Basketbola bir transfer daha!

İç transferde 5 oyuncuyla anlaşma sağlayan Bursaspor Basketbol Takımı, Şahin Ekmen’in ardından Cem Coşkun ile de prensipte söz kesti. Başantrenör Şemsettin Baş ise Belgrad’da Sırbistan Ligi yarı final ve final maçlarında yabancı oyuncuları izledi.

ÖNCELİK BURSALILAR’DA

Türkiye Basketbol Ligi’nin yeni takımlarından Bursaspor’da taraftarı heyecanlandıracak bir kadro kurulması için kollar sıvandı. Yeni sezon öncesi basketbol şubesiyle ilgili sponsorluk çalışmalarını sürdüren Yeşil Beyazlılar ilk olarak iç transferde geçen sezon elde edilen başarıda büyük pay sahibi olan oyuncular Salih Uğraşan, Onur Sonsırma, Özgür Şahin, Cihad Şahin ve Melih Kapucu’yla yola devam kararı almıştı. Potanın Timsahları dış transferde önceliği Bursa menşeli oyunculara verirken, minimum 4 oyuncu transfer edileceği ve 2 de gelecek vaat eden oyuncu alınacağı öğrenildi.

BAŞ YABANCILARI İZLEDİ

Daha önce Muratbey Uşak Sportif’ten uzun forvet Şahin Muzaffer Ekmen ile prensipte anlaşma sağlayan Bursaspor, geçen sezona Mamak Belediye DSİ’de başlayan ve Türkiye Basketbol Ligi ekiplerinden Akhisar Belediyespor’da tamamlayan pivot Cem Coşkun ile de söz kesti.

Bursa Hakimiyet’e açıklamalarda bulunan Bursaspor Basketbol Takımı Başantrenörü Şemsettin Baş, “Görüştüğümüz birçok oyuncu var ancak kesin bitmiş bir transferimiz yok. Belgrad’da, Sırbistan Ligi yarı final ve final karşılaşmalarını izledim. Tespit ettiğimiz yabancılar da var. Gerekli çalışmaları sürdürüyoruz” dedi.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu