Başkandan Elit Lig açıklaması

Şampiyon olan Bursaspor U14 Takımını Vakıfköy Orhan Özselek Tesisleri'nde karşılayan Bursaspor Kulübü Başkanı Ömer Furkan Banaz, karşılama töreninin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Başkan Banaz, “Hem U14 hem U15 takımlarımız finallere kaldı. Biri Galatasaray biri Fenerbahçe ile eşleşti. Gönül isterdi ki U15 takımımız da şampiyon olsun Orada da çok önemli bir başarı elde edildi. Kendi klasmanlarında finallerle Bursaspor‘u bütünleştirdiler ve ertesi gün de U14 takımımız kupayı kaldırarak bizi onurlandırdı. Bizi başarıyla temsil ettiler. Umutlarımızı yeşerttiler. Bu isimleri tutabilirsek Bursaspor için daha iyi olacaktır. Bursaspor‘un aslına dönmesi lazım. Biz de elimizden geleni yapacağız.” dedi

Alt yapı takımlarının Gelişim Liglerinde Elit lig olarak mücadele edip etmeyeceği ile alakalı bir soruya yanıt veren Banaz, “Orada her herhangi bir sıkıntı yok. Görüşmelerimiz tamamlandı. Bölgesel çalışma var. U19 ve U17’de kendi klasmanımızda oynamaya devam edeceğiz. Diğer alt ligler içinde bölgesel çalışma devam ediyor. Bizi zaten Fenerbahçe, Beşiktaş ve Galatasaray ile oynatacak bir düzenleme olacak. Federasyon nezdinde de mücadelemiz devam ediyor. Şu an için bir sıkıntı gözükmüyor” ifadelerini kullandı.

6 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Kimse 14 Yaşında takımın başarısını küçümsemiyor hepimiz mutlu olduk ama gerçekler önümüzde belki alt yapının vereceği son meyveler çünkü artık büyük olasılıkla anneler babalar Bursa’da çocuklarını 3’cü lig kulübüne vereceklerine daha değişik yolları seçebilirler PSG Paris Türkiye’de Futbol okulları açmaya başladı bir tanede Bursa’ya açarsa şaşmayın çünkü boşluk var gerçekten 4 milyonluk şehirde- Minacık Para Kurtarmak İçin Davaları İle Ugraşıcağlığına Erhan İsmail ve Vefa İçin Gelecek Para Dava Avukatlarının Masrafını Karşılıyacakmı Malum Karşılamaz! 1.2 Milyar TL Borca Batıranlar ve 1 Milyar TL Transfer Paraları Yok Eden Yönetimler ve Yöneticilere Tek Dava Açın neyi bekliyorsunuz?

  17
  6
 2. Abi ben bu Başkanı seviyom. Temiz yüzlü ve iyi niyetli bir insan. Emin Adanur gibi şöyle asıcam, böyle kesicem şeklinde havalı konuşmuyo. Çekleri alıp kaçmıyo. Haddini biliyo. Açık açık paramız yok diyebiliyo. Güleryüzlü ve Emincik gibi yüzünden sahtekarlık akmıyor. Allah yardımcısı olsun ve Allah utandırmasın. Bursasporumuz en iyi günlere yeniden ulaşsın inşallah. Güzel günleri ve güzel insanları özledik be ani. Emin Adanur gibi, Hayrettin Gülgüler gibi, Messut Fistan gibi, Recep Oynakbaşı gibi hem gönlü hem de görüntüsüçirkin adamlardan öghh dedik amk. İşte bu benim Bursaspor’umun başkanı demekten utanmayacağımız başkanlar yeniden gelsin şu kulübe. Noolur Allahım yaa.🙏

  14
  3
 3. çok önemli ve sevindirici bir haber.
  nedense ben bu başkana güveniyorum. özellikle denk bütçe ve öze dönüş konularında doğru yolda gidiyor. İnşallah medya ve taraftar baskısına boyun eğip raydan çıkmaz.
  bazen futbolu çok bilmeye gerek yok. doğru tercihler için biraz yöneticilik vasfı, birazda akıl-mantık yürütme becerisi yeterli oluyor…

  11
  3
 4. 2. adım altyapıya transfer kısıtlamasını kaldırmak olmalı. Belki u14-u15-u16 formatı değişiyorsa transferi en azından sadece o yaş kategorisinde bile açsak başarı.

  1
  2

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu