Basser ikna olmadı

Bursaspor, Fransa seferinden tek transferle döndü. Yeşil beyazlılar, Nancy ile anlaşma sağlamasının ardından Alfred N'Diaye’yi kadrosuna katarken sağ bek Basser’i ikna edemedi.   Bursaspor, Fransa seferinden tek transferle döndü. Yeşil beyazlılar, Nancy ile anlaşma sağlamasının ardından Alfred N'Diaye’yi kadrosuna katarken sağ bek Basser’i ikna edemedi.

Transferde hareketli günler geçiren ve Avusturya kampına kadar kadrosuna katacağı isimlere imza attırmak isteyen Bursaspor, resmen anlaşmaya vardığı Alfred N’Diaye’yi dün kente getirdi. Yeşil beyazlı kulüp, 21 yaşındaki Fransız ön libero ile 3 yıllık anlaşmaya varıldığını önceki gece geç saatlerde resmi internet sitesinden duyururken Fransız ön libero, dün akşam saatlerinde önce İstanbul’a ardından da Helikopter’le Özlüce Tesisleri’ne getirildi. Tesislerde Başkan İbrahim Yazıcı ve yönetici İlhan Uslu tarafından karşılanan N’Diaye’nin bugün sağlık kontrolünden geçerek takım ile antrenmanlara başlaması bekleniyor.

BASSER İKNA OLMADI

Bursaspor, Steven Whittaker transferini sonuçlandıramayınca rotasını çevirdiği, N’Diaye’nin takım arkadaşı Michaël Chrétien Basser transferinde ise mutlu sona ulaşamadı. Fransız gazetesi Le Figaro, yeşil beyazlıların Nancy ile bonserviste anlaşmaya varmasının ardından görüşmelerini sürdürdüğü Faslı sağ bekin, Timsah’ın teklifini reddettiğini yazdı. Böylece, Bursaspor, Nancy’den transfer etmek istediği Landry N’Guemo, Chrétien Basser ve Alfred N’Diaye 3’lüsünden yalnızca birini kadrosuna katmış olurken, sağ bek için gözlerin yeniden, Glasgow Rangers’ın sözleşme yenileme teklifini reddeden Whittaker’a çevrilmesi bekleniyor.

İMZA ŞOV YAPILACAK

N’Diaye’yi kadrosuna katarak, Scott Carson’ın ardından bu sezonki ikinci yabancı transferini yapan Bursaspor’da yönetim, imzaları taraftarların önünde attırmayı planlıyor. Avusturya kampının başlama tarihi olan 7 Haziran’a kadar transferi noktalamak isteyen yeşil beyazlılar, anlaşmaya varılan isimlere Atatürk Stadı’nda toplu imza töreni gerçekleştirmek isterken, diğer transferlerde bir gelişme olabileceği gerekçesi ile imza töreninin yapılacağı tarih kesinleşmedi. Ancak, gövde gösterisine dönüşecek bu törenin 2 gün içerisinde yapılacağı ve imzaların ardından taraftarların önünde antrenman yapılacağı öğrenildi.

ELİMDEN GELENİ YAPACAĞIM! Bursaspor’u tercih etmesinde Fenerbahçeli Dia’nın payının olduğunu belirten N'Diaye, “Bursaspor’un Avrupa’da gidebildiği yere kadar gitmesi için elimden geleni yapacağım” dedi. Bursa’ya gelmeden önce İstanbul’da Atatürk Havalimanı'nda Transfer Komitesi üyesi Erkan Kamat tarafından karşılanan 21 yaşındaki oyuncu, Bursaspor'un Avrupa'da oynayan büyük bir kulüp olduğunu söyledi. Yeşil beyazlı kulüpten teklif aldığı ve transferinin gerçekleştiği için çok mutlu olduğunu belirten N’Diaye, “Bursaspor'dan teklif aldıktan sonra internetten araştırmalar yaptım. Türkiye ve Bursaspor hakkında Fenerbahçeli eski takım arkadaşım İssiar Dia'dan da bilgi aldım. Açık söylemek gerekirse İssiar Dia'nın söylemleri kararımda etkili oldu. Bursaspor’un Avrupa Kupaları'nda gidebildiği yere kadar gitmesi için elimden geleni yapacağım” dedi.  

HABER: OZAN DEMİR

Yeni Dönem Gazetesi

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu