Başkandan Alimpijevic ve Nedim Yücel açıklaması

Bursaspor Basketbol Başkanı Sezer Sezgin takımdan ayrılan Dusan Alimpijevic ve Nedim Yücel ile ilgili konuştu.

Genel kurulda konuşan Bursaspor Basketbol Başkanı Sezer Sezgin, “Son yaşanan olaylardan bahsetmek istiyorum. Sosyal medyada konuşmak istemedim. İsim sponsoru ile anlaşmamız yenilenemedik. Bu süreci anlatmak istedim. Genel Menajerimiz Nedim Yücel, ailevi durumlardan dolayı ailesinin yanında olmak istedi. İstanbul’a geri dönmek istedi. Biz de güzel bir şekilde vedalaştık.

Akabinde Uludağ İçecek ailesi düşünmek için zaman istedi ve Basketbol Süper Ligi’nde yer almayacaklarını söylediler. 4 sezon bizle beraber oldukları için camiamız adına teşekkür ederim. İsim sponsoru olarak yer almasalar bile kulübümüze destek olmaya devam edecekler.”

Biraz da perde arkasından bahsetmek istiyorum. Bursaspor Basketbol’un hayatına devam etmesi için döviz bazlı anlaşmalardan kurtulması gerekiyordu. Kulübü korumak adına da sözleşmesi devam ede Dusan Alimpijevic ve Derek Needham’ın 25 milyon TL gibi bir maliyeti söz konusuydu.

Nedim Yücel’e de kontratlarla ilgili zarara uğramadan kurtulmamız gerektiğini söyledim. Bize de destek verdi. Biliyorsunuz ayrılmak isteyen taraf ödeme yapmak zorundadır. Bu paraları ödemeden bu sözleşmelerden çıkmamız gerekiyordu. Biz bunların en iyisini yaparak sözleşmelerden her hangi bir ücret çıkmadan kurtulduk. Ne oyuncular ne hocalar geldi geçti…

Bizle beraberken yapmış oldukları katkılarla hatırlamak istiyoruz onları. Duşan’la yaptığımız görüşmede, ana sponsorun çekilmesinden dolayı kaygıları olduğunu söylemişti. Alimpijevic, Bologna ile görüşmüştü. Ancak o anlaşma olmadı. Sonra sözleşmeyi karşılıklı feshettik. Bizden ayrıldıktan sonraki kararlar kendilerini bağlar. Biz camia olarak Nedim Yücel ve Dusan Alimpijevic’e teşekkür ederiz.”

7 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Başkanım öyle güzel bi açıklama yapmışsınızki 10 yaşındaki cocuk bile anlar. tamamen ayagimizi yorgana göre uzaticaz. Taman gelirlerimiz düşüyor ona göre takım kurarız bizde. ama biz size inanıyoruz siz doğrusunu bilirsiniz. suan icin degil ama insallah ilerde bi gün bursapor kulübü baskanligi size yakisacaktir..

  26
  1
 2. Şu yaşıma kadar gördüğüm en ilkeli ve net Bi anlatım bir İstanbullu olarak bursa başkanını tebrik ediyorum. İşte sporda böyle ilkeli duruşta başkanlar istiyoruz.tekrardan teşekkürler başkan

  11
 3. olması gereken budur gerektiğinde kurumlar küçülmeye gitmek zorundadır. futbol bu yüzden bu halde hiç bir şey yokmuş gibi harcamalar yapıldı gelirler aynı giderler 10 katı durum ortada dolar piyasada 30 liraya dayanmış yüklerden kurtulmak en hayırlısı. ayrıca herkes elini vicdanına koysun kulubün geliri küfürden yediğimiz cezalara gidiyor

  10
  3
 4. Nedense bu döviz bazlı anlaşmalar hep bizim kulüpleri vuruyor futboldada böyle şimdi basketbolda.kulübü kapatırlarsa kimse şaşırmasın..

  7
  7
 5. şenol güneşi elimizden aldıkları sezon bjk enbüyük kazığı atmıştı, bursasporu yıkılış evresine sokan hamleydi. aynı darbeyi baskette de yedik ikinci kez aynı yerden sokulduk malesef.

  2
  10

Bir yorum yazın

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu