Başkansız ilk maç..

Bursaspor, vefat eden şampiyon başkan İbrahim Yazıcı'dan yoksun olarak tam 5,5 yıl sonra Eskişehirspor karşılaşmasına çıktı. Bursaspor, kaptanı Ömer Erdoğan'ı da uğurladı. Maç boyu duygusal anlar vardı.

 

Karşılaşmaya hazırlanmak için sahaya çıkan Bülent Yıldırım, Baki Tuncay Akkın ve Asım Yusuf Öz hakem triosununun, "TARİH YAZICI BÜYÜK BAŞKAN" yazılı siyah tişortlarla ısınması, taraftarların alkışını aldı. TV kameramanlarının da Yazıcı tişörtü giydiği görüldü.

 

PANKARTLAR YAZICI ÜZERİNE

 

Bursaspor taraftarları, "Dik duruş Yazıcı", "Tertemiz Şampiyon İbrahim Yazıcı", "İbrahim Yazıcı Timsah Arena" tezahüratları yaptılar. Tribünlere, "Başımız Sağ olsun", "Avrupa'ya boynu bükük gidiyoruz", "Dik duruşumuz Bursasporluluğumuzdan", "Avrupa'ya dim dik gidiyoruz" pankartları asıldı.

 

ALKIŞLAR ESKİŞEHİRSPOR'A

Bursaspor ile olan maçlarını pazartesi gününe alınması için büyük çaba harcayan Eskişehirspor'da sahaya ısınmak için Başkan İbrahim Yazıcı tişörtüyle çıkması tribünlerden alkış aldı.

 

MAÇI 22 BİN KİŞİ İZLEDİ

2012-2013 Futbol Sezonu'nunun sahasındaki son maçını Eskişehirspor'la oynayan Bursaspor'u taraftarları yalnız bırakmadı. Yaklaşık 22 bin taraftar sezona veda maçında takımlarını destekledi. Eskişehir'den ise 100 civarında taraftar takımlarına destek verdi.

 

BAŞIMIZ SAĞOLSUN PANKARTI

İki takım, Türkiye Futbol Federasyonu ve Kulüpler Birliği Vakfı'nın İbrahim Yazıcı'nın vefatı nedeniyle hazırlattığı, "Başımız Sağolsun" pankartıyla sahaya çıktı. Maç öncesi İbrahim Yazıcı ve Hatay'da yaşamlarını yitiren vatandaşlar için 1 dakikalık saygı duruşu yapıldı.

 

KOLTUĞU BOŞ KALDI

5,5 yıl görev yaptığı Bursaspor kulübünde görev başındayken vefat eden ikinci başkan olan İbrahim Yazıcı'nın şeref tribünündeki koltuğu boş brakıldı. Kulüp yetkilileri koltuğa İbrahim Yazıcı'nın fotoğrafı ile bir buket çiçek bıraktılar.

 

BAŞIN SAĞOLSUN FENER

Bursasporlu taraftarların saygı duruşunda, "Renklerin kavgasına son verelim. Başın sağolsun Fenerbahçe" ve "Başın sağ olsun Hatay" pankartları astıkları dikkati çekti.

 

REKLAMSIZ SİYAH FORMA

Bursaspor, Türkiye Futbol Federasyonu'ndan aldığı özel izinle Eskişehirspor karşılaşmasına üzerinde reklam olmayan siyah forma ile çıktı.

 

16'NCI DAKİKADA YAZICI İÇİN TEKBİR

Bursasporlu taraftarlar, mücadelenin 16'ncı dakikasına kadar takımlarına destek olmak için tezahürat yapmadılar. 16'ncı dakikada ise "Tertemiz Şampiyon İbrahim Yazıcı" tezahüratıyla tribünler takımları lehine tezahürata başladı. Daha sonra da tekbir getirdiler.

DHA 

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı