Başkanımı satmadım!

Bursaspor'da futbol şuse sorumluluğu görevine son verine Yönetim Kurulu Üyesi Mesut Mestan, "Birlikte hem büyük zorluklar yaşadığımız, hem de tarihi başarılar paylaştığımız başkanımı sıkıntıya sokacak hiçbir davranış ve eylem içinde bulunmadığım ve bulunmayacağım anlaşılacaktır" dedi.

Yaşanan gözaltına süreçlerinin ardından bir açıklama yapan Yönetim Kurulu Üyesi Mesut Mestan, "Çok büyük başarıların ve Bursa olarak yaşadığımız büyük mutlulukların sonrasında, Bursaspor Kulübü'nün son dönemde içinde bulunduğu kriz ortamı, her Bursasporlu gibi, beni de son derece üzmekte ve gelişmeleri kaygıyla takip etmekteyim. Bursaspor'un, özellikle son yıllardaki sportif ve kurumsal olarak gerçekleştirdiği hamlelerin sonrasında, kaotik ortamdan beslenen bazı çevrelerin planlı olarak başlattıklarına inandığım yıpratma harekatının, özellikle son günlerde sanki bir parçası olarak gösterilmek istenmekteyim" diye konuştu.

"BAŞKANIMI SATMADIM"

Başta şampiyonluk olmak üzere, son iki sezondur yaşanan büyük başarıların, içinde bulunduğu yönetim tarafından gerçekleştirildiğini hatırlatan Mestan, "Hatırlanırsa, böyle bir plan içinde asla olmayacağım, birlikte hem büyük zorluklar yaşadığımız, hem de tarihi başarılar paylaştığımız başkanımı sıkıntıya sokacak hiçbir davranış ve eylem içinde bulunmadığım ve bulunmayacağım anlaşılacaktır. Ama elbette her ailede olduğu gibi, bizde de bazen tartışmalar ve anlaşmazlıklar yaşanmıştır. Bu süreçte, yaptığım açıklamaların çarpıtılması ve bilerek ya da bilmeyerek yanlış aktarılması kamuoyunda farklı yorumlara neden olmuştur. Bursasporluların şunu bilmelerini istiyorum ki, görev yaptığım iki yıllık dönemde, Başkanımız İbrahim Yazıcı ile birlikte son derece uyumlu bir çalışma gerçekleştirdiğimizi her fırsatta tekrarladım ve bugün de bu sözlerimin arkasındayım. Bu sürece ilişkin olarak söyleyeceğim tek şey, gerek benim, gerekse Başkanımız İbrahim Yazıcı'nın Bursaspor'un menfaatlerini korumak, Kulübün çıkarlarını gözetmek ve tek kuruşun dahi heba olmaması için çabalamak dışında hiçbir olumsuz davranışımız olmamıştır.

Bu doğrultuda, saygıyla izlediğim yargı sürecinin sonucunda, Başkanımız İbrahim Yazıcı'nın haklılığının ortaya çıkacağına inanıyor, yaşamımın önemli bir parçası olan Bursaspor'un, bu kritik süreçten yara almadan, güç kaybetmeden çıkacağına olan inancımı kamuoyuyla paylaşmak istiyorum" şeklinde konuştu.

 

Bursa Hakimiyet

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu