Başkandan park açıklaması

Belediye Başkanı Refik Yılmaz’dan Kamuoyuna Park Açıklaması:

“SPOR, SEVGİ, BARIŞ VE KARDEŞLİK DEMEKTİR”

Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, GS UEFA Anıtının Emin Dalkıran Kordonuna taşınması sonrasında ortaya çıkan spekülasyonlar konusunda çarpıcı açıklamalarda bulundu. Gemlik Kent Konseyi Başkanı Mukaddes Serim, Belediye Meclis üyesi Ersin Kahraman ve Ak Parti Yönetim Kurulu üyesi Murat Yavuz ile birlikte, Gemlik Bursa Spor Taraftarlar Derneği Başkanı İshak Yurdakul ve Yönetim Kurulu üyeleriyle bir araya gelen Belediye Başkanı Refik Yılmaz, “Spor, Sevgi Barış ve Kardeşliktir” dedi. CİUS AVM önündeki Bursa Spor Timsah Heykeli önünde önemli bilgiler veren Refik Yılmaz, 2011 yılında Belediye Başkanvekili seçilir seçilmez ilçedeki tretuvarları şehrimizin futbol takımı Bursa Spor ’un renkleri olan yeşil beyaza dönüştürdüklerini hatırlatarak, ayrıca yine Bursa Spor Taraftarlar derneği ile birlikte toplu sünnet töreni ve dayanışma gecesi düzenlediklerini vurguladı. Ülkemizi yurt dışında başarıyla temsil eden tüm spor kulüplerine büyük önem verdiklerini dile getiren Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, “Uluslararası düzeyde sağlanan her başarı, bizi ve halkımızı gururlandırmakta, hepimizi sevince boğmaktadır. Türkiye’nin ve şehrimizin huzurunu bozmak isteyen bir kısım art niyetli insanlara, taraftarlar dernekleri ve yerel yöneticiler olarak bizler, sporun, sevgi, barış ve kardeşlik olduğunu bıkmadan usanmadan anlatmalıyız” dedi. GS UEFA Anıtı ve Parkının 2000 yılında Galatasaray’ın UEFA Kupasını almasının ardından, dönemin belediye başkanı tarafından iskele meydanındaki yeşil bir alana yapıldığını belirten Refik Yılmaz, Belediye olarak o bölgede tuvalet ihtiyacı üzerine bu mermer kaide anıtı ve park konumunu Emin Dalkıran Kordonuna taşıdıklarını bildirdi. Basında ve sosyal medyada ortaya atıldığı gibi Gemlik Belediyesinin UEFA Kupasının kaldırılmasının üzerinden 14 yıl geçtikten sonra GS Anıtı ve Parkı yapmadığını vurgulayan Refik Yılmaz, mevcut anıtın yer değiştirdiğine dikkat çekti. 2009-2010 yılı Süper Lig Şampiyonu Bursa Spor ‘un da şehri sevince boğduğunu kaydeden Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, yeşil beyazlıların tarihi boyunca ülkemizi yurt dışında da en iyi şekilde temsil edip, önemli başarılara imza attığını ifade etti. Bursa Spor Taraftarlar Derneği ile birlikte sosyal ve kültürel projelerin yanı sıra sportif projelere yönelik çalışmaların ve desteklerin devam edeceğini savunan Yılmaz, CİUS AVM önündeki 2009-2010 Şampiyonluğu Timsah Anıtını da şehrin en güzel ve en görünen yerine taşıyacaklarını müjdeledi. Bursa Spor Taraftarlar Derneği Başkanı İshak Doğan, Başkan Yardımcısı Halit Bulama ve Yönetim Kurulu üyeleri Halil Bilgin ve Ferhat Orhan’a spekülasyon ve kışkırtmalar sonrasındaki sağduyulu aklı selim tutumları nedeniyle teşekkür eden Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, “sosyal barışı ve sporla bütünleşmiş sevgi, saygı ve kardeşliğimizi kimse bozamaz. Buna bizler taviz vermeyiz” diye konuştu.

 

 

RECEP ALTEPE’DEN 2. TİMSAH HEYKELİ TALEBİ.

 

Bursa Spor Taraftarlar Derneği Başkanı İshak Yurdakul ve yönetim kurulunun isteği üzerine, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’den, daha güzel bir Bursa Spor ve Timsah Anıt Heykeli isteyeceklerini ve Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin bu hediyesini de ilçenin en güzel bölgelerinden birine koyacaklarını anlatan Refik Yılmaz, “Bursa Spor şehrimizin takımıdır” dedi.

 

gemlik.bel.tr

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu