Batalla ve Bilal’le şov yapacağız

Bursaspor Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu, dün Bursaspor TV‘de yeni sezon beklentilerini anlattı. Tam kadro olarak çalıştıklarını ifade eden Hamza Hoca ‘Planladığımız şekilde çalışmalarımız sürüyor. Avantajımız şu; takımı hazırlamak gerekirken transferle uğraşabilirdik. Bu sıkıntıyı çekmeyeceğiz. Bildiğimiz oyuncular üzerine transferlerimizi oluşturduk ve istediğimiz isimleri kadromuza kattık’ diye konuştu. 

KEYİFLİ BİR TAKIM

Yeni sezonda sahada savaşan bir Bursaspor olacağını ifade eden genç teknik adam şöyle konuştu: ‘Hayal ettiğimiz gibi bir Bursaspor ortaya çıkarmak istiyoruz. Bol gol pozisyonu üreten ve rakibe pozisyon vermeyen bir Bursaspor amaçlıyoruz. Topa sahip olan ve iyi bir savunma yapan takım olmalı. Orta sahada koşan ve topu kazanmayı, sonrasında kullanmayı becerebilen bir keyifli bir takım olabileceğimizi düşünüyorum.’

TARAFTAR YANIMIZDA OLSUN

‘Hedeflerimize ulaşmak için şuan ki kadromuz yeterli. Bir kaç alanda başarılı olmak zorundayız. Bu sene geçiş yılımız. Eğer yakalarsak ilk 5’i yakalamak istiyoruz. Aynı zamanda kupayı da almayı hedefleyeceğiz. En önemlisi burada taraftarımızın da ne yaptığımızı bilmesi lazım. Sabır çok önemli. Kararlı şekilde yol alacağız. Futbolda her zaman iyi yok. Kötü oynadığımız gün de olacak. O günlerde taraftarımızı yanımızda görmek istiyoruz.’

KAPTANIMIZ BATALLA

Hamza Hoca, takımda kaptanlığa Batalla‘nın getirildiğini açıkladı. Arjantinli yıldızın örnek bir profesyonel olduğunu belirten Hamza Hoca ‘Bunu hak ediyor. Harun, Şamil ve Sivok diğer kaptanlar olacak’ dedi. 

SANE’Yİ CANLI İZLEDİK

Genç teknik adam, yeni transfer Sane’den de bahsederek ‘Sane‘yi canlı izledik. Maliyeti düşük. Bu oyuncuda riske girebiliriz dedik. Zaman içinde bizim istediğimiz seviyeye getirirsek karlı çıkarız. Böyle bir hamle yaptık. İnşallah kendisi de çalışır ve isterse iyi bir oyuncu kazandırmış oluruz.’ diye konuştu. 

DENENENLER NE OLACAK?

Denenmeye gelen oyuncular hakkında da konuşan genç teknik adam ‘Kendi ülkelerinde başarılı performans göstermiş oyuncular. Yaşları genç ve  gelecek vaat ediyor. Kararı henüz vermedik. Ya kadroya katacağız, ya da gelişimlerini başka takımlarda takip etmeye devam edeceğiz‘ dedi. 

BATALLA VE BİLAL’İ AYNI ANDA OYNATIRIM

Hamza Hoca, Bilal Kısa‘nın özel bir futbolcu olduğunu da belirterek ‘Batalla ve Bilal‘i aynı anda oynatırım. Futbol şov oyunu. Bunu gerçekleştirecek oyunculara ihtiyacımız var. Hücum anlamında yıldız futbolcularım olduğunu düşünüyorum. Hem Bilal hem de Batalla’yı aynı anda oynatmaktan sıkıntı duymuyorum. Hem koşup hem de pozitif anlamda iş yapan oyuncular. Yaşları kandırmasın. İyi ve kötü oyuncu vardır. Çalışan oyuncu 35-36 yaşına kadar üst düzey performans gösterir. Mesela Del Valle. Umut ediyorum ki geçen sezondan daha iyi bir sezon geçirecek. O burayı benimsediğinde çok daha iyi şeyler yapacaktır. Kiralık aldık ama satın alma opsiyonumuz var.’ ifadelerini kullandı. 

Olay

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu