Batalla krizi!

Futbol Arena internet sitesinin iddiası şöyle:

Bursaspor’da Pablo Martin Batalla transfer olurken, Yeşil Beyazlı Kulüp vergi borcu nedeniyle Arjantinli futbolcunun lisansını çıkartamıyor. Bu şok olay gündeme bomba gibi düştü. Batalla bu nedenle Trabzonspor maçı kadrosuna alınamıyor. Bursaspor’da 19 Ocak’ta yapılacak genel kurulu kazanan yönetim ilk olarak kulübün 10 milyon TL’yi bulan vergi borcunu ödeyecek. Sonra da Batalla’nın lisans işlemlerini başlatmak için borcu yoktur yazısıyla birlikte TFF’ye başvuruda bulunacak.
 
ÜÇ TAKSİTTE ÖDEYECEK
Bu arada Pablo Martin Batalla’nın maliyeti belli oldu. Bursaspor kulübü Beijing Guoan’a bonservis 1 milyon 500 bin Euro’luk bonservis bedelini üç eşit taksitte, 2016 yılının Ocak, Haziran ve Aralık aylarında ödeyecek. Kulüpteki maddi sıkıntı nedeniyle lisansı çıkartılamayan Pablo Martin Batalla ise bu yıl yarım sezon için 500 bin Euro garanti, maç başlarıyla birlikte 750 bin Euro alacak. Arjantinli krampona önümüzdeki sezon ise 1 milyon 200 bin Euro garanti, toplamda da 300 bin Euro da maç başı verilecek.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu