Batalla’dan tebrik geldi

Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri'nde yoğun bir gün geçirdik..

Önce, Başkan Erkan Kamat, 1 gün rötarla mazbatasını aldı.

Bir gün önce, sadece 1 yöneticisini devir-teslim törenine gönderen eski Başkan Mesut Mestan, bu kez yönetim kurulundan bazı arkadaşlarıyla birlikte törene katıldı.

Konuşma yaptı, başarı diledi.

DOSTLUK MESAJLARI…

Bir gün önceki dolaylı suçlamaların ve gerginliğin ardından; Başkanların, karşılıklı iyi dilekleri ve başarı mesajları dikkat çekiciydi!..

Bu kez Divan Kurulu Başkanı İdris Sevinç de törendeydi ve destek mesajları verdi.

Sonra Anfi’ye indik.

Mazbatadan dolayı, Mustafa Er’in imza töreni de bir gün rötar yapmıştı.

İLK DEFA SEZON BAŞINDA GELDİ

Er ve ekibi, kalabalık bir medya mensubu ordusu ve yönetim kurulu üyeleri önünde, daha önceki 2 dönemdeki gibi, “gel bizi kurtar” diye değil de, bu kez ilk defa bir sezon başında “teknik patron” olarak imza atıp göreve geldi.

Gerçi, tahta açılamazsa, kadroyu kurma şansını elde edemeyecek.

Ancak, teknik ekibindeki Fazlı Tan, Fatih Şen gibi hocalarla birlikte Vakıfköy’de; altyapıda çalıştığı için genç futbolcuların neredeyse tamamını yakından tanıyor Mustafa Hoca

“CAMİA HİÇBİR FEDAKARLIĞI UNUTMAZ!”

Ayrıca, 40 yaşındaki teknik adamın, imza töreninde söylediği;

“Takımın abileri diyebileceğimiz 5-6  oyuncumuza teşekkür etmek istiyorum. Onlar da burayı terk edebilirlerdi, ama terk etmediler.

Bursaspor camiası büyük bir camia hiçbir fedakarlığı unutmaz; günü geldiğinde bunun karşılığını alacaklardır” sözleri de çok anlamlı ve çarpıcıydı.

HAK EDENE, HAK ETTİĞİNİ VERİR!

Zira, gerçekten de bu camia, “çıktığı yumurtanın kabuğunu beğenmeyenleri” ve “yetiştikleri yeri unutanları” da unutmamıştır…

“Armaya sahip çıkan” ve “vefalı davrananları” da unutmaz!

İki türlü hareket edenlerin; camiadan, “hak ettiği” karşılığı nasıl aldığını herkes çok iyi bilir!..

GERÇEKLERLE YAŞAMAK İYİDİR

Yine…

Realist yaklaşımda bulunarak, “Hayal satmayacağız. Gerçekçi olacağız. Gerçeklerle yüzleşeceğiz. Hiçbir şeyi hasıraltı etmeyeceğiz, ötelemeyeceğiz.

Gece gündüz Bursaspor için çalışacağız.

Bütün şehir takıma inanırsa, bu kentin başaramayacağı hiçbir şey yok!” mesajları da, camianın içinde bulunduğu durumda, neler yapılması gerektiğinin altını çok net çizdi Mustafa Er…

“DARGINLIKLARI BİTİRME ZAMANI”

Camiaya seslenen Er’in,

“Bazı küskünlükler, dargınlıklar var camianın belirli kesimlerinde… Fakat, bu dönemde herkesin yüzünü armaya çevirmesi çok önemli” demesi de çok anlamlı…

Çünkü, başka Bursaspor yok!

Gerçekten de…

Bu takıma, en kritik yılında destek vermekten başka çare var mı?

KADRONUN KORUNMASI ÇOK ÖNEMLİ

Er’in, “Bu kadronun aynen korunması gerek. Acilen bu durumu çözmeliyiz” mesajı da umarım gerçeğe dönüşür…

Zira, takımın; daha fazla kan kaybına tahammülü yok!

ORTAK HEDEF VE TAKIM RUHU

İlk idman öncesi takımla toplantı yapan Mustafa Er’in, futbolcuları motive edici bir konuşma yaptığını ve beraber çıktıkları bu yolda, ortak hedefe kilitlenmek için “takım ruhu” olgusuna vurgu yaptığını öğrendim.

Yeni dönemdeki ilk idmanda da, kenardan izlediğim kadarıyla, oyuncuların; yeni hocalarının gözüne girebilmek için hırslı bir şekilde çalıştıklarını gözlemledim.

İLK TEBRİK BATALLA’DAN

Son olarak;

Trabzon’daki kader maçında “Hoca-Kaptan” dayanışmasının güzel bir örneğini veren…

Bir sonraki 2018-19 sezonunda Paul Le Guen’in ardından, son 6 maçta, son haftalara kalmadan “gemiyi limana sağ salim yanaştıran” Er ile Kaptan Batalla’nın dostluğunu herkes bilir.

Hatta, Mustafa Hoca, Arjantin’e giderek, Efsane Kaptan‘ı ziyaret etmişti.

İşte, “Şampiyon 10 numara”

daha Mustafa Hoca’nın kontratındaki imzası kurumadan, eski hocasını Arjantin’den arayıp tebrik etmiş ve Süper Lig yolunda başarılar dilemiş.

Zaten, Batalla’ya da böylesi yakışırdı.

Dünyanın öbür ucunda da yaşasa, Pablo Martin, Bursaspor’u yakından takibe devam ediyor

Yüreğine sağlık Kaptan…

Son cümle;

Ben de, dümene geçen Mustafa Hoca ve ekibine başarılar diliyorum.

19 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @kacakload16 yorumuna yanıt olarak

   Mustafa Hoca “Bu camia hiçbir fedakarlığı unutmaz; günü geldiğinde bunun karşılığını alacaklardır” demiş ama kendimizi kandırmayalım. Bu şehirden şampiyon hoca ağlayarak gönderildi, şampiyon başkan istifaya çağrılıp yuhalandı, Batalla’nın olduğu otobüs basıldı. Daha saymaya kalksak ömür yetmez. Özeleştirimizi de yapalım. Bizler severken en iyisiz ama kötü günler başlayınca çok sabırsız ve vefasız oluyoruz. İsteyen eksileyebilir. Hayırlı forumlar.

   18
   1
 1. Ümitsizliğe kapılmaya gerek yok.Herkes Atatürk’ü örnek alırsa çözülmeyecek sorun yoktur.Yeterki başta şehrin zenginleri olmak üzere tüm şehir birleşmeli.
  Daha yolun başında iken olumsuz sözlerden kaçınmalı.
  Hata olsa bile hoşgörü ile yaklaşılmalı.Bir çocuk bile düşe kalka büyüyor.Şu andan itibaren suçlu değil,nasıl başarılı oluruzun hesabı yapılmalı.
  Geçmişten ders alırsak,başarılı oluruz.
  Saygılarımla

  15
  3
 2. Mustafa 5 maç Bursaspor ve 10 maç 2’lig yani eski 3 ligde Kırşehirspor’u çalıştırdı – belki hayatında yakalamayacağı şansı yakaladı çünkü borç 500-600 Milyon TL olunca Yılmaz Vural vs gelirmi bedavaya çalışmak için? – başarılı olurmu bu kadroyla görücez ama biraz zor- Adana Demirspor Holding Sahipleri Samsunspor’un sahibi uçağı ile Trabzonspor başkanına otostop yapıyor vs bizim şanşımız ne olabilir oooohhh birileri arkanı sıvazladı arkandayız dedi vs ile işler yürümüyor! Mustafa sadece ekonomik kısa dönem çare 5-10 maç ve transfer yapmadan idare edecek biri!

  5
  7

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu