Baştan belliydi!

Olay Medya spor yazarı Erdal Akçay'ın Kayserispor-Bursaspor maçı değerlendirmesidir.

Pablo Martin Batalla kuşkusuz Bursaspor futbol takımının her şeyi…

O varsa takım bir başka güzel…

Yokluğunu insan düşünmek bile istemiyor…

İyi de ‘Bücür Tangocu’ sakatlandığında ne yapacağız?

Fransız teknik direktör Paul Le Guen’in 10 numara pozisyonunda Cristobal Jorquera’yı mı yoksa Furkan Soyalp’i mi tercih edeceği tartışılırken Kayseri’de bambaşka bir tabloyla karşılaştık.

Deniz Yılmaz’ı da 11’e dahil edip zaman zaman 4-4-1-1 ve 4-4-2 şeklinde oynamaya çalışan Bursaspor oldukça vasat bir takım görüntüsü sergiledi.

Milli maç arasına girilecek olmanın verdiği tatil rehavetini de eklersek dünkü futbol da alınan 3 gollü yenilgi de Bursaspor’a yakışmadı.

Bursaspor dün sahada motoru sökülmüş otomobil gibiydi. İte kaka rakip kaleye gitmek isteyen, duran toplardan pozisyon üretmeye çalışan bir takım vardı sahada. Stancu ile dönüşümlü olarak ileri uçta görev yapan Deniz Yılmaz çok etkisizdi. Bu oyun anlayışında beraberliği yakalamak bile büyük şanstı.

Kaleci Harun Tekin’in bir ve üçüncü gollerdeki hataları, defansın çok kolay topa kafa vurdurması, Agu ve Badu’nun hücuma hiç destek vermemesi, bir penaltısı Hüseyin Göçek tarafından gaspedilen Stancu’nun etkisizliği yetmezmiş gibi Le Guen’in Deniz dururken Delarge’ı çıkarması, oyuna giren Yusuf’un yine yokları oynaması, Barış’ın yerine giren Jorquera’nın son goldeki ikramı dünün eksileriydi.İkinci yarıda Kembo’nun yerine oyuna dahil olan Furkan Soyalp belkide tek doğru hamleydi ama orada da çıkacak oyuncu Deniz olmalıydı.

Tabiki Paul Le Guen’e işini öğretecek değiliz ama herkesin gördüğü hataları da gözmezden gelemeyiz.

Maç sonunda sezon başından buyana en en kötü maçımızı oynadığımızı ve hiç memnun olmadığını belirten Fransız çalıştırıcı bu tablonun baş mimarıdır.

Tek dileğimiz milli aradan sonra artık böyle hatalarda puanları heba edilmemesi…

2 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. Kusura bakmayın sonradan görülenler hata değil takımın gerçekleri. Son üç haftadır kurulan 11 dışında bu takıma 1 oyuncu dahi katkı koyamıyor . Bu da hem 11 deki oyuncularda rehavet diğerlerinde ise umutsuzluk veya basiretsizlik oluşuyor.

    3
    1

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı