Başkanlığı bırakacaktım

Bursaspor Başkanı İbrahim Yazıcı’dan STARSPOR’a çarpıcı açıklamalar:

 

“Geçen sezon çok yoruldum. Artık tamam diyecektim. Ama, ‘Şampiyonluk tesadüf’ demelerine çok üzüldüm ve devam kararı aldım. Öyle bir muhalefetimiz var ki, neredeyse şampiyonluğu bile mahkemeye verecekler.”

 

SÜPER Lig’deki 4 Büyükler hegemonyasına son veren ve “Anadolu’dan şampiyon çıkmaz” iddiasını çimlere gömen Bursaspor’un başkanı İbrahim Yazıcı dertli mi dertli!.. Şampiyon bir takımın başkanının aslında mutlu olması gerekir. O da bu mutluluğu ve gururu yaşıyor ama onun en büyük derdi,kendi camiasındaki muhaliflerin tutumu… “Öyle ki neredeyse şampiyonluğumuzu bile mahkemeye verecekler!” diyen Yazıcı, şöyle konuşuyor:

 

Bursa şehri 1 lira prim vermedi

 

“Geçen sezonki şampiyonluk  sonrası  çok yorulmuştum bırakmayı bile düşündüm. Ama başarımıza ‘tesadüf’ dendi. Bu tesadüf lafları beni üzdü. Bu şampiyonluğun  tesadüf olarak gelmediğimi kanıtlamak için devam kararı aldım. Her halde bugün ligdeki konumumuz beni haklı çıkarttı. Bursaspor Türkiye’nin dördüncü büyük şehri. Bursaspor Türkiye’nin en büyük şehir kulübü. Bu şampiyonluk  bile gecikmiş bir şampiyonluktur.

 

Bursa’nın en büyük sorunu sabit gelirlerinin olmayışıdır. Biz Bursaspor yönetimine geldiğimiz zaman 25 milyon lira borç vardı. Bugün Bursaspor kasasında parası olan bir takım. Mali konuda bugün için iyi denebilir. Ancak zirvede kalmanın şartları var. Bursaspor’un ciddi sabit gelirlere ihtiyacı vardır.  Eğer bu  sabit gelir kaynaklarını Bursaspor arttıramazsa o zaman zirvede tutunması çok zor olur. Benim maalesef bu konuda devamlı serzenişim var. Yapılacak olan yardımlar derken özellikle sabit gelir kaynaklarının ortaya çıkarılması benim şahsım için değil. Biz bugün varız, yarın yokuz. Ama Bursaspor bana göre hep zirve takımı olmalı. Ümit ediyorum bu sorunları da Bursa şehir olarak aşar. Bursaspor da layık olduğu yere gelir, gelir bakımından. Buna ek olarak şunu söylemek isterim; şu anda son şampiyon olarak maalesef hala bir gögüs reklamımız yok. Bu sadece Bursa’nın değil bütün Türkiye’nin ayıbı desek yalnış olmaz. Şampiyon olduk, Ertuğrul hocama dedim ki, ‘Hocam öyle bir şey yapalım da bu şampiyonluk primini Bursa versin’. 1 lira gelmedi, futbolcularımızın primlerini kulüp  olarak biz verdik.

 

Bursa’da enteresan bir muhalefet var, ellerinde olsa şampiyonluğu bile mahkemeye verecekler. Maalesef böyle bir durumla karşı karşıyayız. Cebinde çay parası olmayan bir kişinin şikayetine istinaden 3 defa kulüp basıldı. Bu şikayeti başka yerde birisi yapsa dikkate bile almazlar. Ancak şehir desteği maalesef yok. Bütün defterlerimiz didik didik incelendi. Hiçbir rahatsızlığımız yok.”

 

Hakem hataları ve polemikler konusunda, “Son oynadığımız Eskişehirspor ve Antep maçlarında olanlara ‘hakem şanssızlıkları’ demek istiyorum. Yine de çıkıp konuşmadım. Çünkü bunlar var oldukça hep olacak şeyler. Sadece kasıtlı bir olay görürsem, ona inanırsam konuşurum. Ben bugüne kadar bir başka kulüp ya da başkan hakkında da yorum yapmadım. Bundan sonra da yapmam benim hakkımda birisi  konuşursa cevabını veririm. Herkesin bir yoğurt yiyişi vardır. Ben bu yoğurttan yemem” diyen Yazıcı, Avrupa’daki başarısızlıkla ilgili de “Şampiyonlar Ligi çok farklı bir lig. Daha da iyi bitirebilirdik. UEFA’ya devam edebilirdik. Bunda şanssızlık ve tecrübesizliğin de etkisi oldu. Ama şu kesin,  ümit ediyorum ki o şansı yine yakalayacağız. Bundan sonraki Avrupa macerası neticeleri daha iyi olacak” ifadesini  kullandı.

 

Olaylar kupaya maloldu

 

Başkan Yazıcı, Beşiktaş maçında yaşananlar ve bundan sonrası için de şöyle konuştu: “Beşiktaş ile anlaşma gereği ilk maç onlarla olduğu için sahasına Bursa seyircisini  kabul etti. Ama maç sonunda özellikle stat dışındaki olaylardan dolayı ceza aldık. Çok haksız ve özellikle Bursa’ya verilen bir ceza idi. Çünkü saha içinde olay yoktu. Ve bunun neticesinde seyircisiz bir maçta İstanbul BŞ’ye kupada elendik. Biz o maçı seyircimizle oynasaydık inanıyorum ki elenmezdik. Yani haksızlıklara uğradığımız kesin. Beşiktaş taraftarının gelip gelmemesine İl Güvenlik Kurulu karar verecek. Öyle bir riske girilmeyecek.”

 

Sağlam’la gönül imzam var

 

Yazıcı, Ertuğrul Hoca ile herhangi bir problemleri olmadığını belirterek, “İyi bir teknik adam. Tabi ki isteyeni olacak. Para pul önemli değil, onunla gönül bağımız var” dedi.

 

BURSASPOR Başkanı İbrahim Yazıcı, Türk futbolunda bir ilke imza atan Ertuğrul Sağlam’ı bırakmayacaklarını söyledi.

 

Sağlam ile başlangıçta 3.5 yıllık bir mukavele yaptıklarını hatırlatan Yazıcı, “Biz hocamızla anlaşırken, uzun vadeli düşündük. Anlaşma 3.5 yıllıkta ama biz bunu  daha da uzatma taraftarıyız. Türkiye’deki kulüpleri incelediğiniz zaman hangi kulübün başında uzun süre kalan teknik direktör var.  Bir tek İstanbul BŞ’nin hocası Abdullah Avcı var. Ama onların da seyirci potansiyeli yok. Bir takımda başarı için çok iyi bir ahengin olması lazım. Biz o ahengi yakalamş bir kulübüz. Yönetimi ile, teknik heyeti ile, taraftarı ile, futbolcusu ile tam bir ahenk içinde olduğunuz vakit arkasından başarı da geliyor. Biz de bu birlikteliği bozmadan sürdürüyoruz.

 

Hocamıza tekliflerin geldiğini ben de duyuyorum. Ama bize gelen bir teklif yok. Zaten gelse de bir şey değişmez. Ertuğrul Sağlam ile bizim gönül bağımız var. Bu bağlamta paranın pulun önemi yok. Hocamız taraftarlara yaptığı sitemde haklı. Bunu zamanla düzelteceğiz. Taraftarımıza sesleniyorum; provakasyonlara gelmesinler. Çünkü alacağımız cezalar Bursa’nın hedefinde zorluklar yaşatabilir. Geçen sene olduğu gibi yine fair play çerçevesinde takım desteklemeliler. Bursa taraftarı tartışılmaz. Eğer böyle bir muhteşem taraftarımız olmasaydı bu başarılar içinde olamazdık. Onun için bütün taraftarımıza  teşekkür ediyorum ve bu şekilde devam etmelerini istiyorum.

 

Bizde hoca ile futbolcu arasında sorun olmaz. Kim formayı hak ediyorsa, hocamız ona görev verir. Benim bugüne kadar hocaya ‘bu adam niye oynamadı?’ gibi bir tek kelimem olmamıştır. Soyunma odasına da çok nadir inerim. Herkes kendi işini yapacak” dedi. 

 

Fener&Trabzon ile final maçları

 

“LİGDE kalan haftalardaki Bursa-Fenerbahçe ve Bursa-Trabzon ligin final maçları olur. Ligde küçük büyük takım diye bir şey yok. Küme düşmemek için oynayan takımlar bence en tehlikeli takımlar. Derenin altından çok sular akar. Bekleyip göreceğiz. Bu sezon da geçtiğimiz sezon da şampiyonluktan hiç bahsetmedim. Ama şunu kullanıyordum geçen sene de; ‘zirvede olmak’. ‘Zirvede olmak’ demek, sadece şampiyonluk değil, bunun içinde bütün neticeler var. Biz de zirvede olmayı sürdürmek istiyoruz. Sezon sonu tabelaya bakacağız. Bu sezon Gaziantep maçında çok üzüldüm…En çok sevindiğim maçlar ise ligde yendiğimiz bütün maçlar…”

 

Altidore&Miller doğru seçimdi

 

“ALTİDORE  ve Miller bu devrenin en iyi transferleridir. Aslında devre arası iyi transferler yapmak çok zordur. Miller Avrupa’da kendini kabul  ettirmiş. Bu sezon yarım devrede 23 gol atmış bir golcü. Zaten oynadığı maçlarda bunu gösteriyor Şu anda takımımıza  çok katkı sağlayacak. Altidor’un da aynı katkıyı sağlayacağını düşünüyorum. Her yabancı gibi  uyum süreci vardır. Bazıları çabuk adapte olur, bazısı zaman alır. Altidore, Bursa’ya uzun yıllar faydalı olacaktır. Takımımızın  kahramanları isimler değil, biz takım oyunu oynayan bir ekibiz. Biz bir yıldızlar topluluğu değiliz ama iyi bir takımız. Herkes üzerine düşen görevini yapıyor. Tek bir futbolcunun öne çıkmasını istemem.”

 

Sercan&Volkan ile problem yok

 

“SERCAN çok konuşuluyor… Anlaşma olursa olur, olmazsa olmaz. Her futbolcumla ilgili teklifler geliyor bana. İşime gelirse veririm, gelmezse vermem.  Ben yıldız veriyorsam daha iyi bir yıldızı takımıma kazandırmak isterim. Sadece satalım para kazanalım mantığı ile yapmam bunu. Veririm yerine de mutlaka takıma daha fazla katkı getirecek sporcuları kazandırırım. Sercan transfer olmak istedi, biz de önünü açtık, ancak Rus ekibiyle anlaşamadık. O da geri döndü. Bizim futbolcumuzdur, bu takımda her zaman yeri vardır. Volkan da bizim oyuncumuz, biz her futbolcumuzu kazanmak isteriz. Bir hata yapan olursa, cezasını çeker, ama takıma hizmet etmek önemlidir.”

 

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu