Batalla Bursaspor’da göreve başlıyor

Bursaspor’un efsane futbolcusu ve kaptanlarından Pablo Martin Batalla, Bursaspor'da yeniden görev alacak.

Bursaspor Vakıfköy Orhan Özselek Tesisleri‘nde altyapı takımlardan bir yaş grubunun Pablo Martin Batalla’ya emanet edilecek.

Ailesi ile olan tatilini bitirmek üzere olan Batalla‘ya Emin Adanur yönetiminin Ekim ayı içerisinde yeni görev vermesi bekleniyor.

21 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @Mithat yorumuna yanıt olarak

   Katılıyorum. Bursa’nın başına kredisi en az 1 sezon olacak bir efsanenin geçmesi şart ki ilk yenilgide hoca yollanmasın. Keşke sezon başında takımın başına geçseydi. Ee yabancı hoca alt ligde çalışmıyor diyeceksiniz çözüm belli. Süper ligdeki gibi Pro lisanslı bir Türk’ü hoca göstereceksiniz Batalla’yı da yardımcı hoca ama aslında takımı BATALLA yönetecek.

   12
   1
   1. @burs ali yorumuna yanıt olarak

    Ali kardeşim aynı düşüncedeyiz. Batalla, Fatih Tekke’den de Özcan Bizati’den de daha iyi TD’lük yapar. Teknik sorunlar olarak ifade edilen konuların hepsi çözülür.

    7
    1
   2. @burs ali yorumuna yanıt olarak

    Misal FBde Alex BJKde Sergen GSde Hagi gibi. BATALLA bu gelip gidenlerden kötü mü hocalık yapardı. 10 yıl Türkiyede top oynadı buraların taktik tekniğini de bilir. En azından istikrar olurdu.

    9
    1
  2. @Mithat yorumuna yanıt olarak

   Pablo TC vatandaşlığı almadan görev alamaz. Aynı zamanda anladığım kadarıyla kendi kariyer planlamasında Pro Lisans almak istiyor, bu nedenle belli bir süre alt görevlerde çalışması gerekiyor. Bir de ligin gerektirdiği lisans düzeyine sahip olmayan kişilerin çalıştırdığı takımlara TFF yönetmelik gereği ceza veriyor. En son Kasımpaşa ceza almıştı.

   29
   1
    1. @Rasputin yorumuna yanıt olarak

     Benim bildiğim Superlig de öyle bir uygulama mevcut değil.
     Görev yapabilmek için TC vatandaşı olma şartı alt liglerde aranıyor.

    2. @Rasputin yorumuna yanıt olarak

     Curva’nın dediği gibi, Süper Lig dışında yabancı çalışana izin verilmiyor. Diğer söylediği ise önceden geçerliydi ancak herhangi bir kulübün itrazı olursa TFF soruşturma açıp ceza veriyor.

    3. @Rasputin yorumuna yanıt olarak

     Süper lig altı liglerde ve alt yaş kategorilerinde, yabancı teknik direktör-çalıştırıcı kısıtlaması var bildiğim kadarıyla. Tam lisansı olmayan başkasının lisansı ile teknik direktör oluyor ama alt kategorilerde çalıştırıcı olarak yabancıya izin yok. Öyle garip bi durum.

     1. @Curva yorumuna yanıt olarak

      o işinde kolayı var isteseler olur geçen seneki gibi görünürde bi diplomalı hoca bulursun fazlı tan gibi ama takımı batalla yapar yönetir istedikten sonra herşey olur

 1. Batalla Arjantin’de be yaa. Ne işe başlaması. Hele bu yönetim varken hee? Daha ilk maçta berabere kaldılar diye Mustafa Er ve teknik kadrosuna ergen gibi tweet atıp koca sezonu çöpe atan bu başkan varken, Batalla’yı Bursaspor’a vali yapsan gelmez. Bu yönetim gider, adam gibi ağırlığı olan yönetim gelir, he o zaman döner. Kapıcılık dahil Bursaspor’da her görevi kabul eder.

  4
  7

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu