Batalla ‘İyi takım kurmalıyız’

Batalla yeni sezon öncesi yönetime de ince mesaj gönderdi:

OYNAYAMIYORDUK

Bursaspor’un yıldız futbolcusu Pablo Martin Batalla önemli açıklamalar yaptı.

Bursa Hakmiyet’e konuşan Arjantinli futbolcu, “Yeni sezonda beklentiler ve umutlar yenileniyor. Önümüzdeki sezonun, bir önceki sezondan iyi olmasını umuyoruz. Bunun için de en iyi şekilde çalışmak gerekiyor. Geçen sezon nasıl o hale gelindi bilemiyorum. Sebebini bilseydik çözüm üretebilirdik. Negatif dinamikler arasındaydık. Oynamak istediğimiz gibi oynayamıyorduk. Kasımpaşa maçından sonra olan olaylar da var. O günden sonra mental olarak da negatif bir hava içine girdik. Şimdi ders çıkarma zamanı. Bu sezon her şey farklı olacaktır” dedi.

BİRAZ ANLAMALIYIZ

Rakiplerinin güçlendiğinin altını çizen Batalla şunları söyledi: “Bu ligle ilgili en çok hoşuma giden şey bütün kulüplerin çok iyi oyuncular getirecek gücünün olması. Biz de Bursaspor olarak bu durumu biraz anlamalıyız ve sadece formanın maç kazanmadığını görmeliyiz. Sahada iyi oynamamız ve savaşmamız lazım. O rekabetin içinde olmalıyız. Türkiye’de iyi bir takım kurmak lazım rekabet için. Ben başkan veya sportif direktör değilim. Neyin nasıl yapılacağını söyleyecek de değilim. Ekonomik durumumuz iyi olmayabilir ancak yarışın içinde olmamız gerekiyorsa iyi bir takım kurmamız lazım. Gençler de olabilir, transfer de olabilir onu bilemiyorum”.

O SEZONDAN KURTULDUK

Geçen sezonun son maçında attığı golle Bursaspor’u ligde tutan Pablo Martin Batalla, o anda yaşadıklarını şu sözlerle anlattı: “O noktaya gelmememiz gerekiyordu. Sıkıntı vericiydi. Maç bitince rahatlama hissettim üstümde. Çünkü o sezondan kurtulmuştuk”.

Timsah’ın Arjantinli yıldızı Pablo Batalla, Sönmez Medya Spor Müdürü Süha Gürsoy ve Bursaspor Muhabiri Barış Yalım’a özel açıklamalarda bulundu.

KONTRATIM BİTİNCE 34 OLACAĞIM

Batalla, 2018’de biten sözleşmesiyle alakalı şunları söyledi: “Şu anda bir sözleşmem var. Kulübün benim kontratımdan daha önemli meseleleri var. Kontrat bitince 34 yaşında olacağım. Evime yakın bir yerde, arkadaşlarımla oynamak istiyorum. İnsan bazen olabilecek en yaşlı haline kadar oynamak istiyor ama fiziksel durumun buna izin vermiyor.” İlerideki planları arasında Bursaspor olup, olmadığını sorduğumuz Arjantinli oyuncu şu cevabı verdi: “Sadece oynamayı düşünüyorum. İleride futbol için güzel şeyler yapabilirim ama oynamak kadar güzel olmayacak. Zaman akıp gidiyor. Ben bu sezonun tadını çıkartacağım”.

MÜTEVAZİLİĞİ GERİ ALMALIYIZ

Taraftara mesaj da yollayan Batalla, “Geçen sene hepimiz dersler aldık. Bu sene mütevazılığı geri almalıyız. Çok güzel tarihi olan bir kulübüz ama bu tarih bize maç kazandırmaz. İlk haftadan son haftaya kadar tekrar birlik olmalıyız” dedi.

YENİ TRANSFERLER

Yeni transferlerle ilgili görüşünü dile getiren Batalla, “Titi ve Barış bizim ligi iyi tanıyor. Bize yardımcı olacaklar. Ekong, genç bir çocuk ama sahada fark ediliyor ki kaliteli bir oyuncu. Önemli de bir karakteri var. Kısa sürede adapte olacaktır” ifadelerini kullandı

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu