Yerli bir hocanın gelmesi Türk oyuncular için çok önemli bence. Kamp iyi geçiyor. Hazırlık maçları başlamadı ama çalışmalar iyi gidiyor. Lige hazır başlamak tabii ki çok önemli“ dedi.

Batalla’nın hakkını ödeyemem

Bir futbolcunun her zaman mütavazi olması gerektiğini de ifade eden Furkan “Bu camiayı ailem gibi görüyorum. Çok şeyler öğrendim. Mütevazi olmak çok önemli. İnsan olgunlaşmaya başlayınca bazı şeyleri tartmaya başlıyor.

Bu konuda Pablo bana çok yardımcı oldu. Saha içinde ve dışında. Eylemleriyle konuşmalarıyla sürekli anlattı. Ben de sahada sorumluluk almam gerektiğini düşündüm.

Bu kolay öğrenilebilen bir şey değil. Belli bir yaştan sonra ‘oynar mıyım’ değil, ‘ben bu hafta sahada ne yaparım‘ diyorsun. Geçen sezon zorlu süreçte sorumluluk aldım.

Bu işi devam ettirmek istiyorum. Orta sahada katkı vermek takımı rahatlatmak önemli. Özgüvenimi kesinlikle kaybetmemem lazım. Kaybettiğim zaman geriye gittim. Yapabileceklerimi bile yapamadım. Bizler için özgüven çok önemli“ diye konuştu.

Şehir takımdan enerji almıyor

‘Olaylara pozitif bakan bir insanım. Şehir şu an takımdan enerji almıyor. Bu bizim için avantaj olacak. Bizden beklentilerin düşük olması sürpriz yapmamızı sağlayacak. Beklentiler düşük olduğu için sürpriz yapabiliriz.”

Transfer yaptırmamamız lazım

Kadroda altyapıda birçok isim olduğunu ifade eden tecrübeli futbolcu, “Vakıfköy büyük bir hazine. İsim verip kimseyi baskı altına almak istemiyorum. Hazırlık maçlarıyla herkes görecektir. Vakıfköy tamamen öyle bir hale gelmeli ki, iyi olmalıyız ve oyuncu aldırmayıp, biz oynamalıyız. Ertuğrul bunu yaptı. Kubilay da aynı şekilde. Maddi olarak kulübe bu şekilde yani transfer yaptırmayıp katkı verebiliriz” şeklinde konuştu.

İzlendiğimi biliyorum

Milli Takım tabii ki benim de hedefim. Milli forma için bir arayış var. Geçen sezon son haftalar beni de izlediklerini söylediler. Ben çalışmaya devam edeceğim. Hayalimden birisi A Milli olmak.”

Bursaspor hepimizin

Taraftara mesaj da veren Furkan “Genç oyuncular için taraftar sabırsız. Ama bu normal. Çünkü bizim ailelerimiz de sabırsız. Futbolun içinde bunlar var. Onlar bizim için itici güç. Ben de bazen kendime sinirleniyorum. Ancak içten Bursaspor’u sevenler anlık tepkisinden sonra mutlaka düşünüyordur, doğru mu yaptım acaba diye.

Türkiye’nin sayılı taraftarlarına sahibiz. Saha içindeki destekleri çok fazla. Rakip bazen oyundan öyle bir düşüyor ki, bunu biz rahatlıkla hissediyoruz. Ortak paydamız Bursaspor. Küskünlükler, kırgınlıklar olabilir fakat Bursaspor hepimizin” dedi.

 

8 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Bizim çok bilmiş taraftar ve yabancı hocaların mağduru oldun… başka hangi takımda olursa olsun banko oynayacak bir futbolcu, hakettiğin yere gelmeni temenni ediyorum.. başarılar diliyorum…

  36
  2
 2. Olacak bu çocuk olacak, ben ümitliyim… 5-6 senedir düzenli oynamasa bile gelen her hoca en azından direk yollamayıp ışık gördü… PMB faktörünü kendisi de söylemiş zaten.. Dediği gibi beklentimizi öyle bir düşürdü ki Bişeybaşı ve Ali Dede hakikaten büyük sürpriz olur üst sıralar.. Allah sabır versin camiamıza..

  22
  1
 3. Hadi koçum bu sene kendini daha fazla gösterebilirsin,geçen sene yapabileceğini sende gördün,eğer 8 yada 8,5 numara gibi oynarsan ve başarırsan değil Bursasporun Milli takımın vazgeçilmezi olursun.Çünkü yetenek var,fakat bu konuda fazla ısrarcı ol yani tabiri caizse arsızca iste

  19
 4. Afferin koçum. Sana çok güveniyoruz. Son 2 sezondur sürekli çıkıştasın. Geçen sene sonlara doğru liderliğini ilan ettin ve Agu’ları, Badu’ları, Faty’leri, alayını takımdan kesip formayı aldın. Teknik kapasiten de onların çok üstünde zaten. Biraz daha hızlı oynayabilirsen ve daha çok koşarsan bu sene seni A Milli takıma gönderirirz. Gör bak. Biz inanıyoruz. Sen de inan.

 5. BADJİ bu takımın ortasında banko oynayacak oyuncu bu durum belli oldu,
  Badji varken Shehu’ya dahi gerek kalmadı, gelen teklif değerlendirilip satılmalı,
  8 ve 10 numara dediğimiz mevkilerde AYTAÇ- ALPER- JANİ- EMİRHAN- FURKAN
  gibi 5 tane genç oyuncu var aday bunların içinde en tecrübelisi AYTAÇ
  muhtemelen o oynayacak, 8,5-10 numara için de en büyük aday FURKAN
  ya ona güvenip bu sezon oynatacağız risk alacağız, ya da kaliteli bir
  10 numara gelmeli, kaliteli bir 10 numara bulamazsan Furkan ile oynamalı

  1
  1

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu