Batalla “Bursa’daki geleceğim ile ilgili konuşmayacağım!”

Barış YALIM’ın haberi…

 Çok enteresan bir hafta yaşadıklarını belirten Batalla, “Açıkçası kutlanması gereken bir galibiyet aldık. Bu karşılaşmaya final gibi bakıyorduk. Verdikleri mücadeleden dolayı tüm arkadaşlarımla gurur duyuyorum. Şimdi önümüzde bir ay var. Doğrusu, yanlışı nedenlerini herkes düşünür ve bundan sonra doğru yolu bulur” ifadelerini kullandı.

ÇOK ZOR BİR YILDI

Soyunma odasında yaşananları da anlatan tecrübeli futbolcu, “Maçtan önceki soyunma odasını özetlersek, kendimize güvenimiz tamdı. Bu arada Mustafa hocanın hakkını ödeyemeyiz. Hafta boyunca bizi ayakta tuttu. En önemlisi bizi yalnız bırakmadı. Çünkü bizi daha önce yarı yolda bırakanlar olmuştu. Bu çok büyük bir profesyonellik örneğidir ama yürek gerektiren bir iştir. Ona teşekkür ediyorum. Maçtan sonra da soyunma odasında çok büyük duygu patlamaları yaşandı. Çok zor bir yıldı bizim için” dedi.

Şampiyonlukla düşmemeye oynamak çok farklı şeyler

2010 yılında şampiyonluk golünü kaydeden, 7 sene sonra ise takımı kümede tutan golü atan Batalla, konuyla ilgili olarak, “Şampiyonluk yolunda ilerlemekle düşmemeye çalışmak çok farklı şeyler. Mutluluk şu an her şeyden daha ağır basıyor. Enteresan bir yıl geçirdik. Karışık duygular içerisindeydik. Ama şu an tatmin duygusu içerisindeyim. Bursaspor’u ligde tutabildiğimiz için çok mutluyum” ifadelerini kullandı. Batalla ayrıca, gelecekle ilgili ise pozitif veya negatif hiçbir şey şu an için söyleyemeyeceğini açıkladı.

Kaptanın 90 milyonluk golü

Pablo Martin Batalla dün attığı golle kulübün ekonomisine adeta doping yaptı. Takım kaptanı olarak gemisini kurtaran, maddi anlamda da sıkıntı içindeki kulübe büyük katkı koyan Batalla’nın attığı golle ligde kalan Bursaspor, 90 milyon TL’lik gelirin de takımında kalmasını sağladı. Gelecek sezon 87 milyon TL olacak olan lige katılım payının yanı sıra 3 milyon TL’yi bulan şampiyonluk geliri de Timsah‘ın kasasında kalacak.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu