Başkana aday olma çağrısı!

Olay Medya Spor Yazarı Beytullah Süat'ın bugünkü köşe yazısıdır.

Bursaspor kötü gidişatın önüne geçilemiyor. Malatya karşısında bile zor pozisyon bulduk

90 dakikanın genelinde topa sahip olan yeşil beyazlılar, üretkenlikte sıkıntı çekince galibiyet hasreti yine bitmedi ve tehlike çanları iyice çalmaya başladı.

Takım kötü gidiyor, sahadakiler ne yaptığını bilmiyor ve tribünler Paul Le Guen’i değil, yönetimi istifaya davet ediyor.

Buradan nasıl bir sonuç çıkar biliyor musunuz; İnsanlar artık bu yönetimden bıktı,  usandı.  

Açık ve net, Ali Ay’a mayıs ayında ‘Aday olma’ mesajıdır bu.

Paul Le Guen suçludur, futbolcular suçludur fakat sizin hatalarınız o kadar fazla ki ortaya böyle bir tablo çıkmıştır.

Yapmadın sayın Başkan yapmadın. Belki para verdin, zamanını harcadın fakat hatalarını söyleyenleri dinlemedin, hep yanındaki o iş bilmezlere güvendin.

Kendiniz ettiniz, kendiniz buldunuz.

Bursaspor’un limana sağ sağlim yanaştırıp gereğini yaparsınız diye bekliyorum artık.

 

SİSTEM HİKAYE

Takımın ayarı kaçmış durumda.

Görülüyor ki, ortada başka türlü sorunlar var.

Yönetim, teknik kadro ve futbolcular arasında bir güven problemi olduğu aşikar.

Bu nasıl bir problemdir ki, güvendiğimiz hoca dağıldı, futbolcularda hırs inanç kalmadı.

İnanın bu takım 3-5-2’de oynasa, 4-5-1’de oynasa, 4-2-3-1’de oynasa farketmez.

Hocayı değiştirseniz de farketmez.

Özlüce’nin içine huzuru, mutluluğu getirmediğiniz takdirde hepsi hikaye.

Malatyaspor gibi kötü bir takıma karşı bile üstünlük kuramıyorsan, bunun başka bir açıklaması olamaz.

 

BU NASIL DEĞİŞİKLİK?

Hoca’nın sahaya sürdüğü 11’e laf etmem.

Ama 82’de yaptığı değişikliğe lafım var.

Skor 0-0, gole ihtiyacın var ve sağ bek Barış çıkıyor, sağ bek Shehu giriyor. 90 dakika savunmadan başka bir şey düşünmeyen  Erol Bulut ise 86’da oyuna forvet sokuyor.

Risk almazsan nasıl maç kazanacaksın hocam?

Akhisar maçı sonrası ‘Jires Kembo’nun performansından memnun kaldım’ diyen sen değilmiydin?

Ne oldu 1 haftada?.

Stancu’yu çıkarıp Sinan’ı almak, Delarge’yi kenara çekip Grozav sahaya sürmek iş değil.

Önemli olan farklı varyasyonlar denemektir.

4 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Şu akıl verme işlerine bir son verin basın mensupları.sizlere göre hata olabilir bunu herkezin fikriymiş taraftarın ortak kararıymış gibi konuşmanız sizce olmuşmu? Pardon ama Tahsiliniz nedir sayın süat radyo televizyonculukmu 2 yıllık telekomikasyon mu Nedir? Bilmediğim için bende soruyorum sizlere. Psikoloji vefutbol yönetimi mi okumalıydınız böyle yorumlarken? Şimdi ne hocası ne futbolcusu sorun 2 yıldır Yönetimdedir. Ali ay kimdir fabrika yöneticisi para yok daha cok iş cumleleri ağzında olan sürekli vasıfsız bir patron karakterli kişidir yöneticilik ile alakası yoktur bence. İbrahim yazıcı hoteller zinciri olan bir kişi. İnsan yönetimini bilmek zorunda o geldiğinde de bursa bataklığın eşiğinde idi 2 yılda yönetim örneği sağlayarak futboluda finansal durumuda düzeltmiştir. Tüm gelen yöneticiler bunu başaramadı burunlarının yanındaki ibrahim yazıcıyı tam olarak örn alamadılar 1 kişi aldı bölükbaşı ama eksik almış oda. şimdi gördüklerim bence şunlar herkez kendinde bunu düşünsün evde huzur yok o evin içinde mutluluk başarı huzur sağlanır mı? Adaletsiz hak dağılımı yapılırsa huzur sağlanır mı? Parasal işlemleri 1 kişi yaparsa ailesine sormazsa bunları yaparken huzur mutluluk sağlanır mı? Şimdi bunları mukaedese ederek Bursasporumuzu düşünelim. Bunlara istinaden bir yerel basın varki yerel basın onlarıda şöyle anlamaya calışıyorum. Profosyenel bir yönetici teknik adam istemiyolar ç0nkü işlerine gelmiyo. Sayın Rahmetli yazıcı Bursaapor tv kurdu Neden?işte bu yuzden basın acıklaması takımın durumunu haberleri oradan yapmak için Böyle kan emicilere fırsat vermemek için. Şimdi Huzuru kavuşmak için önce ibrahim yazıcı gibi bir yönetim vasıfı olan bir yönetici hic bir zaman onun gibi olmaz ama onun yarısı kadar BİR ADAM ARANIYOR…

  15
  4
 2. 1- “Yönetim istifa!” demesi kolay kardeşim, aday çıkartın yerine ? var mı bi babayiğit ceninden para koyacak ?
  ali ay babamın oğlu değil kadrosu da Allah’ına kadar yanlış ama kendi çevresinden kurtulamadıkça takıma faydası dokunmaz.
  2- Gelelim teknik direktöre ve takıma; “LeGuen gitsin!” demesi kolay kimi getireceksin yerine ? paran mı var getirecek ? hoca değişikliği 10 hafta boyunca “takım alışacak”larla sezonlar bitirir olduk. LeGuen gitmesin kardeşim.
  3- Ve son olarak gelelim taraftara… Ben bu taraftar yüzünden şehrimin takımından soğudum. Milletin taraftarı kendini geliştirip yönetimde söz sahibi olur, bizimki hala çorba peşinde, Bursaspor din değil yani sen kötü müslümansın diye ben Allah’tan vazgeçmem ama sen kötü taraftar olup takıma zarar verirken ben de bu takıma 1 kuruş para desteğinde bulunmam.
  Bu sene kongre üyeliğide son, vip kombinesi + otoparkta son, tuğlasıda son, formasıda son, çevreye hediye diye storedan alışveriş yapmakta son tüm etkinliklere takıma destek diye katılmakta son!

  10
  5
 3. hala aday olmayı düşünüyorsa ben art niyet ararım o zaman iyi niyet falan değil kanser ettin bizi 2.5 senedir

  6
  2

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu