Başkanımızdan gündeme dair açıklamalar!

Başkanımız açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

 

Değerli Bursasporlular 

Biz, Büyük Bursaspor camiasının sahibi olduğu bir geminin içindeyiz. Bu gemide 50 yıldır, kaptanlar da sürekli değişiyor, mürettebatlar da.

Kimi başarısız oldu, kimi Allah’ın bize nasip ettiği gibi, tarihin en büyük ve en görkemli başarısını yaşadı.

Kimi zaman sakin sularda yol aldık, kimi zaman, bugün olduğu gibi ciddi fırtınalarla boğuşmak mecburiyetinde kaldık.

Ancak hiç bir zaman kaderimize yazılmış olan Bursaspor sevdasından vazgeçmedik ve hiç bir sıkıntı karşısında pes etmedik.

Çünkü biliyoruz ki, içinde bulunduğumuz bu geminin sahibi olan Büyük Bursaspor Camiası, bizim limana sağ salim yanaşmamız için elinden gelen gayretin ve desteğin fazlasını ortaya koyacaktır.

Bu nedenle Bursaspor Kulübü’nün Başkanı olarak, tek güvencemin büyük taraftarımız olduğunu bir kez daha vurgulamak istiyorum.

Sadece bizim dönemlerimizde değil, her Allah’ın günü, her yıl, her sezon, Bursaspor üzerinde kimlerin hangi maksatla ne oyunlar oynadığını, artık herkes biliyor ve görüyor.

Daha gemi limandan ayrılmadan bir bardak suda fırtına koparmaya çalışanlar ve yaptığımız her işe olumsuz bir kulp takanlar, sanki bugünkü ekonomik darboğazın sorumlusu bizmişiz gibi, her problemin faturasını bize kesmeye çalışıyor ve kamuoyu nezdinde bir algı operasyonu gerçekleştirmeye soyunuyorlar.

Açın bakın gazetelere; ne dediğimi gayet iyi anlayacaksınız. Önünüze yalan yanlış onlarca haber getiriyorlar. Arkadaşlarım, her yazılanı, her söyleneni biriktiriyor. Günü gelince hepsine verilecek cevabım da var.

Zaten Bursaspor'un büyük taraftarı, kimin ne olduğunu, neye hizmet ettiğini gayet iyi biliyor. Onların tek arzusu, tek emeli, bundan önce rahmetli başkanıma yaptıkları gibi, bıktırmak, usandırmak, benim ve yönetici arkadaşlarımın konsantrasyonunu bozmak.

Açın bakın bunların hepsi internette var, Rahmetli Yazıcı için neler demişlerdi, neler yazmışlardı… O, pes etmedi, biz de etmeyeceğiz.

Bursaspor’umuzun menfaatleri doğrultusunda ekonomik dengeyi sağlamak amacıyla elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Tabi ki bankalarla görüşüp düzlüğe çıkmak adına planlamalarımız olacak. Gelirler ve giderler konusunda Divan Kurulu toplantısında detaylı açıklamaları yapacağız. Sadece şunu belirteyim, bu arkadaşlar bizim ekonomik dengeyi sağlamamızı beklemiyorlardı. “Ligin başlangıcını bile göremezler” diyorlardı. Allaha şükür uğraşıyoruz, bu kulübü düzlüğe çıkarmak için çabalıyoruz.

Şimdi soruyorum, futbolculara ödenecek paraları kuruşu kuruşuna sayfalarına taşıyanlar, takım içine nifak tohumları ekerken gerçekten Bursaspor’u mu düşünüyor?

Sorun yaşadığımız futbolculara çözüm için değil, sorunun büyümesi için akıl verenler neyin peşinde? Bizim de eksiklerimiz olmuş olabilir. Maksatlı ve kişisel olmayan her eleştiriye de açığız, ancak bunların yazdıklarına ve söylediklerine zerre itibar etmiyorum, Bursaspor camiası da bunların farkında zaten.

Vermek istediğim mesaj şu;

Bursaspor hiçbirimize babamızdan miras kalmadı. Bu kulüp, Bursa'nın onurudur, namusudur…

Bursalıyım diyen, Bursasporluyum diyen herkesi, kulübümüzün yanında olmaya davet ediyorum. Kimin dost, kimin düşman olduğu, iyi günde değil, bugünkü gibi zor günde belli olur.

Allah şahidim, bu kutsal göreve talip olurken, sadece ve sadece büyük taraftarımıza güvendim.

Büyük Bursaspor taraftarı bizim arkamızda olduğu müddetçe Bursaspor'un sırtı yere gelmez. İstedikleri gibi sistemli kriz yaratma operasyonu yapsınlar. Ama ben, onları Bursaspor camiasına havale ediyorum. Eğer yaptıkları yanlışın ve ayıbın farkına varır,  Bursaspor'da kaos değil, huzur olsun derlerse, kapımız herkese açık.

Bu duygularla Büyük Bursaspor taraftarını ve camiamızı saygıyla selamlıyor, yeni sezonun kulübümüz ve ülkemize hayırlar getirmesini diliyorum.

 

Recep BÖLÜKBAŞI

Bursaspor Kulübü Başkanı

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu