Başkanlar Özlüce’de buluştu

Süper Lig'de şampiyonluk yaşayan 5 kulübün divan başkanlarının buluşmaları Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri'nde devam etti.

Divan Kurulu Başkanı İdris Sevinç’in evsahipliğinde Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri‘nde gerçekleşen buluşmaya Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulu Başkanı Vefa Küçük, Beşiktaş Divan Kurulu Başkanı Tevfik Yamantürk ve Trabzonspor Divan Kurulu Başkanı Ali Sürmen katıldı. Galatasaray Divan Kurulu Başkanı Eşref Hamamcıoğlu’nun ise yurtdışında olduğundan ötürü katılamadığı öğrenildi.

İDRİS SEVİNÇ: BİRLİKTELİĞİMİZ ALTINDAKİ ANA AMAÇ FAIR-PLAY

Divan kurulu başkanları olarak daha önce de bir araya geldiklerini ve bu birlikteliğin de süreceğine işaret eden Bursaspor Divan Kurulu Başkanı İdris Sevinç, “Birlikteğimizin altında yatan ana amacımız Fair-Play ruhudur. Tabii tatlı bir rekabet var ve bu rekabet olacak. Bunun yanında karşılıklı sevgi, saygı, hoşgörü ve özveri, bunun ortaya çıkardığı bir şölen spor müsabakaları. Ülkenin tüm insanları olarak eğer spora bu şekilde bakabildiğimiz takdirde işte o zaman ülke olarak da, Türk sporu, futbolu olarak da tüm spor dallarında iyi bir noktaya geleceğimize inanıyorum” dedi.

Divan başkanları olarak güzel sohbetler ettiklerini dile getiren Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulu Başkanı Vefa Küçük ise, kulüp başkanlarının ise bu hassasiyeti göstermediğini belirtti. Bunu herhangi bir kulübü hedef alarak söylemediğinin ve durum tespiti yaptığının altını çizen Küçük, “Her maçtan sonra bir takım şikayetler oluyor. Başkanlar, spordan sorumlu yöneticiler ve diğerleri nedense maçı sahada başlayıp bitirmiyorlar, bir hafta boyunca da saha dışında karşılıklı beyanatlarla, karşılıklı suçlamalarla gündemi işgal ediyorlar” diye konuştu.

Beşiktaş Kulübü Divan Kurulu Başkanı Tevfik Yamantürk ise, sadece başkanların değil, bu işin içerisinde olan spor yazarına dek herkesin doğru üsluba ve davranışa sahip olması gerektiğini vurgulayarak, “Kimse ekmek yediği, bizler burada yöneticiler olarak bu işten ekmek yemiyoruz ama spor yazarları bu işten ekmek yiyor. Maçları seyrediyoruz, yorumları dinliyoruz, geçen gün bir maçı izlerken, ‘bu futbolcu bu lige çok’ diyor, yahu insan ekmek yediği işi kötüler mi, müşteriyi kaçırıyorsun, müşteriye diyorsun ki, ‘sen bunu seyretme.’ Sizin maaşlarını kim ödeyecek o zaman?” ifadelerini kullandı.

“Fair-Play kurallarının yöneticiler bazında da işlerlik kazanması önemli” diyen Trabzonspor Divan Kurulu Başkanı Ali Sürmen de, “Kulüplerin borçlarından dolayı bir takım mağduriyetler yaşadığı bu dönemlerde biz Trabzonspor olarak yeni bir tüzük yaptık, bu tüzükte yönetimler artık taahhütname vermeden aday olamıyorlar. Bütçeyi aşan borca şahsen sorumlu olacaklar, bunun bütün kulüplere örnek olmasını, bu şekilde yönetimleri kısıtlamak değil ama daha makul harcamalar yapmaya zorlamak zorundayız” açıklamalarında bulundu.

14 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @ugurdikerix yorumuna yanıt olarak

   Her zamanki gibi yine ali ayın savunucusu durumuna düşeceğim.
   Aslında başkan tek başına suçlu değil. Adam, geçiş ve tasarruf dönemi deyip ilk yılında kulüp tarihinin gelmiş geçmiş en maliyetsiz takımını kurmuş, başına da Hamzaoglunu getirmiş, ve o takım ligin ilk yarısını 5. Bitirmişti.
   Ama camia o takıma sahip çıkmadı.
   Şayet o takım sahiplenilseydi ve her sene iki kaliteli takviye yapılsaydı, bugün baya bi takımdık.
   En büyük hatası sıfır futbol bilgisi ile başkan adayı olarak ortaya çıkması ve Başına gelecekleri önceden görememesi.
   Ama yaşam böylesine gerçek ve acımasız. En küçük bir hatayı af etmiyor ve faturayı anında kesiyor.

   4
   5
  2. @ugurdikerix yorumuna yanıt olarak

   Yapıyorum eeeeee aaaa ııııı sey falan filan inter milan anladınız mı arkadaş lar seneye tabanca olmadı tüfek gibi takım yapacam

 1. Acaba hangi sıfatla orda omu sampiyon yapmış
  İnsanda utanma arlanma olur biraz be
  Takım 100de 90 küme düştü takımın itabari sehrin itibarı yerlerde takımın arsalarını üstüne gecirdi sampiyon baskanlar icinde poz veriyor degil klübün icinde bu sehirde bile bulunması hata

  1
  1
 2. Diğer kulüp divan başkanları Başkanımız Ali Ay’ın kulübe verdiği, borç paralar karşılığında kulübün arsalarını gayri nizami ele geçirmesi hakkında ne düşünüyorlar acaba? Ali başkan senin bu yaptığın hiç etik değil demiyorlar mıdır?
  Bu konu buluşma gündemine gelmemiş midir?

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu