Batalla “Kararım kesin, ülkeme dönüyorum!”

Olay Medya Spor Müdürü Orhan Güney'in bugünkü köşe yazısından alıntıdır.

Başkan Ali Ay’la, Batalla önceki gün görüştü… İki tarafında pozitif yaklaştığı duygusal buluşmada neler konuşuldu?

Bursaspor’da, genel kurulun sonucu kadar merak edilen bir başka konu da Pablo Martin Batalla’nın önümüzdeki sezon takımda kalıp kalmayacağıydı

Aslında daha sezon ortasında kararını vermiş, yönetime de bildirmişti fakat taraflar önceki gün son kez bir araya geldi… Başkan Ali Ay, Pablo’ya, “Önümüzdeki sezon da Bursaspor’da kalıp bizimle beraber olmanı istiyoruz” dedi…

Batalla’nın yanıtı net oldu; “Başkanım, ben size daha Aralık ayında söyledim, ülkeme dönmek futbola başladığım yerde çocukluk arkadaşlarımla bir sezon daha oynamak istiyorum. Sonra da futbolu bırakacağım.”

Israrlı baskılara rağmen geri adım atmayan Pablo’ya, Başkan Ay bu kez, “Seni tebrik ediyorum. Burada maddi olarak daha iyi imkanlar sunmamıza rağmen hayalini gerçekleştirmek istiyorsun.

Sen çok düzgün karakterli bir insansın. Şunu unutma Bursaspor senden her zaman faydalanacaktır. Arjantin’le, Bursa arasında bir köprü olacaksın.

Belki orada yeni Batalla’ları bulup Bursa’ya göndereceksin. Madem sözleşme uzatmak istemiyorsun o zaman güzel bir jübile yapalım sana” diye başka bir teklifte bulundu…

Pablo da karşılık olarak, “Evet belki ülkemde çok para kazanmayacağım ama bir hayalimi gerçekleştireceğim. Arkadaşlarımla beraber çocukluğumuza döneceğiz.

Bursaspor’un benim ikinci yuvam olduğunu çok iyi biliyorum. Tabii ki, Bursaspor’a yardımcı olmaya devam edeceğim. Jübile teklifiniz için de teşekkür ediyorum ama daha henüz futbolu bırakmadım.

Bir sezon daha oynayacağım. Bırakınca buraya Arjantin’de top oynadığım arkadaşlarımla gelip, bir maç oynarız. Ayrıca, Mustafa Hocam da eğer isterse ligin son haftasında Gençlerbirliği’ne karşı da forma giyebilirim” dedi.

Gerçekten iki tarafın da pozitif yaklaştığı duygusal bir veda konuşması olmuş… Zaten, Pablo’nun da Arjantin’den arkadaşları Bursa’da. Onu, profesyonel anlamdaki son maçlarında yalnız bırakmak istememişler anlaşılan.

Pablo, Bursaspor’un unutulmazları arasında yerini alacak… İnanıyorum ki, önümüzdeki yıllarda da bu takımla yolları bir şekilde kesişecek…

40 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @Green team yorumuna yanıt olarak

   30 senedir türbün de bağırdığm ve tüylerimi diken diken eden ilk on tezerruhattan biridir.
   Şu anda bile gözlerim doldu.
   ALLAH YOLUN AÇIK ETSİN DEV ADAM.

   47
   5
 1. Ne denebilir ki duygulandım..yolun açık olsun kaptan,efsane,bücür dev adam.kalbimizde her zaman kocaman bir yerin var bunu sakın unutma.takımımıza kattığın herşey için sonsuz teşekkürler..

  73
  5
  1. @KAYA63 yorumuna yanıt olarak

   16 numara taraftara aittir,o formayı hiçbir oyuncu giyemez,giymesi teklif dahi edilemez,bunu istemekte batallayı takımın üstünde görmek demektir benim nezdimde

 2. Yolun açık olsun kardeşim, emekerline sağlık,
  Bu şehir seni asla unutmayacaktır, elbet yine yollarımız kesişecek

  53
  5
  1. @ŞİPTAR yorumuna yanıt olarak

   unutacak,elvir baliçleri,nejat biyediçleri,bahtiyar yorulmazları nasıl unuttuysanız batallayı da unutacaksınız birçoğunuz,ama bilin ki tarih unutanları asla affetmez

 3. Para için onu yaptı,bunu yaptı,gitti geldi vs.diyen1ler şimdi online mi ? İki sene daha kalsa enaz 3 milyon euro alırdı,tl.ile 15 milyon tl.adam elinin tersiyle itiyor ve herşeyin para olmadığını söylüyor,hayatları boyunca sadece kendilerinin değil,bütün sülalelerinin göremeyeceği parayı elinin tersiyle iten Batallaya paracı şucu bucu diyenler ,nasılsınız iyimisini,z !!!! Kulaklarınız bol bol çınlıyormu ???

  26
  5
 4. Batalla değilde ,mikser Orhan GÜNEY gitse,ne güzel olur,hadi be orhan yap bi iyilik,gönlünün olduğu İstanbula git,gitte Bursa ve Bursasporlular kurtulsun.

  21
  5
 5. yalnız şaka maka bi batalla daha zor buluruz. çok alıştık ona be yıllardan beri dikkat edin kimse 10 numara transferi istemedi.ne taraftar ne hocalar.yerin zor dolar pablo bizi unutma sakın bizim seni unutmamız mümkün değil zaten..

  20
  5
 6. Trabzon maçında kareoğrafi yapılmalı Batalla ya son kez… bu maç veda maçı olacak….efsane PMB10 KAPTAN

  17
  5
 7. Bütün parayı diagne,trezeguet ve junior fernandeze gömün sırtınızı yaslayıp maç seyredin. 2 katı parasını çıkarmazlarsa istanbul takımı tutarım o kadar net diyorum 🙂

  16
  5
 8. RAHAT OLUN BİZİM YÖNETİM BATALLANIN ALTERNATİFİNİ ŞİMDİDEN BULDU . B PLANI HAZIR.
  BAŞKA TAKIMLAR KAPMASIN DİYE İSMİ GİZLİ
  ARTIK ARAZİ SATMİYCAZ . PARA SAVURMUYCAZ.
  İYİ OYUNCULARI UCUZA ALACAZ. MAÇ BAŞI ANLAŞACAZ.
  ÇÜNKÜ ÇORBA BİTTİ ARTIK

  15
  57
 9. her güzel şey de olduğu gibi batallada da sona geldik. 10’u gerektiği şekilde anladığımızı ve mutlu ettiğimizi düşünmüyorum. taraftar olarak bu konular da daha alacağımız çok mesafe var.
  eksikliği dolmaz ama çare aramakta fayda var. gelecek sezon takımın,
  10 numarası sesenyo gnç.brl.
  8 numara Furkan,
  6 numara shehu olmalı.
  mustafa er kalmalı, taraftar takıma çok karışmamalı,
  ali ay gitmeli, kalacaksa, ilk işi bir futbol direktörü getirmek olmalı ve kendisi sportif kararlardan uzak durmalı.
  sadece bu kadarı yapılsa, bu takım 8. likten aşağı düşmez.

  12
  5
 10. Bir devrin sonu.yaşayan efsane.içimizden biri,inşallah bir gün mutlaka yollarımız tekrar kesişir.trabzon maçına ne yapıp ne edip gelin dolu tribünlerin önümde veda edelim batallaya.

  10
  5
 11. PABLO gideceğini aylar önce deklare etti.HAYIRLISI OLSUN demek düşer bizlere.
  Ancak TFF başkanının sahibi olduğu medya organlarından birinde ‘BİR DARBE DAHA,diyerek FB-BURSA maçıyla BURSASPORA DARBE VURDUKLARINI İTİRAF EDER BİR BÜTÜNLÜK SAĞLAYAN HABERİ ES GEÇMEYELİM.
  Yok BURSA mızın bir ilçesindenmiş geçin efendim geçin.Bu şahısın BURSA yla alıp-veremediği bir kuyruk acısı var demekki.

  BATALLA bu sene olmasa seneye ya da sonraki seneye mutlaka TAMAM diyecektir.BATALLA ile sağlıklı diyalog ve işbirliğinde olmak lazım.ARJANTİN den bize genç oyuncu ya da BURSA da genç oyunculara antrenörlük gibi faydaları olsun kafidir.

  6
  6
 12. Seni özleyeceğiz kardeşim.Hakkını helal et.benden yana kat kat helal olsun.Efsanelerin bu taraftarın gönlündeki yeri ayrıdır.

  6
  4
 13. SENİ TANIDIĞIMIZ İÇİN MUTLU OLDUK. YOLUN VE BAHTIN AÇIK OLSUN. BİZ SENİ SEN BİZİ UNUTMA. HAYIRLI YAŞAMLAR.

  6
  4
 14. PABLONUN SON MAÇI
  7 TANE BLOĞUSIRF KENDİ EGOLARINIZYÜZÜNDEN KAPATTIRMIŞSINIZ
  UMURUNUZDAMI ÖNEMLİ OLAN KÜFRETMEK
  BİZLERİ SON MAÇTAN MAHRUM BIRAKMISSIINIZ
  BATALA BATALLADİYE BAĞIRANLAR
  VEDA MAÇININDA İÇİNE ETTİNİZ
  AYRICA DAHA 2000 TANE BİLET SATILMAMIŞ YANİ BATALLANINSON MAÇIYMIŞ ONUNDA UMURUNUZDA OLMADIĞI ORTAYA ÇIKTI
  ALLAHIN LÜTFÜ SİVAS MAÇINDA KÜFÜRLER ARASINDA O GOLÜ ATTIKTA BU SENEYİ KURTARDIK AMA SEEENEYE BU KAFAYLA
  BİXDEN YİNE BİŞEY OLMAYACAK

  5
  4
 15. git hayalini gerçekleştir seneye hoca olarak dön kaptan.Biyediç gibi inşallah sen de Bursasporumuza daha yıllarca katkı vereceksin

  2
  4
 16. Maddi sıkıntılardan dolayı maça gidemeyeceğim varsa bileti aktarabilecek yazabilir mi şimdiden teşekkürler.

  1
  3
 17. Pablonun dev bayrağını yapalım arkadaşlar Teksas ta hep dalgalanmalı yağlı boya bu işte becerikli arkadaşlara sesleniyorum bu efsane olmalı

  1
  1

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu