Batalla faktörü

Geçen haftaki Fenerbahçe galibiyetini anlamlı kılmak için mutlaka kazanmamız gereken bir maça çıktık. Hocamız Kadıköy'de kazanan kadro ile sahadaydı.

Maç genel itibariyle dengede gitti. Oyun olarak iki tarafından da birbirleri üzerine bariz üstünlüğü yoktu. Nakoulma‘nın bireysel yetenekleri ve defansımızın  pasifliği ile bulduğu golde “Acaba bu adamı neden biz değil de Kayseri aldı?” sorusu dönüp durdu kafamda. (Ki kendisi Mitrovic ile birlikte kulübe önerildi. Fakat kulübün bizzat ilgilendiği Mersin’deki takım arkadaşları Welliton’un yüksek olan yıllık ücreti bu isimlerin de yıllık ücretlerinin yüksek olduğu öngörüsü nedeniyle alınmadı sanırım. Bizim vermediğimiz paraları Kayseri nasıl veriyor? Orası da ayrı bir tartışma konusu) oyun olarak bir üstünlük söz konusu değildi ama bir faktör var ki Bursaspor’u diğer takımlardan ayırıyor.  O da “Pablo Martin Batalla

Süper Lig‘de bir takıma bu kadar direkt etki eden bir isim daha yok. Böyle bir futbol zekasına sahip olduğumuz için sevinsem mi? Yoksa takımımızın kendisine bu kadar bağlı olmasına üzülsem mi? İnanın bilemiyorum.

Önce 1.90’lık Kubilay‘ın zamanlama hatası nedeniyle vuramayıp en azından rakip stoperi bozduğu pozisyonda yine güzel bir kafa vuruşu ile dengeyi sağladı. Daha sonra 10 kişi kaldığımız ve rakibin üzerimizde baskı kurduğu anlarda rakibin pas hatasını iyi değerlendirip Jorquera‘yı ölümcül bir pas ile kaleci ile karşı karşıya bırakıp galibiyetin mimarı oldu.

Her hafta yazıyoruz yineleyelim. Allah nazarlardan korusun, sakatlığını göstermesin. Maç biterken Kubilay’ın pası ile karşı karşıya kalan Sercan skoru belirleyince sahadan 3-1 galibiyetle ayrıldık.

Dikkat çekmek istediğim bir konu işlerimizin rast gitmesi. Geçen hafta ve bu hafta Ertuğrul’un tatminkar sağ bek performansı Hamza Hoca’nın tutan bir hamlesi oldu. Keza bu akşamki oyunda “maç gitti” diye düşündüğüm Faty‘nin sakatlığı sonrası sıfır defansif orta saha (Jorquera’yı, Bilal, Batalla ) ve 10 kişi ile maçı kazanmamız da bana göre şansımızın da etkisi vardı. Her zaman böyle iyi zar atar miyiz bilemiyorum. Ancak ne olursa olsun üst sıralara tutunma adına önemli bir galibiyet oldu. Şimdi önümüzde 6 puan çıkarma ihtimalimizin çok yüksek olduğu 2 maç var. Bu 2 maçın kazanılması durumunda takımın yakalayacağı hava, sakatların iyileşmesi ile iyi bir ivme yakayabilir miyiz? Bekleyip göreceğiz.

Sonuç olarak şunu söyleyebiliriz ki mücadele anlamında bir ivme yakaladık ancak maçı koparma noktasında hala sıkıntılarımız olduğunu, üstad Batalla‘nın yeteneklerine bağımlı olduğumuzu düşünüyorum. Umarım zamanla bu konuda da gelişme sağlarız.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu