Başkanlardan Bursaspor’a maddi destek!

Bursaspor'a 3 milyon TL Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, 1 milyon TL Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, 1 milyon TL Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, 500 bin TL de Nilüfer Belediye Başkan adayı Celil Çolak nakdi yardımda bulundu.

Bursaspor Genel Sekreteri Erkan Öncel, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın 5 milyon TL nakdi yardımda bulunduğunu söyledi.

Öncel, “İade-i ziyaret yaptılar. Bundan son derece memnun olduk. Oyuncu grubumuzla yaptıkları toplantıda Alinur Aktaş’ın çocuklarımıza moral veren konuşma yapması, Buca maçının kurtuluş mücadelenin başlangıcı olacağı ve alınacak 3 puanla yeniden umutlanacağımızı, yeniden lige tutunacağımızı belirtmesi çocuklarımızı morallendirdi.

Motivasyon anlamında kedilerini iyi hissettiler. Cumartesi gününe umarım bu durum yansıyacaktır. Şeffaf yönetim anlayışıyla paylaşıyoruz. Ziyarete gelen başkanlarımız nakdi yardımda bulundu.

3 milyon TL Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, 1 milyon TL Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, 1 milyon TL de Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, 500 bin TL de Nilüfer Belediye Başkan adayı Celil Çolak nakdi yardımda bulundu.

Bursaspor siyaset üstü bir kurumdur.

Bir kez daha başkanlarımıza teşekkür ediyorum. Bu güveni tesis ettik.” dedi.

Kaynak
Olay Medya

58 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Olayın özeti şu şekilde Çumhurbaşkanın yapmış olduğu ziyarette; Bursaspora destek verilmesi ile ilgili talimat verildi. Zaten başkanların verdikleri paralarda Saraydan gelmekte. Tamamen seçim odaklı seçimden sonra kimsenin Bursaspor umrunda bile olmaz. Gerçekten bir destekte bulunmak isteseydi başkanlar bugüne kadar nerdeydiler. Bursasporun düşmesi garantiledikten sonra biz destek verdik ama yinede düştü demek için mi bu kadar beklediler. Ha bunu Bursaspor taraftarı yermi tabikide yer çünkü iq seviyesi çok düşük bir taraftar kitlesi var. Bursasporun hali ülke ekonomisinin hali gibi para varken harcadılar har vurup harman savurdular. şimdi kapanma tehlikesi ile karşı karşıya milleten para dileniyorlar. Bursasporun şu hali ülkenin mevcut durumun özetidir

  86
  49
  1. @Son tekme yorumuna yanıt olarak

   chape belediye başkan adayları aday olduklarından beri bursasporun kapısında yatıp kalkıyorlar onları görmez onların ki seçim çalışması olmaz bide kalkmış olmayan malum uzvuyla millete hakaret ediyo ıq yok bilmem ne hadi ordan sen asıl olmayan o malum uzvunu al defol

   9
   11
  2. @Son tekme yorumuna yanıt olarak

   Sonuna kadar sana katılıyorum gerçek Bursasporlular Aynen senin ve benim gibi düşünüyorlar haklısın dostum

   9
   6
  3. @Son tekme yorumuna yanıt olarak

   Çok güzel senaryo yazmışın tekmeci. Gel seni Yönetmen Sinan Çetin’le tanıştıralım, senarist ol. Son Tekme diye 13 bölüm dizi yaz, Sinan Çetin onu bile çekmezse diksinler.

   11
   26
  4. @Son tekme yorumuna yanıt olarak

   Seçim odaklı meçim odaklı Bursaspor biraz destek görsünde çıkar için versinler sen aldığın paraya bak umarım chp, iyi parti, zafer partisi yeniden refah partisi’ne vs örnek olur onlarda seçim odaklida olsa üç beş birseyler ateşler.

   11
   19
   1. @Mestanlı yorumuna yanıt olarak

    Arkadaşım belediye başkanı yada adayı kulübe bagış yapmak zorunda degildir nihayetinde bagış yapip reklamini yapanda kendi cebinden vermiyor zaten, yapilmasi gereken belli yetki sahibi kişiler proje üretir, üretilen projeyi onaylar, özel sektörün katilimi için destek olur, örnek; Bursaspor Adası
    Sedat Yalçın
    Yeniden REFAH 👍

    5
    7
  5. @Son tekme yorumuna yanıt olarak

   Tayyip Erdoğan sanki Alinur a parayı verirken yanındaymışsın gibi anlattın. Birde şu aziz nesnin özentisinden vazgeçin artık milletin zekası sen ve senin gibi çöp zihniyetinde olanlara batıyor herhalde. Biz takımı kurtaralım derdindeyiz senin gibi mallar madem biz kurtaramıyoruz başkasıda kurtarmasın diye siyasi rant peşinde.

   12
   14
  6. @Son tekme yorumuna yanıt olarak

   Daha öncede dedim seçim zamanındayız bir sürü parti var kullanacaksın seçimden sonra kimsenin umrunda olmaz çünkü makamı garantiliyor bjk, gs, fb, adanademir, kasımpaşa, kayseri, rize, trabzon, antep vs adamlar istediklerini yaptırıyorlar bizde yaptıralım sağ veya sol fark etmez sadece bizim yöneticilerimiz bu kozları kullanması bilmiyor

   12
   6
   1. @Verdant yorumuna yanıt olarak

    Böyle taraftar olduğu sürece biz anca takımı yer bitiririz. Siyasiler nasıl bu takımı kullanıyorsa bu takım da siyasileri kullansınlar tavuk gibi yolsunlar paralarını ama illa taş koyup eleştirecek millet

    7
    4
  7. @Son tekme yorumuna yanıt olarak

   saray dediğin an gerisini okumadık bile kızıl zihniyetini belli etmişsin hemen .ulan sayadaki silsin sizi be 🙂

   14
   28
   1. @Verdant yorumuna yanıt olarak

    1 yıllık maaşını hiç dokunmadan Bursaspora bağışladığına inanıyorsan diyeceğim şey: bu kadar iyi niyetli olma kardeşim, millet babasına kardeşine güvenmiyor bu siyasetçilere olan güven neden anlamıyorum.

    6
    1
   2. @Verdant yorumuna yanıt olarak

    Senin hesabına göre adam 1.5 yıllık kazancını Bursaspora mı hibe edecek, milletin aklıyla oynamayin lütfen, cebinden beş kuruş çikmadan belediye kaynaklarindan aktardigini bilmeyen mi var

    9
    1
  1. @Taha yorumuna yanıt olarak

   Müteaahhit firmalara verdittiriyorlardır.Kendi ceplerinden bu kadar büyük paraları vermeleri mümkün değil

   8
   1
  2. @Taha yorumuna yanıt olarak

   ya arkadaş bir kez de olsun şu taraftarla ilgili yorumlarımda yanılayım be..!
   bu habere yaptığım önceki yorumda başkanlara,
   ne yaparsanız yapın yaranamazsınız! derken tam da bu 30’un üzerindeki yorumlarda ki kullanılan dili ve zihniyeti kastetmiştim.
   yapacak bir şey yok şehirde malzeme bu maalesef.
   artık şu çok kesin. sitenin % 90 ının Bursaspor diye bir derdi yok. bunların önem sırasında Bursaspor çok sonlarda yer alıyor.
   tek korkuları, belediye bu işe el atar, kulübü bu açmazdan kurtarır ve bu sandığa yansırsa…!
   zavallı Bursasporum. bu istemezükçülerle sana güneşli günler hem uzak, hem yasak…
   valla adamlar destek olsa bir dert! olmasalar başka bir dert…

   9
   7
   1. @hıdır ben yorumuna yanıt olarak

    Kardeşim ben kendimi bildim bileli Bursasporluyum, Bursasporla ilgili her olumlu haber beni mutlu eder ama milletin vergisinin baba malı gibi harcanmasına karşıyım, haram paradan da kimseye hayır gelmez Bursasporuma da gelmez, Bursaspor yıllardır Türkiyenin altyapısı en güçlü kulübüdür, şampiyon da olmuştur, akılla mantıkla dürüstlükle haram helal bilinci olan insanlarla yönetilirse düzlüğe çıkar bu konuma da hiç düşmezdi. Dünyanın en iyi kulüplerine bak, Bayern Münih mesela , Münih belediye başkanı cebinden zaten böyle bir para bağışlarsa sen bu parayı nerden buldun diye hakkında soruşturma açılır, halk da akıllıdır hesabını sorar “Tamam der biz de Bayern Münihi tutuyoruz da sen hayırdır?” belediye bütçesinden harcarsa da aynı akıbeti yaşar görevden alınır. Sonuçta gördüğün gibi dünyanın en büyük kulüplerinden biri. Özetle kardeşim kandırılıyoruz kanmayalım uyanık olalım sorgulayalım vesselam.

    3
    4
    1. @Taha yorumuna yanıt olarak

     değerli arkadaşım, bu benim, bu habere yaptığım 2. yorum. ilkini okursan temelde seninle aynı fikirde olduğumu göreceksin.
     itirazım ve öfkem olayın siyasallaştırılmasına, çifte standart ve tavşana kaç tazıya tut anlayışına…

 2. Allah bereket versin inşallah faydalı yerlerde kullanılır.Fakat…Algı yaptığınızın elbette farkındayız.Akepe oy moy yok.

  18
  3
 3. Cumhurbaskani belirli bir sure icin secilmis kamu görevlisidir, sadece ilk cumhurbaskani, ulkemizin kurucusu, ebedi baskomutan Atatürk’ün fotografi olmasi gerekendir, peki neden Atatürk portresinin paralelinde cumhurbaskani fotografi var?

  14
  20
  1. @Furkan yorumuna yanıt olarak

   Atatürk de cumhurbaşkanı sıfatını kullandiysa o da gelip geçici kardeş. Mevkiler kalır amma kisiler gelir geçer. Dersen ki Atatürk bu ülkenin kurucu lideri eyvallah ama mevkide sabitlersen orda hata edersin. Reis de gelip geçici onun da son secimiydi ve 4 sene sonra reisin fotosu yerine inşallah hakan fidan gibi bir lider görürüz başımızda

   3
   9
   1. @Xxx yorumuna yanıt olarak

    Kardeşim ne hayrını gördün şu saydığın adamların bilmiyorum ama kandırılıyorsun lütfen sorgula

    2
    2
  2. @Furkan yorumuna yanıt olarak

   Bilmem? Neden acaba? Hadi gel sen Bursaspor’a başkan ol, ve de o resmi ordan indir, biz de sana soralım, peki neden o resmi ordan indirdin ve sonra Silivri’ye gittin falan diye. Ah Furkan ah. Damcık damcık konuşuyon.

   3
   8
  1. @ethem dayı yorumuna yanıt olarak

   Yorumlara bak kutuplaşma hat safhada siz böyle yeyin birbirinizi atı alan Üsküdari geçti Bursaspor seneye 3. Ligde uyanın artık…

 4. ben devletin ve belediyelerin profesyonel kulüplere maddi desteğini doğru bulmayanlardanım.
  ne bu abi ya! vergi muafiyetleri, borç yapılandırmaları ve afları. ziraat kupası, ptt ligi gibi sponsorluklar. neredeyse her takıma modern statlar.
  sonuç, devasa borçlar. sportif başarısızlıklar. tarla gibi zeminler.
  eee, bunların eline oltayı verip balık tutmayı öğretmez, o balığı beyzadelerin arzularına göre fırın, tava ya da ızgara şeklinde önlerine koyarsan olacağı bu…

  Bursa özelinde de durum bundan farklı değil.
  mesela son 10-12 senedir kulübün en büyük sponsoru belediye.
  futbolcu maaşları, 3 öğün yemek, elektirik, su, doğalgaz faturaları. arena, özlüce, ve vakıfköyün temizliği ve bakımı yine belediye.
  sonuç, kulübe siyaset soktu. çöp alanına çöktü. yan yattı, çamura battı, falan, filan.
  eee, kendi camianı tanımazsan bunlara yaranamaz ve elbette bu tür hakaretlere maruz kalırsın…

  sn. başkanlar, bırakın bu kulübü kimler bu durma düşürdüyse yine onlar kurtarsın. kulübe verdiğiniz her kuruşta saçı bitmemiş yetimlerin hakları var.
  siz bu paraları ve mesainizi Bursalıların refahına harcayın lütfen…

  aslında zaman zaman size de hak vermiyor değilim.
  biz sıradan bir vatandaş olarak burada rahat rahat konuşuyoruz. ancak ”yumurta küfesi!” de sizin sırtınızda maalesef…

  8
  2
 5. BU NE BURSASPOR SEVGİSİ BU NE AŞK BEEEEEE…..SEÇİMLERLE HİÇ İLGİSİ YOK…O YILDIRIM, O OSMANGAZİ ACABA BUGÜNE KADAR BİR GÜN OLSUN ÖZLÜCE YE GELMİŞLER MİDİR????

  5
  5
 6. Seçim zamanı neden geliyosunuz hep aynı tablo traş , diğer seneler, aylar haftalar günler geçti neden gelmediniz Bursaspor can çekişti, düştü , yıkıldı madara edildi kimse sokağa çıkamaz başı öndeydi konuşacak söz bulamazken içimiz yanarken siz nerdeydiniz bayram değil seyran değil eniştem niye beni öptü Allah Allah ben 3.lige düştükten sonra tarihin sayfalarına bir kara leke daha yazılıp anıldıktan sonra neyleyim parayı Bursaspor herkesin oyuncağı olmuş.

  3
  1
 7. Farkındaysanız Cumhurbaşkanımızın bursa mitinginden sonra hava değişti. Çünkü talimat verdi reis. TFF, başkanlar, milletvekilleri hergun ziyaret eder oldu. Bu Sinan başkanın becerisi değil, seçimin yaklaşması ve farkındaysanız mitingden sonra oldu. Peki bu bursayi bulunduğu durumdan kurtarır mı? Ne yazık ki hayır. Belki seçime kadar nefes aldırır. Bursaspor’un bu kadar kötü durumda olmasının sebebi aklı başında taraftar grubunun desteğini cekmesidir meydan çobacılara kaldı. Her maçta küfür edip takıma ceza aldıran taraftarın ne faydası olabilir bu takima

  3
  1
 8. Ramazan ayında haksız yere işçi çıkaran Yıldırım Belediyesi yönetimi destekçisi büyükşehir belediyesi Belediyesi Allah sizlere bida o koltukları nasip etmesin

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu