Batalla Bursaspor’dan ayrılacak mı?

Ligde kötü bir sezon geçiren, bu yüzden de şiddete varan taraftar protestoları yaşanan Bursaspor’un huzuru iyiden iyiye kaçmış durumda. İddiaya göre 2009-2010 sezonunda kazanılan tarihi şampiyonluğa büyük katkı yapan, tribünlerin sevgilisi Pablo Martin Batalla sezon biter bitmez Bursaspor’la ilişkisini kesmeye hazırlanıyor.

CAN GÜVENLĞİM TEHLİKEDE

Yıldız oyuncunun Çok sevdiği kulübüyle ipleri koparma noktasına gelmesinde, Kasımpaşa deplasmanı dönüşü Osmangazi Köprüsü çıkışında takım otobüsüne yapılan saldırı etkili olmuş. Batalla’nın yakın çevresine ‘Direkt benim ismimle içeri girip, darp olayı gerçekleştirildi. Bundan sonra yenilerinin olmayacağını da kimse garanti edemez. Can güvenliğim tehlikede’ ifadelerini kullandığı kulaktan kulağa dolaşıyormuş.

HAVASINI İYİCE KAYBETTİ

İddiaları bugünkü yazısında gündeme getiren yazarımız Engin Aksöz alınan kötü sonuçlarla birlikte Batala’nın havasını iyice kaybettiğini belirterek “Bu yüzden takımda her şeyin kendisinden beklenir olması da moralini bozan bir başka faktör…Bursa’yı Bursaspor’u çok sevdiğini her ortamda dile getirse de Pablo Martin Batalla sonuç itibarıyla ‘bir yabancı’, bulunduğu ülkede can güvenliğini tehdit altında hissetmesi, ‘devam’ kararı vermesinden daha fazla önem taşıyor” değerlendirmesinde bulundu.

2009-2010 sezonunda kazanılan tarihi şampiyonluğa büyük katkı yapan, tribünlerin sevgilisi Pablo Martin Batalla sezon biter bitmez Bursaspor’la ilişkisini kesmeye hazırlanıyor.

Tangocunun çok sevdiği kulübüyle ipleri koparma noktasına gelmesinde, Kasımpaşa deplasmanı dönüşü Osmangazi Köprüsü çıkışında takım otobüsüne yapılan saldırı etkili olmuş.

‘Direkt benim ismimle içeri girip, darp olayı gerçekleştirildi. Bundan sonra yenilerinin olmayacağını da kimse garanti edemez. Can güvenliğim tehlikede’ şeklinde konuşuyormuş arkadaş çevresine…

Önceleri kim varsa caydırmaya çalışmışlar Batalla’yı aldığı karardan ötürü ama bu kez isteksizliği maçlarla idmanlara yansımaya başlamış. O günden beri Batalla Özlüce’de gülmeyi, sahaya çıkınca da eskisi gibi koşmayı unutur olmuş, fazla söze gerek yok zaten, her şey gün gibi ortada!

Bir ara yumuşar gibi olan hava, yönetimin saldırganlar hakkındaki suç duyurusunu geri çekmesiyle yerini tekrar gerginliğe bırakmış ki;  sözleşme yenilememeye yanaşmamasında bu çekincesinin etkili olduğu söyleniyor.

Alınan kötü sonuçlarla birlikte havasını iyice kaybeden takımda her şeyin kendisinden beklenir olması da moralini bozan bir başka faktör…

Bursa’yı Bursaspor’u çok sevdiğini her ortamda dile getirse de Pablo Martin Batalla sonuç itibarıyla ‘bir yabancı’, bulunduğu ülkede can güvenliğini tehdit altında hissetmesi, ‘devam’ kararı vermesinden daha fazla önem taşıyor.

Sosyal medya üzerinden; yıkılıp Kent Meydanı’na dönüştürülen eski stadyumda sözleşmesinin yenilenmesi üzerine organizasyonlar yapılmaya devam edilse de gönlü kırık, hevesi kaçık Pablo Martin Batalla ikna turlarından sonuç alınamazsa yeni sezonda Bursaspor’u bırakabilir.

Akhisar Belediyespor hezimetinin, kalıp kalmayacağı tartışmalarının tam üzerine gelmesi ise bir başka talihsizlik…

Şok yenilgiyle şirazesinden çıkan taraftar için öyle anlaşılıyor ki bundan sonra Batalla ismi de pek bir şey ifade etmeyecek…

Hayırlısı ile sezon tamamlanırsa yapılacak büyük temizliğin yanı sıra, kendi istekleriyle gitmek isteyenleri de göreceğiz medyada ama önce 39-40 arası puan toplayıp paçayı yırtmaya bakalım… 

Engin Aksöz / Yeni Dönem

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu