Batalla ile oynamak isterdim

Aytaç Kara, Afyon kampında OLAY TV'nin SPOR EKSTRA programının konuğu oldu.

Her şeyi takımımın menfaati için yapmaya çalışıyorum” diyen tecrübeli futbolcu, “Futbol hayatımda iki kez kırmızı kart gördüm. Sertliğimin saha içinde zararını değil faydasını yaşıyorum” şeklinde konuştu.

Bursaspor‘un yeni yüzlerinden Aytaç Kara, saha içindeki agresif görüntüsünden zarar değil fayda gördüğünü söyledi…

Aytaç, “Saha dışında çok agresif değilim ama saha içinde elimde olmadan agresif biri olabiliyorum.

Bunun faydasını görüyorum çünkü oynadığım mevkide biraz agresif olmak gerekiyor. Her şeyi takımımın menfaati için yapmaya çalışıyorum. Agresifim ama takımıma zarar verecek bir şey yapmam” dedi.

TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLDU

Bursaspor‘a yıllardır sempati duyduğunu ve hayalini gerçekleştirdiğini anlatan tecrübeli futbolcu, “Bu camiaya çok sempatim vardı. Görüştüğüm başka takımlar da oldu ama ilk tercihim Bursaspor’du. Bursaspor, Türkiye’nin şampiyon olmuş bir takımı. Şehir olarak, camia olarak, taraftar olarak gerçekten birleşince neler yapabildiğini tüm Türkiye’ye gösterdi.

Bu da tüm Türkiye’ye örnek oldu. Şükür ki, gelmek nasip oldu. İnşallah bizde güzel başarılar elde ederiz ve bizim ismimizi de güzel şekilde anarlar” diye konuştu.

AİDİYET DUYGUSU OLMALI

Bursaspor‘un ligde her zaman ilk 5’in içinde yer alması gerektiğini vurgulayan Aytaç, sözlerini şöyle sürdürdü: “Şampiyon olmuş bir takımın taraftarı her zaman aynı başarıyı bekler.

Bir takımda aidiyet duygusunun olması lazım. Sadece -antrenmanımı maçımı yapayım evime gideyim- düşüncesi benim yapımda yok.

Samet hocamız buna çok önem veriyor. Türklerin çoğunlukta olduğu bir takımda daha çok takımdaşlık daha çok aile ortamı vardır diye düşünüyorum.

TARAFTARI DA ORTAK ETMELİYİZ

Daha iyi bir takım olabilmek için tabiiki de transfere ihtiyacımız var ama önemli olan saha içerisindeki mücadele. O yüzden transferden ziyade sahaya çıktığında, rakip takımdan daha fazla koşan daha fazla efor sarfeden oyuncular gerekli.

Çok şükür burada bulunan tüm oyuncularda o azmi görüyorum. Taraftarımızı da mücadelemize ortak etmeliyiz. Gün gelecek bazen her şey yolunda gitmeyecek. Sıkıntılı olduğumuz zamanlarda taraftara düşecek. Biz Bursaspor’un armasının ne kadar büyük olduğunu biliyoruz.

Duran toplarda ustayım

Aytaç Kara, futbola başladığı Altay altyapısında duran top çalışması yapmaya başladığını belirterek, “Eskişehir‘de abilerimiz bizi topa çok yaklaştırmıyorlardı ama geçen sezon Malatya‘da bunu daha çok ön plana çıkarttım.

Gerçekten isabetli vuruşlarım var. Hocamız beni görevlendirirse elimden geleni yaparım. Duran top ve penaltıda ekstra çalışmalar yapıyorum” dedi.

Pablo’yla oynamak isterdim

Aytaç, Pablo Martin Batalla‘nın Bursaspor‘dan ayrılmasına üzüldüğünü söyledi. Tecrübeli oyuncu, “Bursaspor’da çalışan arkadaşıma, 2 senedir her deplasmana geldiğimizde Batalla ile aynı takımda oynamak istediğimi söylüyordum. Pablo’yu dışarıdan izleyen futbolcular,  onun nasıl özel biri olduğunu biliyordu” dedi.

Milli Takımı kim istemez

Bursaspor’a gelişini hayatındaki dönüm noktalarından biri olarak gören Aytaç, “A Milli Takım benim için hiç bir zaman hayal olmadı. Bunu 20 yaşımda başardım. Daha sonra geçirdiğim iki büyük sakatlığım oldu.

Geçen sezon Malatya’ya gidiş sebebim, devamlı oynayarak kendime gelebilmekti. Bu seneki hedefim de, ilk olarak, takımıma katkı sağlamak ardından ay-yıldızlı forma” diye konuştu.

İki kez kırmızı gördüm

Aytaç, saha içindeki agresif görüntüsüne rağmen futbol hayatında iki kez kırmızı kart gördüğünü söyledi. Tecrübeli oyuncu, “Allah daha fazlasını göstermesin. Birini Başakşehir diğerini de Akhisar maçında görmüştüm” dedi

Röportajın tamamı SPOR EKSTRA’da 21.15-OLAY TV

1 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. Kardeş verimli olacağına inanıyorum . Sen yeterki üzerindeki şanlı formanın kıymetini bil mücadele et. Başakşehir – Akhisar maçları kart görülmeyecek türden maçlar değil .

    2
    1

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu